Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywanie fal radiowych

Marccin3 24 Jul 2007 16:13 2141 7
    Marccin3
    Level 10  
    Witam, czy jest możliwe zbudowanie urządzenia które będzie nagrywało fale radiowe a następnie je odtwarzało?
    SQ9MEM
    Level 29  
    A mógłbyś wyjaśnić o co Ci dokładnie chodzi ? Bo takie pytanie jest kompletnie niezrozumiałe. Co chcesz nagrywać ?
    User removed account
    Level 1  
    dj PIOTREczek
    Level 15  
    A moze chodzi ci po prostu o nagrywanie tego co mozna usłyszeć w eterze :D podlączasz skaner do kompa (kazdy skaner ma wyjescie słuchawkowe) minijack-minijack i nagrywasz jak tylko ci sie podoba....
    161MDS01
    Level 24  
    Koledze pewnie chodzi o coś wrodzaju przemienika...Są takie programy ale wtej chwili nie pamietam jak się nazywają...Też kiedyś takie coś używałem...Miałem to podpięte pod bazowe CB i np jak sobie szłem z przenośka to ze znajomym byliśmy umówieni na jaki kanale na którym własnie takie coś pracowało, z mojej przenośki szło do radia z radia do kompa nagrało pożniej komp dał polecenie nośnej i to co się nagrało szło w eter i tak samo było ze znajomym...O to Ci chodzi kolego???Jesli tak to postaram się znaleź ten program....POZDRAWIAM

Daniel
    Marccin3
    Level 10  
    A jeżeli chce nagrać fale o częstotliwości 94,6 FM? Czym zdemodulować ten sygnał?
    dj PIOTREczek
    Level 15  
    Ja chyba nie rozumiem :D ale Ty chyba chcesz nagrać audycje z radia tak??
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    Marccin3 wrote:
    Witam, czy jest możliwe zbudowanie urządzenia które będzie nagrywało fale radiowe a następnie je odtwarzało?

pytanie małoprecyzyjne i zbyt ogólne, bym mógł coś dokładne odpowiedzieć.
    W jakim zakresie częstotliwości chcesz rejestrować i jak szerokie pasmo?
    Częstotliwości fal radiowych zaczynają się od 50kHz, a kończą gdzieś na kilku GHz...

Pozdrawiam