Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak mam podłączyć kolumny i subwoofer do wzmacniacza.

25 Lip 2007 12:50 2229 6
  • Poziom 11  
    Witam, w jaki sposób mam podłączyć 2-kulumny (jedna kolumna - 8Ohm) i subwoofer (8Ohm) do wzmacniacza Sony TA F-220.
    Jego moc znamionowa to 2 x 80W, max pobór mocy z sieci 300W.
    Poniżej zamieszczam link ze zdjęciem jego od tyłu...
    http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal/214/07/27/214072759_4

Dodano po 7 [minuty]:

i jeszce jedno dlaczego jak podpinam kolumny dwie do tego przedizalu A (jedną kolumne do prawych wyjść a drugą do lewych to w tej lewj slychac tlyko taki szmer muzyki... wydaje mi sie z ezle podlanaczam dopeiro jak podlacze osobno jedna kolumne do A a osobno druga do B i ustawie na A+B to obydwie graja , wiec po co sa te pozostale 2 wyjscia w przedziale A i w przedizale B ?? wiem ze niezrozumiale troche napisałem ale licze na to ze bedziecie wiedizec o co chodzi :)
  • Poziom 15  
    A'propos drugiego pytania - sprawdź czy przypadkiem panorama/balans nie jest skręcony na prawą kolumnę - zapewnie tak ;-) Jeżeli jednak nie to zapewne jakaś pierdołka w elektronice - może jakiś zimny lut na lewym kanale.

A jeżeli chodzi o pytanie pierwsze to ciężko będzie podłączyć tak, aby było full profi. Amatorsko i do domu możesz podłączyć subika po prostu równolegle z którąś kolumną (pod L lub R)- sygnał basowy jest i tak właściwie monofoniczny, więc powinno jako tako grać - po prostu spróbuj. Nie będziesz miał jednak subbasu (niskich częstotliwości) - do tego potrzebujesz jakiś filterek - no chyba że masz wbudowaną zwrotkę pasywną w wooferek.
    W najgorszym wypadku zmajstruj sobie (albo kup) mały sumatorek/wzmacniacz i wtedy oba kanały do tego podłączasz, a z niego masz wyjście na woofer. Ma toto zwykle od razu regulowany filterek dla woofera - poszukaj schematów albo zestawu do samodzielnego montażu w sklepie elektronicznym.
  • Poziom 11  
    hehe juz chodzi mi, miałem balans przekrecony na prawo ;) no i teraz mam przedzial B wolny caly moge do niego podpiać subwoofer normalnie jak kolumne? bo w subie mam filtrdolnoprzepustowy..
    czekam na odpowiedz :)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    tak jak ci wyżej napisałem - możesz, ale pomyśl nad małym wzmacniaczkiem/sumatorkiem do tego suba
  • Poziom 11  
    Ok. Mam jeszcze jedno pytanie mam zrobiona juz obudowę 55l na stx gdn 32-150-8-sc . Czy ten litrarz obudowy moze być ???
  • Poziom 1  
    Witam. Czy moglibyście mnie tez pomóc? Mam wzmacniacz mniej wiecej taki: http://allegro.pl/item217512105_blaupunkt_gta4_mkii_800watt_4_kanaly_gwarancja.html
    Jeden zubwoofer i 4 głośniki srednio-wysokotonowe(z samochodu);
    chce to wszystko podłączyć w domu( z zasilaniem nie bedzie problemów)
    tak zeby byl tylko jeden kabel z wyjściem mini jack do podłaczenia np mp3,
    Martwi mnie jednak to, że tam sa 2 pary wejść cinch( na przod i tył);
    tu pomyslałem sobie ze kupi dwie pary kabli i dwójnik co sprawi ze bedzie jedno wyjscie mijack, do jednego wyjścia we wzmacniaczu podlacze subwofer a do reszty reszte głosników Ale boje sie ze np w subwooferze beda odtwarzane średnie i wysokie tony, a przeciez on od tego nie jest.