Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Yamaha CP2000 (buczenie w obu kanałach)

Wojtek 24 lata 24 Jul 2007 13:50 2372 7
 • #1
  Wojtek 24 lata
  Level 25  
  Witam. Po włączeniu wzmacniacza słychać buczenie głośników (oba kanały). Wymienione końcówki mocy 2SA1492 i 2SC3856. Dodatkowo sprawdzone 2SK3460. Co jeszcze może być przyczyną usterki? Dziękuję.
 • #2
  kg.
  Level 18  
  Witam. Myślę , że raczej filtracja napięć zasilających. Pozdr.
 • #3
  stas500
  Level 15  
  Wymien kondensatory w zasilaczu
 • #4
  Wojtek 24 lata
  Level 25  
  Witam kolegów. Sprawdzałem napięcia wyjściowe pod obciążeniem-żarówką, a kondensatory miernikiem. Światło było płynne, symetrycznie po 120V, a pojemność w/g miernika w normie. +/_ 10µF.
 • #5
  Krawczak
  Level 31  
  Witaj,musisz okreslić czy to końcówka mocy czy przedwzmacniacz, stwierdzisz to odłączając kon. mocy ,pomocny byłby oscylopek .Pozdr
 • #6
  Wojtek 24 lata
  Level 25  
  Witam.
  Temat powraca.
  Po odłączeniu przedwzmacniacza nadal słychać buczenie w głośnikach. Buczenie ma stałą głośność niezależnie od regulacji potencjometrami lub po odłączeniu przedwzmacniacza. Wymienione wszystkie tranzystory i diody w obu kanałach (końcówka jest na osobnej płycie) zostały same rezystory i kondensatory.
  Co może być przyczyną?
 • #7
  neo_dc
  Level 32  
  zewrzyj wejście końcówki - jeśli buczenie ustanie, to uszkodzony jest tor sygnałowy.

  Jeśli nie, to możesz sprawdzić napięcie zasilania ( musi być symetryczne ) i ewentualnie podlutować do istniejących kondensatorów np. po 4700uF i sprawdzić czy to coś dało. Kupować nowych i wymieniać na pałę nie ma sensu.

  Sprawdź też wszystkie punkty podłączenia masy.
 • #8
  Wojtek 24 lata
  Level 25  
  Witam ponownie.
  Po zmontowaniu końcówki podłączyłem voltomierz do wyjścia na kolumny. Mam tam 39V prądu stałego. Nie podłączałem ponownie kolumn tylko wpiąłem tam żarówkę 60W. Żarówka delikatnie żarzy się. Napięcie nie spada. Nadal 39V. Tranzystory i diody nowe. Zostały malutkie tranzystorki i diody na płycie. Diody sprawdzałem i nie mają ani przerwy ani przebicia. Może jakiś rezystor?
  Skąd to przebicie?