Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki najlepszy konwerter twin i antena do Hotbirda&Astra

25 Lip 2007 20:36 18315 34
 • Poziom 12  
  Witam. Chciałbym odbierać kanały na HotBirdzie i Astrze, bez ruszania anteną czy włączania obrotnicy (po prostu kanały Astry/Hotbirda przełączałbym pilotem). Zdecydowałem się na konwerter Twin (tylko nie wiem jaki, wiem jedynie, że musi mieć tłumienie min. 0,2dB). Dodam, że instalacja służyć będzie na 2 tunery (tu zdecydowałem, się na Ferguson 7318 i nad innym jeszcze myślę). Jaka antena będzie najlepszym wyborem? Przeszukując allegro natknąłem, się na kilka gotowych zestawów

  http://www.allegro.pl/item217543253_...rd_poznan.html
  http://www.allegro.pl/item219348014_...gratisow1.html

  Co o nich myślicie?? Czy będą dobrym wyborem? Jeśli nie proszę o firmy i modele, które będą odpowiednie do instalacji. Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  witam
  linki które podajesz są wyposażone w monoblocka który obsłuży Hotbirda i astrę ale tylko dla jednego tunera.
  A Ty piszesz o dwóch!
  dla dwóch tunerów bym Ci zproponował:
  czasza nie mniej niż 80cm
  dwa razy twin inwerto
  przełącznik diseqc 5/2 np: Viper albo Axing
  uchwyt zez odpowiedni dla zakupionej czaszy
  uchwyt do zamontowania czaszy np: na ścianie
  kabel sat + złączki do połączeń
  i będziesz miał jeszcze możliwość dołożyć sobie naziemną do disecqa:)
  pzdr
 • Poziom 12  
  No właśnie mi chodzi, aby ten konwerter obsłużył dwa tunery ( i żeby można było oglądać na nich różne programy). Co do konwertera to są takie, żeby miały wbudowane te diseqi i bez bawienia sie w "zeza" obsłużyły Astre&Hotbirda na dwóch tunerach? W tym temacie jestem laikiem i preferowałbym łatwiejsze i prostsze rozwiązanie :)
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Idealne rozwiązanie.
 • Poziom 12  
  Dzięki za pomoc. Ostatnie pytanie, jaka antena byłaby do tego najlepsza?
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  witam
  chyba sam już sobie na kilku forach odpowiedziałeś na to pytanie albo ktoś Ci udzielił odpowiedzi:)
  pzdr
 • Poziom 12  
  Dzięki Fidzo za porady, bo i na dvhk mi ich udzielasz. Co do Twojego ostatniego postu to tak i nie :). Bo Teraz mnie przekonałeś do "zeza" i z monoblocka już raczej na 100% zrezygnuje. Gdybym brał monoblocka twina wziąłbym 80-85, a teraz myślę nad czymś większym, a może nad epileptyczną ;). Czytając kilka postów wyżej zaproponowałeś diseqca 5/2 czym on się rożni od 4/1?
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  witam
  4/1 to odbiór 4 satek ale dla jednego tunera
  5/2 to odbiór 2 satek+naziemna(jak chcesz) ale dla dwóch tunerów
  przecież od tego zacząłeś swój pierwszy post
  dwie sat i dwa tunki:)
  pzdr
 • Poziom 12  
  W takim razie ja bym potrzebował diseqca 5/2 na dwa tunery i żeby odbierało Astra+Hotbird. Później gdybym np. chciał dołożyć sobie jeszcze jeden tuner to wystarczy dokupić tylko diseqca? W takim razie co polecilibyście mi za diseqca 5/2 i jaką antenkę :). Sory za te wszystkie pytania, może to wydać się komuś nudne, ale jestem praktycznie zielony w temacie, a chciałbym kupić dobry sprzęt :)
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  witam
  diseqc 5/2 kończy się na dwóch tunkach
  jak chcesz coś przyszłościowego to kup dwa quady i narazie dwa diseqci 2/1 to w przyszłości możesz dołożyć do instalacji jeszcze dwa tunki.
  pzdr
 • Poziom 12  
  Ok w takim razie pozostanę na razie przy dwóch tunerach i "zezie", aby móc odbierać A&H jednocześnie , pstrykając tylko pilotem ;). Teraz pytanie jaka antena sprawdzi się najlepiej?
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  witam
  nie wiem w jakiej części Polski mieszkasz
  ale jak kupisz coś w okolocach 80-90cm to napewno bedzie oko,przy precyzyjnym ustawienu czaszy i konwerterów:)
  pzdr
 • Poziom 12  
  Przy odbiorze ma znaczenie gdzie mieszkam? Aktualnie zamieszkuję Pomorze ;). A Fidzo może jakieś konkretne firmy byś mi polecił (byłbym wdzięczny ;))
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  witam
  z reguły nie podaję nazw bo i tak nic z tego nie mam:)
  możesz kupić konwertery Invert, diseqca Vipera albo Axinga a czaszę to jaką kupisz byleś ją dobrze ustawił:)
  pzdr
 • Poziom 12  
  Chyba zdecyduje się na taki zestaw:

