Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka temperatura pracy alternatora

25 Lip 2007 08:36 5872 8
  • Poziom 34  
    Jaka powinna być normalna temperatura pracy alternatora, zamontowałem niedawno teściowi :D alternator od poloneza do C-360 i po paru minutach jest gorący, ładowanie 14.3. W czym tkwi problem?
  • Poziom 22  
    Ja mam w "60" alternator od 125p i nigdy nie jest gorący, czasem ciepły raczej od silnika.
    Twoj alternator ma wbudowany regulator napięcia? czy jest osobnym układem? grzeje się tylko podczas pracy slnika? sprawdzałeś prąd ładowania?
  • Poziom 34  
    Regulator napięcia jest przykręcany do obudowy (taki jak w maluchu) nowy, szczotki też nowe, prądu ładowania nie mierzyłem, podejrzewam że mogą winne być łożyska bo ich nie zmieniałem, aczkolwiek nie szumiały i nie było luzów.
  • Poziom 32  
    a nie ma w tym sprzęcie "+" na "masie" ? :D ?
  • Poziom 26  
    Gdyby był + na masie, to diody już w momencie podłączenia do akumulatora poszłyby z dymem. Być może łożyska (nasmarować, a najlepiej wymienić) lub któryś akumulator ma przywartą jedną celę, albo były bardzo niedoładowane i teraz nadrabiają straty ;-), a alternator z malucha nie jest specjalnie wydajny więc się grzeje. Pomijam oczywiście możliwość, że sam alternator jest niesprawny.
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    Kolega pisze że, ma 14.3V ładowanie więc wszystko w porządku ponadto jeżeli ma 2 razy 6V 165 ah to jest normalne że po zastartowaniu alternator musi uzupełnić pobrany prąd więc wyższa temperatura przez parę minut jest zjawiskiem normalnym. Jeżeli jednak temperatura utrzymuje się przez cały czas najprawdopodobniej są zużyte akumulatory i alternator ładuje dosyć wysokim prądem.P
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Tak czy siak - proponuje zmierzyć prąd ładowania i się wyjaśni, jeśli akumulatory są nie za nowe i będą ładowane dużym prądem to alternator szybko je wykończy :(
  • Poziom 34  
    Dzięki za rady, zaraz podjadę do teścia i założę drugi na podmiankę i wtedy zobaczę co się będzie działo. Bateryjki też nie są pierwszej młodości więc być może to przez nie tak się dzieje.

Podmieniłem alternator i zobaczymy jak się sprawdzi, a baterie mimo wieku to dobrze trzymają.
  • Poziom 34  
    Podmieniłem alternator i sie nie grzeje, winne były łożyska.