Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopia efektu gitarowego E-H BIG MUFF PI by darlon

darlon 24 Lip 2007 13:45 34350 126
  • kopia efektu gitarowego E-H BIG MUFF PI by darlon
    Witam wszystkich

Dziś chciałbym wam zaprezentować zbudowany przeze mnie efekt gitarowy typu distortion dość wysokiego gainu. prjekt pochodzi ze znanej chyba wszystkim maniakom gitary co lubią polutować - tonepad.com. jest to wersja oryginalna, tzn z electro harmonix, nie sovtekowska. przeprowadziłem kilka modyfikacji układu, ale są to raczej wymuszone sprawy, niż moje pomysły :P

dodam, iż jest to mój drugi efekt po mxr distortion plus, który działał i który wogóle zmajstrowałem. jestem początkujący raczej :)

oto projekt: http://tonepad.com/getFile.asp?id=94

modyfikacje:

1. zamiana C2, C6 i C9 z 500 pF na 470 pF. chciałem wymienić je na 510 pF ale sprzedawca w moim sklepie nie posiada całego szeregu wartości. prosiłem go miesiąc aby mi sprowadził te kondensatory, ale w końcu ich nie przywiózł bo zapomniał chyba. po wielu wizytach w sklepie stwierdziłem że wstawie 470p a różnica jest na tyle mała że nie zaważy na brzmieniu.

2. zamiana diod z 1N914 na 1N4148. znowu marne zaopatrzenie sklepu... choć obie diody wiele się od siebie nie różnią. na stanie były tylko 4148 więc brałem co jest. kupienie diod przez neta jest okrutnie nieopłacalne

3. tranzystory, oczywiście 2N5088 okazały się w moim sklepie nie do zdobycia, więc zostałęm zmuszony zamianą ich na BC550C, które swoją drogą radzą sobie równie dobrze...

płytka zostałą wykonana ręcznie przy pomocy (nie śmiać się!) markera do płyt. nawiercanie otworów wiertłem 1mm i wiertarką (uwaga!) uniropa USB 850 E. pytacie ile wierteł poszło? anie jedno. złamałem wiertło dopiero 3 płytki później.

za dawcę obudowy posłużył mi stary eq kod. wydarłem bebechy oprócz części małej płytki na której zamocowana była ledka. po małej modyfikacji tejże płytki za pomocą obcinarki do drutu ( :P ) posłużyła ona jako mocowanie nowego leda sygnalizacji on/bypass. zapomniałem dodać, efekt oczywiście posiada absolutnie true bypass. zamiast przełącznika DPDT zastosowałem zwykły mały przełącznik, coś jakby plastikowy DPDT. powód? DPDT do efektów typu kopniak kosztuje na allegro koło 12-15 pln + przesyłka, ten plastikowy kosztował mnie kilkanaście groszy a robi swoje, zważywszy, że akurat pasował mi on do obudowy i mogłem dać nawet płytkę zakrywającą przełącznik z (brzydkim co prawda bo kod) logo. spędziłęm chwilę dystansując blaszkę na której ów przełącznik się trzyma, ale teraz jest ok i płytka na przełączniku dobrze się trzyma i robi swoje całkiem dobrze.

jedyne minusy to fakr, żę nie chciało mi się wyjmować gumówki żeby przypiłować potencjometry tak aby nakładki nie odstawały od obudwy. no i brak jednej nakładki, którą gdzieś zgubiłem ale nie jest mi ona potrzebna. no i może to, że środkowy potencjometr jest przylutowany nieodpowiednio, ale miałem dość zabaw z wciskaniem kabla o średnicy 1mm w dziurkę 1mm bo mi ciągle jakiś jeden drut z kabla wychodził bokiem koło dziurki :P

poniżej dla zainteresowanych zamieszczam próbki dźwięku i fotki całości
    ostrzegam, próbki dźwięku są bardzo słabej jakości ponieważ nagrywane są na szybko na marnej karicie dźwiękowej, marnym mikrofonie, marnym programie i wogóle brzmią cienko bo dysponowałem w tamtej chwili jedynie wzmacniaczem treningowym 30W marshalla i to nie na lampie, ale chodzi tylko o udowodnienie, że projekt działa i radzi sobie. w każdym razie za jakość zdjęć i dźwięków przepraszam

Shot with KODAK Z612 ZOOM DIGITAL CAMERA at 2007-07-24

to chyba tyle, jak by co to można pytać, chętnie odpowiem na pytania
    pozdrawiam!