  Tuner (Ferguson 7318)

  2 Konwertery Twin (tutaj zastanawiam się nad:
  Maximum http://www.allegro.pl/item217503517_twin_maximum_0_2_db_najlepszy_poznan.html
  Inverto http://www.allegro.pl/item220307371_konwerter_inverto_twin_0_2db_idlp_40tl_silvertech.html
  Golden Interstar http://www.allegro.pl/item220307244_konwerter_0_2db_golden_interstar_twin_platinum_x.html)

  Diseqc 5/2 (chciałbym taki do zamontowania na zewnątrz, razem z czaszą, ten Axing http://www.allegro.pl/item218592208_przelacznik_diseqc_5_2_axing_mega_promocja_.html czy ten Viper http://www.allegro.pl/item218995197_przelacznik_diseqc_5_2_viper.html lub ten http://www.allegro.pl/item220310833_przelacznik_diseqc_2_0_5_2_viper_emp_outdoor_.html będzie dobrym wyborem?)

  Antena Satelitarna (Triax TD-100 biała lub czarna (chyba nie ma wpływu na odbiór :P) http://www.allegro.pl/item220305783_antena_satelitarna_triax_td_100_ciemnoszara.html ) + uchwyt do zeza + uchwyt do przymocowania do ściany

  Kabel satelitarny i Fki (nie wiem natomiast ile wziąć metrów kabla i ile eFek do zakończenia, wiem, że kabel ciągnę od konwertera do tunera. Do diseqca też idzie ten kabel? Też trzeba go zakończyć Fką? Czy tam w zestawie są już jakieś kable do diseqca? Kable firmy Maximum są dobre?)

  Proszę o odpowiedź na te pytania, wybór modeli i już się nie czepiam ;)
 • Pomocny post
  Specjalista elektryk
  Od każdego tunera idzie jeden kabel do diseqa, a od diseqa idzie 4 kable do konwerterów. Czyli potrzebujesz 12 eFek. Przełącznik będzie koło anteny, więc od konwerterów do diseqa nie trzeba dużo, powiedzmy w sumie 6 m, i zmierz jeszcze ile potrzeba ci kabli do tunerów. Oczywiście od każdego tunera kabelek do diseqa.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  witam
  tunek ok
  konwrtery Invert lub GI
  antena ok
  kabel ok
  efek 12 szt
  kabel musisz sam zamierzyć
  pzdr
 • Poziom 12  
  A ostatnie pytanie jaki diseqc? Axing czy Viper (jeśli viper to który?)
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  witaj
  kup sobie Axinga
  Viper 5/2 jest tylko jeden
  zabezpieczenie przeciwprzepięciowe - tak
  reszta nie
  pzdr
 • Poziom 12  
  Nie chciałbym tworzyć nowego tematu, więc napiszę tutaj. Zakupiłem antenę Triax TD-100 http://www.allegro.pl/item220305783_antena_satelitarna_triax_td_100_ciemnoszara.html , 2 konwertery twin Inverto http://www.allegro.pl/item220307371_konwerter_inverto_twin_0_2db_idlp_40tl_silvertech.html , diseqc 5/2 viper http://www.allegro.pl/item220310833_przelacznik_diseqc_2_0_5_2_viper_emp_outdoor_.html.
  uchwyt zez flexiblock http://www.allegro.pl/item220311428_uchwyt_zez_flexiblock_do_anten_triax_td.html

  1.Teraz pytanie odnośnie ustawienia anteny, z tyłu czasy jest regulacja góra dół (są tam stopnie na ile mam ustawić? I jak się patrzy na te stopnie czy górną częścią blachy, dolną czy po środku)

  2. Ustawienie zez flexiblocka, on ma również regulację a nawet trzy (na jeden i drugi konwerter oraz o środku) na ile stopni mam ustawić każdy?

  3. Podłączenie do diseqca. Wiem że muszę pociągnąć kable od diseqca (od wyjścia out) do tunerów, i jeszcze 4 są od diseqca do konwerterów po środku jest do anteny naziemnej w przełączniku. Zgodnie z tym mam podłączać http://z-sat.ovh.org/D.166A.jpg ?

  Dziękuje za informacje (pewnie trochę nooobowskie jak dla niektórych, ale nawet instrukcji nie miałem do niczego...)

