Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Philips 21pt1653/58p - załącza się i wyłącza

sikor17 24 Jul 2007 18:43 1417 4
    sikor17
    Level 11  
    Witam
    Mam telewior Philips 21pt1653/58p. Ostatnio zaczął dziwnie się zachowywać. Po załączeniu go włącznikiem sieciowym, ma problemu z załączeniem, ale po chwili się załączy. Niestety z panelu z telewizora nie działają żadne przyciski, czyli nie można przełączyć programu ani podgłosić. Po załączeniu się pochodzi kilka sekund i znowu się wyłączy, po czym po kilku sekundach spowrotem się załącza. To wyłączenie wygląda tak jakby przeszedł w tryb Stand-by. Obraz się tak schodzi do środka i na środku ekranu pojawia się kolorowa plama, aż do całkowitego zaniku obrazu - czyli czarny ekran. Chciałbym zapytać co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
    Marek
  • Helpful post
    ALUŚ
    Level 36  
    Witam !

Posprawdzaj przerwy i zimne luty .
    Odłącz klawiaturę od płyty.
    Pomierz napięcia .
    sikor17
    Level 11  
    Zmierzyłem napięcia na tranzystorze 7505 BC337 i po włączeniu jak na telewizorze pojawi sie czerwona 1 w prawym górnym rogu to napięcia są ok. Ale w trakcie gdy telewizor się wyłączy napięcie na kolektorze spada z 10,4 do 8V i na emiterze z 5,4 do 4V. Po ponownym załączeniu napięcie na kolektorze wraca na 10,4 ale na emiterze już zostaje 4V i na ekranie nie ma już czerwonej jedynki w prawym rogu. Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być, bo wydaje mi się że tranzystor jest dobry skoro ma dobre napięcia na początku.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Tego tranzystorka poprostu sie wymienia i po kłopocie.
    sikor17
    Level 11  
    Witam
    Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Faktycznie po wymianie tego tranzystora telewizor działa prawidłowo.

Pozdrawiam wszystkich
    Marek