PS. już niedługo ukażą się kolejne projekty

Fajne!
  • #2 24 Lip 2007 16:30
    nival
    Poziom 10  

Super fajny efekt jak prawdziwa gitara czym zasilasz układ? 5+/6

• #3 24 Lip 2007 16:49
    darlon
    Poziom 17  

bo to jest prawdziwa gitara :) cort les paul custom z EMG 81 :) układ zasilam baterią 9V ponieważ zasilacz stabilizowany na LM317 dopiero buduje, tzn nie moge znaleźć odpowiedniej obudowy. ale oczywiście opcja na zasilacz jest - konkretnie jak w seryjnych efektach kod - gniazdo mały jack. poptostu ten element dawcy zostawiłem, tylko dolutowałem zapinkę na baterie. na zdjęciu nr 1 widać 2 gniazda i 2 kable wychodzące z jednego z nich. to jest zasilanie. kabel baterii musiałem wyprowadzić poza obudowę ponieważ
    1. bateria 9V nie zmieściła by się w środku
    2. w tylnej ściance efektu nie ma otworu i klapki na baterię więc żeby ją zmienić trzeba by było za każdym razem odkręcać tył. choć to tylko jedna śrubka to i tak mija się z celem.
    zresztą i tak bateria to forma przejściowa bo zamierzam wstawić ów efekt w pedalboard i zasilać wraz z innymi z zasilacza stabilizowanego

pozdrawiam i czekam na dalsze komentarze i pytania

• #4 24 Lip 2007 19:51
    daroslav15
    Poziom 15  

Witam. Nie napisales także o pominiętym rezystorze 1M, widac na płytce otwory, nawet podpisałeś to miejsce. Ktoś może mi odpowiedzieć co znaczy, jeśli na schemacie ten rezystor jest oznakowany na czerwono? Co do samej płytki to jeśli rysowałeś ją markerem, to szczere gratulacje, wygląda jak najbardziej w porządku, mi takie płytki wychodzą dużo gorzej, ale to też zależy od rodzaju markera i jego końcówki. Gratuluje konstrukcji, może jeszcze nie do końca opracowana obudowa, ale skoro to tymczasowe rozwiazanie to po co sie przejmować takimi drobiazgami. Może w niedalekiej przyszłości sam zrobie cos takiego. Pozdrawiam daroslav15

btw. ile cię wyniosły elementy na budowę tego efektu?

• #5 24 Lip 2007 20:19
    wojtek279
    Poziom 15  

Nie no nie mogę uwierzyć ze ta płytka była robiona własnoręcznie.
    Mi to wygląda na termotransfer albo papier kredowy.
    A można wiedzieć jakim makerem to malowałeś ?

• #6 24 Lip 2007 20:35
    wikingc1
    Poziom 18  

Witam
    No całkiem ładna konstrukcja i elementy dostępne i z tego co słychać to nawet gra jak to zrobię i podepne pod moją zamkniętą skrzynkę 2*12" 100W to zagada dość ciekawie, jedyne co to obudowa troszeczkę niedopracowana jeszcze ale jeśli to przejściowa to OK. Płytka jak na mazaka też ładna, sam maluje większość mazakiem do płyt i jak sie dobrze pomaluje to wychodzą całkiem ładne płytki. Noszę się z zamiarem zrobienia jakiegoś przesteru i ten byłby jak znalazł i chyba sie skusze i go zrobię. Ogólnie daje 5/6 udana konstrukcja.