  EDIT: Astra Jakość i siła 99%
 • Specjalista elektryk
  Jeśli odbierasz Astrę, to czy masz konwerter od niej po prawej stronie patrząc zza anteny? Jeśli tak (tak musi być), to konwerter do HotBirda powinien być po lewej stronie (oczywiście patrząc zza anteny). Masz Astrę, to wtedy konwerterem od HB lekko pomanipuluj i powinien wyskoczyć sygnał.
 • Poziom 12  
  Niestety nawet już nie pamiętam, który to jest LNB od Astry, a który od HB. Ale jeśli mówisz, że zza anteny (czyli patrząc z tyłu, konwertery skierowane w moją stronę) to HotBirda konwerter jest z lewej strony. Zaraz to sprawdzę (jeśli niesprzyjająca pogoda minie ;). Jeszcze jedno do ustawienia HB muszę tylko poruszać konwerterem od HB czy całą czaszą? Bo mam ją dobrze ustawiona (astra na 99% jakość i siła) i nie chciałbym tego popsuć. Druga sprawa czy to normalne, że podczas deszczu spadła mi jakość do 80%? Czy muszę mocniej antenę przykręcić?
 • Specjalista elektryk
  To normalne, przy urwaniu chmury nawet odbioru może nie być.

  A powinno być tak:
  Patrząc zza anteny, kiedy konwertery patrzą się na ciebie, jeden powinien być główny, czyli na HB, a drugi powinien być po prawej stronie od głównego, czyli na Astrę. Tak z boku od tego środkowego.

  Jeśli tak masz, to odłącz kabel od tego dodatkowego i zobacz, czy jest odbiór z Astry. Jeśli nie ma, to OK.

  A najlepiej to:

  Zostawić tylko jeden konwerter na antenie, w samym środku i podłączyć go kablem bezpośrednio do tunera (bez diseqa) i ustawić jak najlepszy sygnał na HotBirda (na 90 cm ja mam 99/99%).
  Jak będzie OK, to dokręcić antenę na stałe.

  Wtedy zamontować dodatkowy konwerter, który powinien być po prawej stronie od głównego, patrząc zza lustra anteny. Podłączyć go samym kablem bezpośrednio do tunera, ustawić kanał z Astry i tuszać SAMYM KONWERTEREM aż do uzyskania dobrego sygnału. Jeśli już będzie OK, to dopiero wtedy podłączyć diseqc (Główny-Hotbird do wejścia A, Zezujący-Astra do wejścia B.

  W menu tunera ustawić Hotbirda na wejście A(1), a Astrę na wejście B (2).

  Jeśli tak zrobisz, to będzie świetnie.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  Jest tak jak mówisz, patrząc zza anteny lewy to Hb, prawy Astra (odłączyłem kable od konwertera Astry i nie było sygnału, ani obrazu). Manipulowałem konwerterem HB i nadal się nic nie zmienia (mam siłę na nim 99%), jednak jakość 0% (nie przekręcałem anteny). Co robić?

  Nie wiem może mam jakoś kable w diseqcu i konwerterze HB poprzekręcane? Ale chyba sam konwerter działa jeśli wyskakuje siła na HB 99%?

  W tunerze Fergusona 7318 mam ustawione port 1 na Astrę-1, a port 2 na HB.

  Wracając do konwertera HB który musi być centralnie skierowany w czasze, to nie mam fizycznej możliwości tego zrobić bo uchwyt zeza flexiblock na to nie pozwala http://www.allegro.pl/item220311428_uchwyt_zez_flexiblock_do_anten_triax_td.html

  Zaraz umieszczę zdjęcia, żeby lepiej to przedstawić
 • Specjalista elektryk
  To zostaw konwerter z lewej strony patrząc zza anteny.
  Skąd wiesz, że to Astra? Odbierasz Polonię, TRWAM i TVP3?

  Zostaw ten po lewej, podłącz do tunera i ustaw na Hotbirda. Na 10719 powinieneś mieć 4Fun.TV, a Na 11075 Vive Polską.

  Podłącz ten konwerter po lewej do A w disequ i ustaw w tunerze HB jako A, Astrę na B.

  Nie bój się ruszać anteną, bo nic nie zrobisz. Jak masz sygnał bez jakości, to trafiłeś w nie tego satelitę co trzeba.

  A więc tak jak już opisałem.

  A tak w ogóle to ty tym konwerterem od HB kręciłeś tylko do okoła? Musisz go też przesuwać na boki.
 • Poziom 12  
  Dzięki za rady HB i Astra ustawiona nawet na 99% siłą i sygnał jak to możliwe? Jeśli wczoraj miałem jakość na HB 70%, a teraz patrzę że jest 99%, a nic nie ustawiałem ?
 • Poziom 21  
  witam
  a na tym samym transporderze ( programie ) ??
  pzdr