Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator monoblok WAP-021B problem.....

24 Lip 2007 21:16 2561 2
  • Poziom 39  
    Witam
    Nabyłem ostatnio taki wynalazek w jednej z sieci handlowych dla domu i ogrodu :D. Nawet chłodzi dość skutecznie, ale jest jeden problem - po zaniku zasilania nie wraca do pracy.......
    Ma sterowanie elektroniczne jednym przyciskiem lub pilotem. Po włączeniu przyciskiem juz nic nie mozna zrobić ( chociaż w instrukcji piszą że" regulator zasilania " - /ten jeden przycisk astabilny/ " Tryb obsługi i prędkośćwentylatora ustawia sie automatycznie "tylko włącza urządzenie na III stopień wentylatora a chłodzene należy ustawiać z pilota.....
    Myśle o skonstruowaniu sterownika oprtego o pilota, który automatycznie po zaniku zasilania będzie przy jego powroocie wydawał polecenia:
    włącz, ustaw na chłodzenie, podaj temperaturę - ale to dość dużo jak na każdy restart...
    Czy ktoś ma inny pomysł ?
    Pozdr. J.
  • Poziom 24  
    to az tak czesto zanika ci napiecie ?
  • Poziom 39  
    Może nie ale to ma wspomagać działanie węzła informatycznego i możliwość zaistnienia takiego przypadku wymusza opracowania środka zaradczego ( zanik na 5 min w piątek wieczór ibez chłodzenia cały węzeł przez sobotę niedzielę i kawałek poniedziałku.......)
    Pozdr.J.

ps
    chyba muszę dostać się do agregatu i wentylatorów i sterować to z zewnętrznego termostatu ( np eurostera). Czy mogę w sposób prosty wyprowadzić styk kompresora i wentylatora np n aśrodkowy bieg i włączać to zewnętrznie?
    CZy muszę zachować reżim właczania i wyłączania ( oczywiście na wyłącznie przy zaniku napiecia nie mam wpływu..)
    Np pierwszy włącza sięwentylator a po np 30 s kompresor
    a przy wyłączaniu - pierwszy kompresor i po 30 s wentylator ?