• #7 25 Lip 2007 08:49
    darlon
    Poziom 17  

"Nie napisales także o pominiętym rezystorze 1M"

rezystor ten został dodany przez projektatna płytki z tonepad. nie było go w oryginalnym schemacie.został dodany w celu zapobiegania trzaskom prodczas przełączania efektu/bypassu (pisze tam chyba o ile dobrze pamiętam "preventing pops when switching"). ja u siebie sprawdziłem i takie rzeczy się nie dzieją więc nie modtfikowałem oryginalnego schematu pod tym względem.

"Co do samej płytki to jeśli rysowałeś ją markerem"
    "Nie no nie mogę uwierzyć ze ta płytka była robiona własnoręcznie"

płytki robie markerem bo nie mam drukarki laserowej. drukuje na plujce kartkę z projektem jak do termotransferu ale odwaram ją lustrzanie i przenosze markerem kropki gdzie ma być coś zamontowane i inne punkty orientacyjne i potem łącze kropki. wychodzi prawie jak oryginał i sprawdza się dobrze.

"A można wiedzieć jakim makerem to malowałeś ?"

marker do płyt CD ActiveJet kupiny za kilka groszy w sklepie komuterowym :D tylko trzeba czasem zostawić dużo tuszu na płytce bo jak się dłużej trawi (a ja lubie oszczędzać na B327 :P ) to lubi się przeżreć przez tusz czasami

"elementy dostępne i z tego co słychać to nawet gra jak to zrobię i podepne pod moją zamkniętą skrzynkę 2*12" 100W to zagada dość ciekawie"

tak, elementy są ogólnie dotępne, a jeśli są w moim mieście gdzie koleś zamawia tylko najczęściej używane rzeczy to są i wszędzie raczej. ludzie stosują ogólnie różne tranzystory do tego, ale BC550 (podobno BC547 też da się zamontować a nawet BC548 ale ten ma podobno inne wyprowadzenia, tak gdzieś czytałem na elektrodzie) był chyba najbardziej podobny do 2N5088 więc ten właśnie zastosowałem i przyznam, że efekt jest bardzo głośny. na 50% vol gra o wiele głośniej niż wzmacniacz na cleanie i fx w bypass. ogólnie to ten efekt o wiele lepiej brzmi z lampą (zresztą chyba jak wszystko :D ) a ja próbki nagrywałem na moim domowym piecu na tranzystorze więc stąd taka kupa w brzmieniu i brak tego sustainu z którego słynie muff. efekt z lampą i 2x12" jest powalający, z tym że w chwili obecnej nie mam dostępu do nagrania próbek na moim plexi 100W.

obudowa jest niedopracowana, przyznaje, ale póki co daje rade. ogólnie jest dobra bo dobrze izoluje od szumów bo jest z grubej blachy, tyle że mi się jej malować nie chciało. no i musze wygrzebać gumówkę z szafy bo te potencjometry wyglądają okropnie :P a pilnikiem to się zarżnąć idzie :P

"mi takie płytki wychodzą dużo gorzej, ale to też zależy od rodzaju markera i jego końcówki"

nie ma się co martwić, wystarczy marker z cienką końcówką i troche cierpliwości z dokłądnością. ja dość długo męcze rysowanie płytki ale potem z efektów jestem zadowolony bo mi wszystko wychodzi dokładnie i na miejscu, tzn wszystkie elementy idealnie się mieszczą. jedyne co to te elektrolity nie są wpasowane ale to dlatego że już na projekcie były tak wstawione. wydaje mi się że autor stosował jakieś kondensatory inne niż mamy tutaj, tzn inne rozmiarowo.

"Noszę się z zamiarem zrobienia jakiegoś przesteru i ten byłby jak znalazł i chyba sie skusze i go zrobię"

polecam ten efekt. ja się jeszcze powoli zabieram do TS - 808 ibaneza i DS - 1 bossa, tzn do efektów właśnie o w miarę dobrym gainie

