Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6230i braz zaisęgu pomocy.....

27 Lip 2007 18:36 1827 20
  • Poziom 14  
    Witam wszystich

Wiem że temat byłporuszany kilkanascie razy ale nie moge doczytać się konkretów...

W telefoniku 6230i coś mnie podkusiło ipewnego dnia przegrzałem switcha i koncówkę od tamtego dnia lipa brak zasięgu... Na manualnym znajduje sięć choć długo szuka...

Wymieniłem końcówke i nic

wymieniłem switch już 3 z kolei i nic, niestety nigdzie nie mogę kupić takiego nowego może wiecie jakoa mozę być przyczyna braku zasięgu

Lub gdzie można dostać switch antenowy...

Aha gdy tel troszke poleży po załączeniu znajdzie zasięg na jakieś 3 sek.

Proszę o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Spec od GSM
    switch mozna zmostkować.
    poza tym oprócz pa i diplex, masz tam mase biernych które mogły się uszkodzić.
    porównaj z inną płytą, może wydmuchałeś jakiś element..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Ostatnio ktoś zamieszczał zdjęcia płyty 6230i wiec sobie poszukaj i porównaj :)
    Chyba ze przegrzewając przypaliłeś płytę ;)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    moze podepne sie pod ten temat bo tez mam problem z Nokia 6203i, mianowicie jak wchodze w kamere to pokazuje njapierw: "Operacja nie powiodla sie" a pózniej Kamera wylaczaona w takim bialym okienku, pod klawiszem jest funkcja "Wlacz" ale jak ja wciskam to komunikat sie ponawia "Operacja nie powiodla sie"

macie jakies pomysly? przeflashowalem juz i nadal nic. wiec pewnie cos z elementów poszlo.
    Dodam ze zasiegu równiez niema, ale to zrobie sobie pozniej.
  • Poziom 14  
    hej grzałem z powodu że nie było zasięgu a raczej był strasznie słaby grzałem temp 360 więc nie sądze że płyta moga się przepalić.

A co to dego słabego zasięgu do dopiero po kilku dniach okazało się że nadajnik z idei się "zje..."
  • Poziom 14  
    Wiśniowy18 napisał:
    akcelerator kamery do wymiany lub przelutowania

dzieki spróbuje to przelutowac. jak nie pomoze to bede was jeszcze meczyc :D

o a tak przy okazji jaka tem. ten akcelerator meczyc zeby puscil a zeby nie popsuc plyty? 380C wystarczy?
  • Poziom 14  
    Nie wiem jak u was ale mi w 360C normalnie poszło... dzisiaj robiłem takiego po zalaniu i nawet zeszłem do 355C

Dodano po 1 [minuty]:

A co do zmostkowania switcha może ktoś posiada schemat takiej operacji....

Dodano po 1 [minuty]:

Aha i takie pytanko PA - to przełącznik antenowy czyli switch jak dobrze rozumien..

A ten diplex co to jest...
  • Spec od GSM
    specjaliści..
    koledze @Wiśniowy18
    życzę powodzenia w grzaniu akceleratora kamery w 6230i.
    @smyk84 podstaw inne "oko" pozniej pomierz napiecia na regulatorach n900 i n901
    powinno byc bodajże ok. 2,5v
    dalej to juz tylko tiku i uem.
    @wary2 diplex, to inaczej switch antenowy
  • Poziom 14  
    czyli diplex, PA, to wszystkoto samo
  • Spec od GSM
    nie.
    PA jak nazwa wskazuje (power amplifier) czyli końcówka mocy.
    switch (przełącznik) to inaczej diplexer
    pa w tym telefonie - duze czarne
    switch - mniejszy o ponad połowę z blachą na wierzchu.
  • Poziom 14  
    Aha dzięki sugerowałem się nazwa Przełącznik Antenowy

Dodano po 1 [minuty]:

Aha i zapytam się jeszcze czy posiada może ktoś ten schemat do zmostkowanie Switcha... Chciał bym zrobić tam na próbe zwory

Dodano po 4 [minuty]:

Aha co do porównywania, wszystkie elementy są na swoim miejscu... nic nie brakuje..
  • Spec od GSM
    @wary2: standardowo przy mostkowaniu łączysz rx + tx (z jednego zakresu) + antena, jeśli nie wiesz o co chodzi, to w załączniku w prostszej wersji.
    6230i braz zaisęgu pomocy.....
  • Poziom 14  
    Tak już połączyłem wiem oco chodzi niestety dalej brak zasięgu en samo objaw wykrywa jednak nie może się połączyć....
  • Spec od GSM
    no to objaw masz taki jak przy zupełnym braku PA.
    podstaw inną, upewnij się czy nie włożyłeś odwrtonie, sprawdź czy dostaje zasilanie.
  • Poziom 13  
    Witam przyłącze sie do tematu a wieć posiadam nokie 6230i i nokia ma zasie ale ten zasięg skacze podczas rozmowy raz jest ful raz spada do jednej kreski jak spadnie to pogarsza sie jakosc połączenia , gdy rozłozyłem telefon to fidac ze był zalany lub zawilgocony ? czy kompiel w alkohol izopropylowy , pomoże czy wymienic koncówke mocy ?
  • Poziom 14  
    Ja osobiście zaczynam w tych modelach od wymiany c503 c504,zazwyczaj jest w tym problem a nie swicze czy końcówka.Polecam wszystkim