Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio pioneer deh 6900ib i pilot CD-SR100

superman2 25 Lip 2007 15:14 3248 7
  • #1 25 Lip 2007 15:14
    superman2
    Poziom 11  

witam
    czy pilot CD-SR100 bedzie dzialac z radiem pioneer deh 6900ib ?

na jakiej zasadzie on dziala? bo jesli na podczerwien to przeciez z kierownicy nie bedzie sie ''widział'' z radiem... wlasnie z tego powodu mam watpliwosci i dlatego pytam czy dziala z tym radyjkiem..

pozdr :)

0 7
  • #3 25 Lip 2007 20:59
    superman2
    Poziom 11  

a to ze sie kreci kierownica ma wplyw na to ze np. gorzej dziala albo radio nie łapie jego fal?

0
  • Pomocny post
    #4 25 Lip 2007 21:51
    milejow
    Poziom 42  

Ma,jednak krecac kierownica podczas jazdy(zakrety.parkowanie itp) raczej nie bedziesz mial czasu zauwazyc,ze pogorszyl sie kontakt radia z pilotem.Na trasie(np.zmiana pasa)nie ma to znaczenia.Tylko,ze podczas sytuacji na drodze wymagajacej wiekszego operowania kierownica twoja uwaga bedzie sie skupiala na sytuacji na drodze a nie nad glosnoscia radia czy odpowiednim plikiem mp3,prawda?

0
  • #5 25 Lip 2007 21:56
    superman2
    Poziom 11  

calkowita racja :) tylko po prostu ciekawilo mnie 'jak to dziala' skoro oba urządzenia nie są nawprost siebie... ;)

0
  • #6 11 Maj 2009 17:35
    piast87
    Poziom 9  

Ja mam taki pilocik z radiem 6900ib i działa to dobrze.
    zdarza się jednak, że pilot z radiem sie nie widzi.. i nie wiem do końca co jest przyczyną, bo dzieje sie tak czasami jak kierownicą nie kręcę...
    rozebrałem pilot i ma on dwie diody nadawcze na dole, zastanawiam się czy można dodać trzecią diodę u góry? co o tym myślicie? lepiej jest jedną z dwóch dać do góry czy mogę podpiąć trzecią do jednej z tych dwóch skierowanych do dołu?
    zwykła dioda nadawcza się nada do tego?

0
  • #7 14 Maj 2009 09:39
    airbob
    Poziom 20  

Nie da się podpiąć kolejnej diody nadawczej, zbyt małe napięcie zasilania (3V)
    Kiedyś rozebrałem takiego pilota (fabrycznie nowego) i okazało się że diody są skierowane na kierowcę.
    Wniosek z tego że radio łapało sygnał z pilota na zasadzie odbicia od kierowcy. W ten sposób odpowiedziałem sobie na pytanie dlaczego mój ubiór ma znaczenie w działaniu pilota, co było dla mnie zaskoczeniem.

0
  • #8 14 Maj 2009 14:32
    Nawigator
    Poziom 33  

Kolejna dioda może obciążać baterię i spadek napięcia zmniejszy moc emitowanej podczerwieni więc nie tędy droga. Lepiej wymienić diodę nadawczą na nowszy typ z większą luminescencją.
    Czasami umieszczenie w panelu odbiornika podczerwieni jest nienajlepsze lub okienko zakurzone.

N.

0
  Szukaj w 5mln produktów