Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

heco Victa 500 (kolumny głośnikowe)

27 Lip 2007 22:40 15054 18
  • Poziom 9  
    Chciałbym żeby ktoś mi doradził czy kupować głośniki niemieckiej firmy
    HECO model VICTA 500 są to moim zdaniem atrakcyjne kolumny w przystępnej cenie bo tylko 1000zł za pare
    Kolumny te posiadają wysoką dynamikę 91dB przy szerokim paśmie 28Hz-38KHz co przy tej cenie jest poprostu zdumiewające.:?:

A o to link producenta

http://www.heco-audio.de/DE/produkte/produktliste.asp?lang=DE&ebene=produkte&sid=161
  • Poziom 26  
    nie wierze w te osiagi...
    wiesz niemiecki magnat robi kolumny ktore (uwaga) maja pasmo od 18-30000 Hz :D
    i kosztuja 1000zl...

za tysiaka ... moze DIY?
  • Poziom 9  
    co prawda mógłbym zbudować własny zestaw na bazie głośników niemieckiej firmy VISATON ale musiałbym wydać jakieś 2*więcwj narobić się a efekt mógłby być i tak nie satysfakcjonujący .
    Jeszcze jadno te kolumny heco mają eliptyczny profil co przeciwdziała powstawaniu fali stojącej. Jeżeli teraz ja bym chciał coś takiego zrobić to po pierwsze nie wiem jak obliczyć takie kolumny pod względem objętości ,a po drugie nie wiem jak je wykonać .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    taa... to niby takie audiofilskie kolumny niby? haha dobre...

zrob diy daj po 2 arn 188 + vifa xt 19 lub dx25 i bedzies z mial dozo lepsze kolumny, bardziej szczegolowe itp. pozdrawiam
  • Poziom 16  
    nital napisał:

Kolumny te posiadają wysoką dynamikę 91dB przy szerokim paśmie 28Hz-38KHz co przy tej cenie jest poprostu zdumiewające.:?:

Taaa przy spadku 20dB przy częstotliwościach granicznych. Hmmm każdy głośnik odtwarza pasmo od 20... -20kHz, problem w tym z jakim spadkiem ciśnienia ;) Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    no właśnie i tu mamy problem producent nie podaje żadnych szczegułowych parametrów .
    Żadnej charakterystyki , nie wiem też na jakiej podstawie podaje takie parametry bo przecież nie wiadomo czy posiada komore bezechową do pomiarów.

Może je gdzieś oddaje, albo ktoś robi mu głośniki a on tylko składa .

Podobnie jest z powrzechnie "podziwianymi" głośnikami B&W tu można się tylko zdać na sfoje zmysły.Tylko co jeśli ktoś nie posiada idealnego słuchu.

Dodano po 41 [minuty]:

no tak właśnie zauważyłem że na stronie :

http://www.testeo.pl/testy_recenzje_opinie_ko.../standlautsprecher-fuer-wenig-geld-43906.html

jjest jakiś test tego produktu ale nie wiem na ile jest wiarygodny.

Dodano po 7 [minuty]:

nie no z tego co piszą użytkownicy i "eksperci"? to te kolumny w tej cenie wcale nie są takie złe.

Dodano po 27 [sekundy]:

http://www.testeo.pl/testy-produktow/heco-victa-700-411747.html
  • Poziom 26  
    w ogole nie wierz w parametry.... magnat jakie podaje absurdalne parametry... centralka od 25Hz ;d;d heh

najwazniejsze zeby Ci dzwiek odpowiadal.
  • Poziom 9  
    to w takim razie co byście mi polecili do kupna lub do samodzielnego montażu do 2000zł.

Może jednak VISATONY jest taki fajny zestaw COUPLET
    na głośnikach AL130 i G20 SC

http://www.visaton.de/en/bauvorschlaege/2_wege/555/index.html

Ta firma na pewno nie podaj zafałszowanych parametrów bo posiadają profesjonalne oprogramowanie oraz komore jedną z większych w europie. Zresztą ten zestaw ma dobre recenzje w pismach audiofilskich.

