Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMSTRAD SRX301

03 Wrz 2002 13:57 4399 9
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Objaw był taki, po właczeniu mrugały na przemian diody. Po dociśnięciu procesora

Objaw jest taki:

Po wpięciu do sieci,pali czerwona dioda, po włączeniu zielona, przy przełączaniu kanałów mruga dioda z zielonej na czerwoną
    Po włączeniu go do telewizora po niskiej cz. raz szumy na obrazie i po chwili gubi sygnał a raz z lewej strony ekranu pas szerokości 15cm przechodzi ząbkowato w prawą strone i ekran zmienia kolor na niebieski i po chwili gubi sygnał.

Wszystko występuje przy przełączaniu kanałów których zmiany widać na ekranie.

Napiecia na głowicy ok.

Brak pilota...a w jednym z uniwersalnych brak tego modelu.
    Do drugiego opis mi gdzieś wcięło

proszę o sugestię, schemat tunera lub spis kodów do pilota uniwersalnego HQ
    pilot wygląda następująco...
    kółko do przesuwania taśmy w magnetowidzie do przodu i do tyłu w przedniej jego części + klawisze PLAY, STOP, PAUZA wewnątrz kółka..
    poniżej z lewej mały czerwony przycisk REC i poniżej cztery białe gumowe przyciski:

- do zmiany programów
    - do zmiany natężenia dźwięku
    - power (z prawej)
    - mute (z prawej)

poniżej 6 przycisków w dwóch poziomych rzędach.
    TV, VCR, WE, SAT, AUX, SHIFT

poniżej klapka odsuwana w dół a pod klapką............chyba tyle wystarczy, na pewno ktoś z Was ma opis kodów do w/w pilota...

wygląd pilota na forum szukam Pilot uniwersalny HQ (niemcy)..........
    No cóż pomogłem sobie sam...

Lista kodów do pilotów uniwersalnych:
    http://web.pertus.com.pl/~amos/URCcodes/

W tunerze mam do wymiany wszystkie elka od 1uF-22uF w okolicy głowicy...

Dzięki
    o efektach powiadomię...
  • Poziom 11  
    sprawdz pojemnosci w przetwornicy. mruganie diod led jest objawem problemu zasilania konwertera. sprawdz pojemnosci w przetwornicy:)
    Zasilanie jest OK...
  • Poziom 22  
    PODMIEN PROCESOR,ALE JEZELI TUNER JEST PO BURZY TO NAJPEWNIEJ JEGO ROBOTA[MIGANIE NAPRZEMIENNE DIOD NA PANELU].
    MIALEM TAKI PRZYPADEK W SRX_350 /PRZERYLEM WSZYSTKO/ I SKONCZYLO SIE NA WYMIANIE PROCKA.
    POWODZENIA.
  • Poziom 19  
    opis wskazuje na uszkodzenie w zasilaczu a mianowicie na kondensatory ja mam taki prywatny tuner i w nim miałem identyczne objawy z tym ze po włączeniu go przyciskiem On obydwie diody mrugały na wyświetlaczu cały cza się świeciła 8 i nie dało sie nic przełączyć pomogła wymiana wszystkich elektrolitów w przetwornicy
    Panowie diody już nie mrugają procek w gnieździe był luźny po dociśnięciu jest OK.

Stan jest taki, że satka nie pobiera sygnału tzn. po podpięciu pod antenę sat nic lub prawie nic się nie zmienia na obrazie.
    Wymieniłem kondzie w głowicy. Grzeją się układy w głowicy.
    Zachowuje się tak jakby nic nie było zaprogramowane.

Ale ..............
    :arrow: Wijar
    jak ona się zachowuje po odpięciu kabla w.cz. co widać na obrazie ?
    U mnie przez chwilę szumy potem makieta niebieska, a z prawej strony przechodzi w różowy pas pionowy szer. ok 15cm.
    nie mam pilota i tutaj pewnie pies pogrzebany, może trzeba zrobić reset.

Jaką wartość powinien mieć rezystor bezpiecznikowy stojący w zasilaczu na gałęzi +12V obok kondensatora C621 ?

Przełączanie kanałów jest widoczne na telewiziorze, natomiast z lewej na dole z lewej widać ikonę jakby otwarte pudełko z plusikiem.

Nie programowałem amstradów, znam lepiej PACE-y.

Jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 19  
    muszę cie przeprosić bo pomyliłem typy tunerów mój jest srx340 a 301 miałem kiedyś i tu sie pogubiłem ale w moim przy braku sygnału w.cz też przez chwilę szum a potem świeci na niebiesko ,a przy przełączaniu bez sygnału dodatkowo na chwilę zapala się numer kanału.poszukam u siebie schematu wydaje mi się że chyba go mam jak coś znajdę to ci dam znać ,może podłożenie bina do pamiątki coś by po mogło
  • Poziom 1  
    Witam...
    jako nowy i prawie całkiem nieznający się na SAT TV proszę o info na temat Amstrad SRX 301

Taki więc: działał, ale ostatnio coś nie tak (widzę tu raczej działanie dzieci, któe coś tam ustawiały) !
    Talerz i konwerter po Cyfrze +...
    i nie mogę teraz znaleźć programów... jest TVN, głos dobry, ale śnieży...
    Czy z tym tunerem można jeszcze coś podziałać ???
  • Poziom 11  
    Witam, także borykam się z problemem migających diód w Amstrad srx340, podmieniłem elki w przetwornicy, miganie ustało na około 30 min. i pojawiło się znów.
    Podejrzewam TR12.