czekam na dalsze pytania i dziękuję za pozytywne opinie

pozdrawiam

EDIT: zapomniałem odpowiedzieć na pytanie o cene wszystkiego! otóż cena to dosłownie kilka pln, ponieważ miałem stary efekt kod więc nie musiałem kupować obudowy, ale obudowa to na allegro kupuje się stare kody za 20 pln i jest ok. reszta to jak wiadomo groszowe sprawy. rezystory to wiadomo że poniżej 1pln wszystkie. kondensatory to elektrolity były najdroższe ale i tak kosztowały po kilkanaście groszy za sztukę. przełącznik też grosze, chyba że ktoś chce DPDT jak w footswitchach albo w oryginalnym big muff to koło 15 zeta na allegro. diody też po groszach jak wiadomo. tranzystory też były po kilkanaście groszy bo ogólnie dostępne i stosowane. płytka 2 pln, ale z takiej całej to można wyciąć z 5 takich efektów. B327 to 5 pln, ale o tym to chyba wszyscy wiedzą :P no i jeszcze kabel do połączeń ale zaczynają się tu śmieszne kalkulacje, bo kable to chyba każdy elektronik musi mieć, nawet amator :D:D:D ogólnie to pesymistycznie z nową obudową i DPDT plus przesyłki z allegro licząc wszystko zamyka się w 40-50 pln i to daje tu dość duży margines. konfrontując to z tym, że klasyczne big muffy na allegro chodzą po grubo ponad 400 pln a nówki (które zresztą zostały zmodyfikowane i brzydko mówiąc spieprzone) widuje po 360 pln. moja wersja jest bazowana właśnie na starych modelach (z tego co czytałem i porównywałem to na to wychodzi że jest to wersja praktycznie nie zmieniona) na których jak wiadomo grywali gitarzyści jak Hendrix a David Gilmour do dziś uważa big muffy za swoje flagowe efekty.

• #8 25 Lip 2007 09:27
    BolzZ
    Poziom 26  

hehe ten emg81 troche za mocny do takiego bluesika ;) tu jakis lekki pickup pod gryfem potrzebny, z lekko skreconym 'tone' i 'volume' w gitarce ;)
    efekcik wykonany "wporzo" ;) a recznie malowana plytka naprawde robi wrazenie, wyglada jak naprasowywana :)
    z kolei za brzmieniem bigmuffowym ja nie przepadam.

• #9 25 Lip 2007 11:37
    darlon
    Poziom 17  

kwestia gustu :D wielu narzeka, że muff ma za dużo basu i przyznaje, bass w tej kostce jest okrutny :P wiem, że emg jest za silny na bluesa, ale chodziło mi tylko o imitacje bluesa :P wogóle jakość próbek jest marna bo nie dysponuje ani dobrą kartą (jakaś karta na płycie w moim kompie który ma 7 lat :P ) ani żadnym SM57 tylko nagrywałem to na starym mikrofonie ze starych słuchawek komputerowych (LOL) bluesa chciałem przerobić, tzn zagrać na humbackerze przy gryfie (typowa Les Paulowska "puszka" ze starych serii powersounda z przed ponad 10 lat), ale jak to bywa w gitarach typu Les Paul, szczególnie z mahoniem, muff ma za dużo basu na ten pickup, a jak podkręcam tony to wali siarą troche. ogólnie ten pickup przy gryfie mi troche muli (rzecz częsta przy stosowaniu konfiguracji pickupów aktywnych z pasywnymi - zamulenie pickupa pasywnego)

dodałem jednak próbkę z odrobiną dodatkowego gainu z pieca. choć próbka brzmi oczywiście fatalnie, to moge dać słowo, że na piecu brzmiało to bardzo fajnie. niestety mikrofon choć ustawiony przy membranie, nie oddał pazura i gainu a o tonach nie wspomnę, ale niestety nie mam teraz na czym nagrać lepszych próbek

PS. próbki z tego postu, jak i z pierwszego są kodowane w mp3pro jak by komuś odtwarzało w gorszej jakoścci i nie wiedział czy tak ma być :P

pozdrawiam

• #10 25 Lip 2007 12:36
    arch_x
    Poziom 19  

Cytat:
    szczególnie z mahoniem, muff ma za dużo basu na ten pickup, a jak podkręcam tony to wali siarą troche. ogólnie ten pickup przy gryfie mi troche muli (rzecz częsta przy stosowaniu konfiguracji pickupów aktywnych z pasywnymi - zamulenie pickupa pasywnego)

dodałem jednak próbkę z odrobiną dodatkowego gainu z pieca. choć próbka brzmi oczywiście fatalnie, to moge dać słowo, że na piecu brzmiało to bardzo fajnie. niestety mikrofon choć ustawiony przy membranie, nie oddał pazura i gainu a o tonach nie wspomnę,
    Cytat:

Co za bełkot.
    Nic z tego nie rozumiem....

