Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

slaby silnik w indesit, pomocy!!!

fantozzi 03 Nov 2003 18:58 3524 10
 • #1
  fantozzi
  Level 12  
  panowie jaka moze byc przyczyna w pralce indesit -w 418 wi - silnik nie daje rady krecic bebna . pasek sie nie slisga , bez prania kreci , wiruje dobrze , silnik sie grzeje ale nie smierdzi i uzwojenie nie jest nigdzie ciemne . Pociagnie beben prawie do polowy i staje, silnik buczy , od czasu do czasu uda mu sie obkrecic dobrze . experci pomuszcie !!!!!! :roll:
 • #2
  jarek.agd
  Level 14  
  Najlepiej wymień kondensator rozruchowy, powinno odrazu pomóc jak nie to może być programator, poprostu nie podaje fazy rozruchowej, a jak to byłoby sprawne to silnik ma zwój zwarty możesz to stwierdzić przez pomiar prądów. Jak by co to pisz.
 • #3
  fantozzi
  Level 12  
  panie Jarku nie mam schematu !!!
 • #4
  fantozzi
  Level 12  
  :D dzieki za pomoc to byl uszkodzony kondensator . tak przy okazji jeszcze kilka pytan : 1. odnosnie napwelniania wody:patrzac przez szklane drzwiczki dokad powinna siegac woda ja ustawilem 1/3 wysokosci, ten czujnik ma 3 przewody i 2 regulacje ja krecilem ta gorna i podnioslem poziom wody prania i w plukaniu tez sie podniosl do czego ta druga regulacja ? 2. kiedys zona prala na prog 1 90° niewiem jakim cudem przytopilo szuwladke na proszek . jak powinna sie zachowac pralka od startu : moja jak przestanie napelniac wode od razu zaczyna krecic czy nie powinna najpierw zagrzac wode ? mowimy caly czas o indesit W418WI
 • #5
  macher
  Level 15  
  Też mam prywatnie Indesita i nie czeka on na grzałkę. Trzebaby dorwać jego diagram, ale jeżeli chcesz w celach poznawczych to prościej ściągnąć kabel z wtyka grzałki i zobaczyć czy zaczeka, czy zrobi zimne pranie.
  8O
  macher
 • #6
  jarek.agd
  Level 14  
  Panie macher, nie wiem z czym ma pan problem w pralce (Też mam prywatnie Indesita i nie czeka on na grzałkę. Trzebaby dorwać jego diagram, ale jeżeli chcesz w celach poznawczych to prościej ściągnąć kabel z wtyka grzałki i zobaczyć czy zaczeka, czy zrobi zimne pranie. )- zrozumiałem że szybko pralka przeleci program i nie pierze dobrze prania.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  jarek.agd
  Level 14  
  Ja niewiem jak wygląda ta pralka, ale napewno ma pokrętło regulatora tęperatury, i właśnie ten regulator ma za zadanie wstrzymywać obracanie programatora do momętu ośągnięcia odpowiedniej tęperatury, jeszcze występuje jakaś blokada tego programatora. Bardzo łatwo to wszystko zauważyć czy działa, często zwłaszcza w mieszkaniach komunalnych gniazdo zasilania pralki i oświetlenie łazienki jest na jednej fazie, w momęcie pokrećania regulatorem tęperatury występuje przygaśnięcie żarówki w łazience.Dodatkowo kręcoc tym pokrętłem można uchwycić momęt kiedy blokada jest załączana lub nie, to taki metaliczny stuk w okolicach programatora. Pozdrowienia dla wszystkich Jarek.
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  fantozzi
  Level 12  
  nie ma pokretla do ustawiania temperatury jest tylko pokretlo programatora i dwa przyciski jeden do wlanczania a drugi wylaczanie grzalki zimne pranie, ale jak wymienialem grzalke to tam obok jest chyba termostat szeregowo wpiety z grzalka zamontowany na uszczelce podobnie jak grzalka tylko mniejszy przyjze sie temu lepiej w sobote i w poniedzialek dam znac. A ten poziom wody to dobrze ustawilem?
 • #11
  macher
  Level 15  
  To co na grzałce to zabezpieczenie termiczne- zda sie jednorazowe. Gdyby w sytuacji awaryjnej zdarzyło się tak, że grzałka załączy się bez wody- coby nie było pożaru przetopi tego topiczka przy chyba 180C i pralka nie rorgzeje się do czerwoności.
  8O
  Indesit mój ma termostat ale to dzieła na grzałkę i nie ma nic wspolnego z czekaniem na temp. minimalną.