Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie potrafię przechwycić obrazu z kasety VHS na komputer?

27 Lip 2007 22:16 4958 10
  • Poziom 16  
    Nie porafie przechwycić obrazu z kasety vhs na komputer.
    Wydaje się że robie wszystko jak podaje insrukcja,link niżej
    http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-132.html
    Efekt mam taki że jest niebieski obraz i nic więcej
    Prosze o pomoc bo juz nie mam siły dalej z tym walczyć
    Video pol±czone jest z komputerem przez kartę TV Live wiev na Bt8X8
    kabel to Euro do magnetowidu mały jack do karty dzwiękowej i Svhs do karty Tv,program to VirtualDub
    Dzięki za ewentualn± pomoc i
    Pozdrawiam.
    Proszę poprawić: ortografię, interpunkcję i stylistykę postu.
    TONI_2003
  • Sklep ECSYSTEM
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 16  
    Ten wariant był robiony i nic z tego.
  • Poziom 18  
    Bardzo prawdopodobne jest, że program VirtualDub nie współpracuje z twoją kartą TV. Sprawdź inny program, np. Nero Vision lub Windows Movie Maker.
  • Poziom 20  
    Polecam freeVCR
  • Poziom 10  
    Witam ja tak jakby w temacie , poniewaz nie moge przechwycic obrazu mam takowy sprzet :
    Kabel :
    *DB110746 Kabel EURO/SVHS+miniJACK 5m gold
    Karta TV:
    *AVerTV Studio 303
    Odtwarzacz Video:
    *LG LV2578
    Karta Graf:
    *ATI Radeon9600 PRO

i prubuje przechwycic obraz przez karte TV
    probowalem przez:
    *AVerMedia studio <- oprogramowanie od producenta
    *Nero Vision
    *Windows Movie Maker
    *VirtualVCR-v2.6.9
    *VirtualDub-1.7.6
    *baotv183
    *iuVCR
    *freeVCR

NIESTETY nie przyniosło to zadnego efektu czy ktos potrafi mi pomoc

Prosze o szybka odpowiedz pzdr.M
  • Poziom 11  
    Witam!
    Należy odpalić orginalny program do karty TV. Teraz znaleźć przycisk do zmiany źródła sygnału, może być on nazwany SOURCE lub INPUT SOURCE. I w przypadku gdzy chcemy zgrać video poprzez kabelek euro - chinch - ustawić jako źródło S-VIDEO, następnie konkretny program do przechwytywania powinien już mieć poprawny obraz. Jeśli chodzi o zgrywanie z magnetowidu to prostrzą metodą jest podłączenie go do karty TV poprzez kabelek antenowy jakim się łączy TV z magnetowidem. W tym przypadku wystarczy włączyć sygnał testu w magnetowidzie (dwa białe paski pionowe na czarnym tle) i przeszukać pasma. Dostroić, zapamiętać, wyłączyć test i do dzieła. Ta metoda nieznacznie obniża jakość sygnału.
    Powodzenia
  • Poziom 10  
    Witam a jezeli kabelek Euro - S-video;jack-audio?
  • Poziom 11  
    Ustawienia wideo w tym przypadku tak jak opisałem wyżej. Jeśli chodzi o sygnał audio, to podpinamy jack (mini-jack 3,5 mm) do gniazda karty dźwiękowej - najlepiej LINE IN. W systemowym mixerze audio (ikonka głośniczka przy zegarze => dwuklik na nią) wybieramy WŁAŚCIWOŚCI => NAGRYWANIA => zaznaczamy źródło sygnału audio w tym wypadku LINE IN i ustawiamy doświadczalnie jego poziom, tak aby nie był przesterowany bądź zbyt cichy. W tym celu należy dokonać nagrania fragmentu filmu i sprawdzić poprzez jego odtworzenie. Później nagrane testowe pliki pokasować, gdyż skutecznie zaśmiecają dysk. Możliwe że i w tym przypadku należy wejść do orginalnego oprogramowania karty TV, by tam ustawić parametry przechwytywania audio takie jak kompresja, bitrate itp. Aha, możliwe że karta TV podaje sygnał audio poprzez krótki kabelek mini jack <=> mini jack do karty dźwiękowej na wejście Line In. W tym wypadku na czas naszego przegrywania należy wyjąć tą wtyczkę z gniazda karty dźwiękowej i włożyć na jej miejsce wtyczkę mini jack podającą audio z magnetowidu. Odradzam wykorzystywanie gniazda mikrofonowego MIC karty dźwiękowej do nagrywania audio z innego źródła niż mikrofon, bowiem głos będzie zniekształcony, a nawet może dojść do uszkodzenia w/w karty.
    Jeszcze dodam, że w ten właśnie sposób można zgrywać audio-wideo z innych źródeł. Jeśli posiadamy jakąkolwiek kamerę analogową, nawet starą przemysłową albo np. z allegro za 150,- zł, to możemy ją podpiąć do karty TV w opisany powyżej sposób i nadrywać cyfrowo w dość przyzwoitej jakości filmy. W przypadku nagrywania przemysłówką można jednocześnie nagrywać głos dołączając mikrofon do karty dźwiękowej i mamy film z dźwiękiem.
    powodzenia
  • Poziom 10  
    A w jakim zrodle to mam robic pal ntsc secam ?
  • Poziom 11  
    Mówiąc o źródle sygnału mam na myśli np. wewnętrzny tuner karty TV, lub źródło zewnętrzne jak magnetowid, kamera wideo i inne do wyboru. Jeśli zaś chodzi o system w jakim zarejestrowano obraz mamy do wyboru np. NTSC, SECAM, PAL. W Polsce za komuny obowiązywał SECAM, obecnie obowiązuje PAL. W ustawieniach karty TV należy ustawić jako system PAL lub nawet wybrać lokalizację POLAND, w innym bowiem przypadku karta może nie "widzieć" wszystkich kanałów TV np. z kablówki, a w przypadku niezgodności systemu obraz może być czarno-biały lub zniekształcony. Do zgrywania filmu z magnetowidu zalecał bym system PAL.