• #11 25 Lip 2007 13:00
    13Smok
    Poziom 10  

Ja mam pytanie odnoścnie przewodów w środku "puszki" czy mogą być zwykłe czy jakieś ekranowane bo jeszcze nie budowałem takiego efektu i nie wiem jak to jest jeśli chodzi o trzaski i inne przydźwięki.
    i drugie pytanie: czy wykonując puszkę samemu z blachy tj każda ścianka oddzielnie skręcana trzeba jakoś to jeszcze ekranować albo "uziemiać" ??
    Wiem że tam jest tylko 6V ale...
    i ostatnie pytanie:) : jaką grubość ma blacha wykonanego efektu???

• #12 25 Lip 2007 13:12
    BolzZ
    Poziom 26  

no wlasnie, jesli masz emg pod mostem a przy gryfie pasywny, to zeby uniknac tego 'mulenia' pasowaloby dac tam buforek na fecie.

13Smok nie musisz dawac ekranowanych przewodow, ja zawsze zamykam efekty w obudowie wykonanej z blachy stalowej, przewody nieekranowane, i nie ma przydzwiekow specjalnie. a obudowa wykorzystana przez darlona jest odlewem, nie jest wykonana z blachy.

• #13 25 Lip 2007 13:14
    darlon
    Poziom 17  

"Co za bełkot.
    Nic z tego nie rozumiem...."

to się zapytaj o to czego nie rozumiesz

"czy mogą być zwykłe czy jakieś ekranowane"

zwykłe przewody mogą być. i tak rolę ekranowania pełni obudowa z blachy albo chociaż plastikowa pokryta od środka farbą ekranującą (jak to ma miejsce w efektach z niskiej pólki). radia więc tym nie odbierzesz :P

"czy wykonując puszkę samemu z blachy tj każda ścianka oddzielnie skręcana trzeba jakoś to jeszcze ekranować albo "uziemiać" ??"

uziemiasz to razem z minusem zasilania i z jackami in i out i oczywiście z gnd płytki

"Wiem że tam jest tylko 6V ale... "

9V :D max kilkadziesiąt mA więc nie masz się czego bać

"jaką grubość ma blacha wykonanego efektu???"

zmierzyłem mikrometrem i około 1,29 mm wiec przyjmijmy że jest to 1,3 mm

EDIT: Bolzz mnie uprzedził w czasie jak odpisywałem na posty :)

buforka mi się nie chce kombinować bo pickupa pod gryfem używam sporadycznie i tylko na czystym kanale do kawałków w stylu reggae albo czegoś cieplejszego z kaczką :) ogólnie mulenie to mi nie przeszkadza. emg jest na tyle wszechstronnym pickupem że właściwie gram na nim wszystko przy małych regulacjach sygnału wyjścia :)

co do obudowy, fakt, jest to odlwew. ale ma 1,3 mm. z przewodami też się zgadza

EDIT 2 dla arch_x: mahoń: daje gitarze głębokie brzmienie, mocno przenosi niskie częstotliwości. big muff pi jest efektem który bardzo eksponuje bas. dodatkowo konfiguracja pickupów pasywne+aktywne powoduje zmiany w sygnale wyjściowym pickupa pasywnego, co składa się mniej więcej na to, że pasywny (w tym przypadku przy gryfie, który i tak ma kupe basu) dostaje jeszcze więcej basu i dodatkowo traci troche mocy.

z kolejną próbką z dodatkowym gainem chodzi o to, że na wzmacniaczu dodałem odrobinę gainu w celu wzmocnienia efektu i dodania mu drive'u, tyle że efekt popsuł marny mikrofon i nie słychać tego co na żywca. kumasz? jeśli nie to pytaj dalej :)

• #14 25 Lip 2007 15:24
    arch_x
    Poziom 19  

Dziękuję za wyczerpujące przetumaczenie tego slangu.

