Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomsom ST585 przekierowanie portów

lopiola 25 Lip 2007 07:44 1428 2
  • #1 25 Lip 2007 07:44
    lopiola
    Poziom 14  

Witam
    Mam problem z przekierowaniem portów w SpeedTouch 585. Znalazłem opis przekierowania i dołączam go, dodałem też do instrukcji opis tego urządzenia po polsku. Niestety muszę przekierować taki serwer www który służy do wizualizacji procesów technologicznych, a przekierować mogę wg instrukcji tylko te obiekty które są widoczne w ruterze. Niestety widać tam tylko kompy. Mikrotika RB133 też nie widać. Służy on (Miktotik) do połączenia bezprzewodowego z odległymi urządzeniami (AP). Nie mam potrzeby przekierować Mikrotika. Oczywiście klasa adresów jest taka sama i w wewnętrznej sieci są widoczne wszystkie urządzenia.

0 2
  • #2 25 Lip 2007 08:24
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zapewne na liście pojawiają się komputery, które uzyskały IP z DHCP routera.
    Sprawdź czy jak na chwilę ustawisz na tym urządzeniu pobieranie IP z DHCP to się pojawi na liście.

Na troszkę innym sprzęcie też miałem tylko taki wybór, była tam jednak możliwość wpisania PC do bazy.
    Poszukaj u siebie w opcjach routera - najprawdopodobniej też będzie taka opcja.

0
  • #3 26 Lip 2007 11:09
    lopiola
    Poziom 14  

Połowiczny sukces, sprzęt pojawił się w ST585 po wprowadzeniu właściwej bramy w 'serwerze www'. Na innych ruterach brama w serwerze była bez znaczenia. DHCP nic nie zmienił tylko uciekł mi serwer na inny IP.
    Niestety wpis w ST585 pokazuje teraz że jest właściwe przekierowanie, tak jak w instrukcji, ale dalej nie widać z zewnątrz. Jeszcze spróbuję z innymi portami. Jaki najniższy port mogę bez ryzyka przeznaczyć do tego monitoringu?

Masakra z tą maskaradą.
    Nareszcie się udało. Okazało się że [Port Range] to zewnętrzny port a [Translate To...] to wewnętrzny port.
    :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo