Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm QUASAR A30 - problem z przekaźnikiem?

25 Lip 2007 08:26 2016 6
  • Poziom 12  
    zamontowałem w aucie alarm Quasar A30. Wszystko działa fajnie poza jednym - odcięciem jednego z obwodów (zabezpieczenie). Alarm ma to odcięcie poprzez: "Blokada elektryczna zapłonu spoczynkowo-zwarta (przekaźnik 10A)."

Problem mam taki że jest tam wbudowany przekaźnik z dwoma wyprowadzonymi przewodami - obwód na tych przewodach jest ciągle zwarty. Niezależnie czy alarm jest uzbrojony i w stanie czuwania czy rozbrojony. Obwód ten zostaje przerwany dopiero w chwili przekręcenia kluczyka (podanie +12V po stacyjce) ale też i w trybie czuwania i gdy jest rozbrojony.

Miał ktoś taki problem? Nie wiem czy to wina wadliwej centralki czy też blokada działa w jakiś wyjątkowy sposób?

DOKUMENTACJA http://www.quasarelectronics.pl/pobierz/pdf/A30/Dokumentacja_A30_ver.1vC_12-05-2006.pdf

OPIS ALARMU http://www.quasarelectronics.pl/strona.php?19699

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    a podłączyłeś dobry plus po stacyjce plus musisz mieć niezanikający po kręceniu rozrusznikiem bo na to mi właśnie wygląda że tak nie masz
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    +12V po stacyjce jest ok i jest cały czas. I sęk w tym że po przekręceniu stacyjki alarm właśnie przerywa ten wbudowany przekaźnik (rozłącza obwód). Byłoby to ok gdyby tak się działo przy czuwającym alarmie ale tak samo jest przy alarmie rozblokowanym :/
  • Poziom 32  
    Może jakaś funkcja immobilisera albo antyporwaniowa?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam
    A ja mam z kolei inny problem.
    Założyłem ten alarmik do Audi A4 1995. Wszystko było dobrze 1 dzień. Teraz zaczęły się jaja. Alarm potrafi się sam włączyć podczas jazdy. Nagle podczas jazdy zapalają się kierunki na stałe i wyje syrena, aż ludzie ustępują miejsca na drodze......:) Do tego stopnia jest to upierdliwe, że nie reaguje wtedy zupełnie na pilota.... Nie mam już siły z nim walczyć, firma od której kupiłem na allegro przez telefon udziela takich porad, że ręce opadają.... Proszę pomóżcie, chciałem żeby było lepiej a się popsuło całkiem....
    Pozdrawiam.
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Nie bawiłeś się przypadkiem programowaniem i nie zaprogramowałeś opcji INFOGPS?