• #15 25 Lip 2007 16:40
    darlon
    Poziom 17  

proszę bardzo i czekam na kolejne pytania
    pozdrawiam

• #16 26 Lip 2007 20:39
    macstar
    Poziom 10  

Moim skromnym zdaniem kolega ma żle wlutowane tranzystory!!! A mianowicie 2N5088 ma po lewej stronie(patrząc od napisu)emiter BC550 ma emiter po prawej stronie.Przelutuj tranzystory i zobacz jak to wtedy będzie działać.Ja osobiście zrobiłem ten układzik i wlutowałem tranzystory poprawnie później zmieniłem tak jak ma kolega i efekt był zupełnie inny (moim zdaniem gorszy)Ja zastosowałem tranzystoryBC546.Jeżeli się myle to prosze mnie poprawić.

• #17 28 Lip 2007 16:43
    darlon
    Poziom 17  

o, a tego to nie wiedziałem... dzięki za uwagę, sprawdzę jak znajde chwile czasu i napisze jak się sprawuje. choć dziwi mnie to, że efekt działa w takiej sytuacji kiedy wyprowadzenia tranzystora okazały się inne. to możłiwe? jestem początkujący więc prosze o sprostowanie :P

• #18 02 Sie 2007 13:50
    TheWiktus
    Poziom 18  

Trazystor działa wtedy jak wtórnik emiterowy ,jeśli się mylę to poprawcie.

• #19 07 Sie 2007 14:16
    darlon
    Poziom 17  

a więc przelutowałem tranzystory i musze powiedzieć że... efekt dostał takiego kopa że głowa mała! moc efetku zwiększyła się o jakieś 100-150% tzn gain jest teraz tak rzeźnicki że kawałki niemal death metalowe można grać na 50% gainu. korekcja barwy specjalnie się nie zmieniła. głośność jest również większa. ogólnie efekt teraz zasuwa jak by się amfetaminy naćpał :P najciekawszy jest gain bo naprawde można z niego wyciągnąć coś od lekkiego crunchu do potężnej mocy z siarą coś jak by type o negative. można powiedzieć że teraz ma aż za dużo gainu i pod koniec regulacji ta nadwyżka staje się nieużyteczna. poprostu jest już taka moc i siara że dalej obcięcie nie brzmi dobrze. jak znajdę chwilkę czasu to umieszcze jakieś dźwięki ale teraz nie mam czasu :P

pozdrawiam i dziękuje koledze macstar za dobrą radę! sam bym na to w życiu nie wpadł, choć istatnie w moim spisie zamienników sam kiedyś wpisałem, że BC550 ma odwrotne wyprowadzenia ;)

• #20 07 Sie 2007 22:31
    macstar
    Poziom 10  

Bardzo mnie cieszy że moje rady się przydały,a na przyszłość sprawdzaj note katalogową:D

• #21 09 Sie 2007 18:15
    Red_Fire
    Poziom 10  

Sorki może mi ktoś pomóc ?

http://tonepad.com/getFile.asp?id=94

Na ww stronce jest kilka schematów... może mi ktoś pomóc który do czego i wogule bo sie nijak nie moge połapać na tej ang stronie....

Moderowany przez McRancor:

Z tym polskim też coś się połapać nie możesz?

• #22 09 Sie 2007 19:41
    BolzZ
    Poziom 26  

To zamiast sie "łapać" sciagnij sobie wszystkie pliki i popatrz ktory byl czym, przynajmniej cos wyniesiesz z tego(moge ci podpowiedziec, ze interesuja cie te pdf'y, reszta to zdjecia, probki itp.). Mozesz tez skorzystac z dosc widocznie niemodnego, przestarzalego i niewygodnego sposobu- uzyc slownika, ale komu by sie chcialo nie?

• #23 09 Sie 2007 21:22
    Red_Fire
    Poziom 10  

Mam jeszcze jedno pytanie....

