Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar dafne PDH585 - wywala bezpieczniki

rtoip3 27 Jul 2007 20:38 2761 12
    rtoip3
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z pralką dafne.Żona mi sie skarzyła ze ciągle leci jej woda poza pralke- sprawdziłem to i faktycznie pod dozownikiem leje sie woda i to mocno. Postanowiłem ją zrobić i okazało sie ze wąż który doprowadza wode do dozownika jest czesciowo zatkany osadem z kamienia i sikał mocnym cisnieniem na bok tak ze az sie wylewało poza dozownik.Musiałem troche go popukać i tu sie zaczyna problem woda leciała od strony przełączników i jak zaczełem pukać nagle trzask i korki wywaliło. Od tego momentu koniec po włączeniu przyciskiem korki wywalają .Ten przełącznik co sie włacza pralke z niego smierdziało spalenizną wiec go wyciągłem przełozyłem tego co jest pod spodem i teraz korki nie strzelają ale pralka jak zamurowana nic sie nie dzieje ani tez nic sie nie swieci.Prosze o pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Zbych034
    Level 38  
    Sądząc po sposobie opisu usterki bez wizyty serwisu się nie obędzie.
    User removed account
    Level 1  
    rtoip3
    Level 10  
    Dziekuje ! mimo to moze ktos na cos wpadnie i zasugeruje co jeszcze moge spróbować zrobic?
    jogi30
    Level 19  
    A nie pomyliłeś przewodów?
    rtoip3
    Level 10  
    korki wywalało zanim przełozyłem przełącznik wiec nie ma mowy o pomyłce z przewodami a teraz nic sie nie dzieje chyba ze teraz cos pokreciłem ale to są 4 kabelki które trudno pomylić
    staszekf
    Level 33  
    Sprawdź blokadę drzwi dla próby zewrzyj zewnętrzne przewody i zobaczysz czy ruszy jeżeli tak to uszkodzona jest blokada OK?.Pozdrawiam.
    rtoip3
    Level 10  
    zwarcie przewodów nie pomogło zapomniałem dodać ze cały czas mam wode w pralce. Kiedyś naprawiałem pralkiale to było z 15 lat temu uczyłem sie wtedy na ps-ach a teraz jestem troche zakrecony
    staszekf
    Level 33  
    Sprawdź czy grzałka nie ma przebicia.Pozdrawiam.
    rtoip3
    Level 10  
    grzałke sprawdziłem i jest ok
  • Helpful post
    Zbych034
    Level 38  
    Zobacz czy wyłącznik nie jest uszkodzony (ten co został zalany wodą). Powodzenia
    staszekf
    Level 33  
    Do sprawdzenia filtr p/z na wejściu zasilania.Może ma po prostu przerwę nie zwarcie.Pozdrawiam.
    rtoip3
    Level 10  
    Był to wyłącznik jest już nowy i śmiga temat uważam za zamknięty