Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

slaby silnik w indesit, pomocy!!!

fantozzi 03 Nov 2003 18:58 3524 10
    fantozzi
    Level 12  
    panowie jaka moze byc przyczyna w pralce indesit -w 418 wi - silnik nie daje rady krecic bebna . pasek sie nie slisga , bez prania kreci , wiruje dobrze , silnik sie grzeje ale nie smierdzi i uzwojenie nie jest nigdzie ciemne . Pociagnie beben prawie do polowy i staje, silnik buczy , od czasu do czasu uda mu sie obkrecic dobrze . experci pomuszcie !!!!!! :roll:
    jarek.agd
    Level 14  
    Najlepiej wymień kondensator rozruchowy, powinno odrazu pomóc jak nie to może być programator, poprostu nie podaje fazy rozruchowej, a jak to byłoby sprawne to silnik ma zwój zwarty możesz to stwierdzić przez pomiar prądów. Jak by co to pisz.
    fantozzi
    Level 12  
    panie Jarku nie mam schematu !!!
    fantozzi
    Level 12  
    :D dzieki za pomoc to byl uszkodzony kondensator . tak przy okazji jeszcze kilka pytan : 1. odnosnie napwelniania wody:patrzac przez szklane drzwiczki dokad powinna siegac woda ja ustawilem 1/3 wysokosci, ten czujnik ma 3 przewody i 2 regulacje ja krecilem ta gorna i podnioslem poziom wody prania i w plukaniu tez sie podniosl do czego ta druga regulacja ? 2. kiedys zona prala na prog 1 90° niewiem jakim cudem przytopilo szuwladke na proszek . jak powinna sie zachowac pralka od startu : moja jak przestanie napelniac wode od razu zaczyna krecic czy nie powinna najpierw zagrzac wode ? mowimy caly czas o indesit W418WI
    macher
    Level 15  
    Też mam prywatnie Indesita i nie czeka on na grzałkę. Trzebaby dorwać jego diagram, ale jeżeli chcesz w celach poznawczych to prościej ściągnąć kabel z wtyka grzałki i zobaczyć czy zaczeka, czy zrobi zimne pranie.
    8O
    macher
    jarek.agd
    Level 14  
    Panie macher, nie wiem z czym ma pan problem w pralce (Też mam prywatnie Indesita i nie czeka on na grzałkę. Trzebaby dorwać jego diagram, ale jeżeli chcesz w celach poznawczych to prościej ściągnąć kabel z wtyka grzałki i zobaczyć czy zaczeka, czy zrobi zimne pranie. )- zrozumiałem że szybko pralka przeleci program i nie pierze dobrze prania.
    User removed account
    User removed account  
    jarek.agd
    Level 14  
    Ja niewiem jak wygląda ta pralka, ale napewno ma pokrętło regulatora tęperatury, i właśnie ten regulator ma za zadanie wstrzymywać obracanie programatora do momętu ośągnięcia odpowiedniej tęperatury, jeszcze występuje jakaś blokada tego programatora. Bardzo łatwo to wszystko zauważyć czy działa, często zwłaszcza w mieszkaniach komunalnych gniazdo zasilania pralki i oświetlenie łazienki jest na jednej fazie, w momęcie pokrećania regulatorem tęperatury występuje przygaśnięcie żarówki w łazience.Dodatkowo kręcoc tym pokrętłem można uchwycić momęt kiedy blokada jest załączana lub nie, to taki metaliczny stuk w okolicach programatora. Pozdrowienia dla wszystkich Jarek.
    User removed account
    User removed account  
    fantozzi
    Level 12  
    nie ma pokretla do ustawiania temperatury jest tylko pokretlo programatora i dwa przyciski jeden do wlanczania a drugi wylaczanie grzalki zimne pranie, ale jak wymienialem grzalke to tam obok jest chyba termostat szeregowo wpiety z grzalka zamontowany na uszczelce podobnie jak grzalka tylko mniejszy przyjze sie temu lepiej w sobote i w poniedzialek dam znac. A ten poziom wody to dobrze ustawilem?
    macher
    Level 15  
    To co na grzałce to zabezpieczenie termiczne- zda sie jednorazowe. Gdyby w sytuacji awaryjnej zdarzyło się tak, że grzałka załączy się bez wody- coby nie było pożaru przetopi tego topiczka przy chyba 180C i pralka nie rorgzeje się do czerwoności.
    8O
    Indesit mój ma termostat ale to dzieła na grzałkę i nie ma nic wspolnego z czekaniem na temp. minimalną.