Stock Big Muff
    Triangle Big Muff
    Green Big Muff

co to za różnica, nie wiem który wybrać:)

• #24 10 Sie 2007 13:48
    BolzZ
    Poziom 26  

To zrob trzy... Roznice dotycza kilku drobnych elementow, wiec zmontuj calosc i powymieniaj sobie te elementy. Ciekawe masz problemy :P Masz jakies "odwrotne" podejscie. Efekty DIY sie robi, kiedy szuka sie oryginalnego brzmienia, profesjonalisci czesto kupuja fabryczne kostki ale w 90% nastepnie sa one modyfikowane, i w ten sposob szuka sie brzmienia, wiec zamiast marnowac czas na glupie pytania rob jedna, druga, trzecia kostke i juz. :P :)

btw Napisales ze masz pytanie, ale jakos znaku zapytania w twoim poscie nie uswiadczy... :P

• #25 11 Sie 2007 11:08
    Red_Fire
    Poziom 10  

Widze, że tu na elektrodzie większość urodziła się z układami scalonymi i lutownicą w rękach......Po to jest forum żeby zadawać pytania.
    PS. To nie forum dla polonistów ! ! ! bez przesady już.....a ja w twoim nie uświadczyłem polskich znaków... ą, ę.....:P:)

• #26 11 Sie 2007 13:42
    BolzZ
    Poziom 26  

Za co sie obraziles? Za to ze zwrocilem ci uwage iz nie zerknales nawet na schematy, a zadajesz pytania? Za to, ze ten sam blad zrobiles po raz drugi? Za to ze powiedzialem ci na czym polega tzw. "szukanie swojego brzmienia"? Za to ze jestes leniwy i sie tego wstydzisz?
    Odpowiedzialem ci na twoje pytania to, co mysle, szczerze, bez zlosliwosci i w dodatku wyjasnilem ze w przypadku ukladow ksztaltujacych brzmienie gitary wszelkie zabawy z wartosciami i rodzajami elementow sa nie tylko dozwolone, ale wskazane, wiec skladasz efekt i podmieniasz elementy w sprzezeniu, w filtrach, diody na inne, opampy, tranzystory a potem sluchasz czy brzmi TWOIM CALKOWICIE SUBIEKTYWNYM ZDANIEM lepiej czy nie, bo nikt ci tego z gory nie powie, kazdy szuka czego innego.

• #27 11 Sie 2007 14:26
    sadowski25
    Poziom 12  

Witam
    Jak dobrze pójdzie to zrobię ten efekcik :)

Na razie sie mecze z dwiema sztukami Guv'nor'a :) (jedna dla znajomego :P )
    Tylko może mi ktoś powiedzieć jaki typowo wymiar obudowy maja efekty ??

Ps: I jaka by pasowała dla Guv'nor ?? to na PW niech mi ktoś tyknie :)

• #28 11 Sie 2007 14:30
    Red_Fire
    Poziom 10  

nie obraziłem się tylko wyraziłem swoje zdanie....i dzięki za pomoc...

• #29 13 Sie 2007 16:49
    darlon
    Poziom 17  

oj nie było mnie pare dni przy kompie i widze, że dyskusja się rozwinęła :)

"I jaka by pasowała dla Guv'nor ??"

ile producentów, tyle wielkości obudów... jeśli robisz z tonepad to masz przecież wymiar płytki, tylko że w calach. jak się nie łapiesz to 1 cal to 2,54 cm.

czekam na dalsze pytania i obiecane próbki obiecuje dodać jak będe miał więcej czasu :)

• #30 25 Sie 2007 22:53
    wikingc1
    Poziom 18  

Witam.
    Mam takie pytanie a mianowicie na stronce jest kilka wersji tego układu, z racji ze dopiero od niedawna gram na gitarce i dopiero składam sprzęt mam jak na razie pake 2*12" i heada własnej produkcji niestety tranzystor no i zastanawiam się którą wersje zbudować. Wiem że każdy powinien szukać swojego brzmienia itd. ale jak już napisałem nie jestem zbyt zaawansowany i dlatego pytam. Wiec którą wersje radzicie zbudować do grania raczej ciężkich rzeczy?