Jeżeli chodzi o odsłuch to niestety , jeżeli hodzi o mnie to ciężko mi porównywać brzmienie wielu zestawów ze sobą.Przecież i tak mój pokój nie jest przystosowany do odsłuchu .
  • Poziom 34  
    Ten zestaw napewno bardzo dobrze zagra...jeżeli masz fundusze, buduj i ciesz sie dźwiękiem na bardzo wysokim poziomie :) Tylko zaraz...Ty chcesz stereo czy centralke bo ja już sam nie wiem?
  • Poziom 26  
    2 tys zl....
    moze warto sie zastanowic nad kopia tritonow?
    jaki masz wzmacniacz?
  • Poziom 9  
    Wzmacniacz 100W przy 4 łomach

Oczywiście głośniki stereo.
  • Poziom 26  
    ...
    slaby ten wzmacniacz... ok 70 w/ 8 ohm...
    ale podaj marke.... model.
  • Poziom 17  
    Odswierzam :)
    Czy rzeczywiscie podane kolumny w temacie sa zle jak piszecie.??
    Nie warto ich kupowac??
    Dlaczego??
    Pytam bo szukam dla siebie glosnikow lub kolumn do pokoju ok 20 m2.
    Na jakie firmy zwrocic uwage?
    Niechce zadnych uzywanych ani do skladania.
    No i przy okazji jaki wzmacniacz??
    Czy te moga byc??
    http://www.megamedia.pl/wzmacniacz-stereo-pioneer-a-307r.php?off=2
    http://www.megamedia.pl/wzmacniacz-stereo-yamaha-ax-397.php?off=6

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Fantastyczne głośniki, kupiłem za 900 zł na allegro i jestem bardzo zadowolony, Słuchałem jeszcze Mission, Infinity i Heco zdecydowanie na I miejscu. Powalające niskie jak na takie obudowy, dobrze stonowany środek, jak ktoś lubi "cykające" granie to się zawiedzie. Tutaj wszystko jak na sali koncertowej.
  • Poziom 12  
    Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Magnaty z serii Altea 5 - można trafić tanie z końcówki serii lub Quantum z alu głośnikami.

Dodano po 1 [minuty]:

Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Magnaty z serii Altea 5 - można trafić tanie z końcówki serii lub Quantum z alu głośnikami.
  • Poziom 30  
    Wharfedale Diamond 9.4 są godne polecenia a przy tym można je mieć za niecały 1000zł.
  • Poziom 1  
    Jestam posiadaczem kolumn HECO VICTA 500 i powiem ze sa idealne ,posiadam rowniez Kolumny Magnat z przed 10 lat moc 300W i rowniez powiem ze sa idealne do muzy .A jezeli chodzi o porownanie tych firm to jak sie nie orientujecie to nie piszcie firma MAGNAT i HECO to ta sama firma i ta sama fabryka tylko HECO sa bardziej dopracowane i postawione jest na atrakcyjny wyglad natomiast MAGNAT jest mniej atrakcyjny w wygladzie ale parametry sa takie same a co za tym idzie cena jest inna wiec MAGNATY sa poprostu duzo tansze wiec jezeli ma ktos mniej kasy to MAGNAT jest idealny poza atrakcyjnym wygladem A jezeli ma ktos kase to niech kupuje HECO a i tak Parametry muzyczne sa bardzo podobne , nieuslyszysz roznicy tak wiec polecam i jedna i druga nazwe !!!!!!! pozdro :)

Nie polecam kolumn Wharfedale poniewaz maja slabe niskie pasma i dzwiek jest taki przytlumiony oraz slabe gabki przy membranie ,szybko sie krusza.
  • Poziom 9  
    Dziękuje wszystkim za pomoc, nie kupiłem opisanych w temacie kolumn zrobiłem własny zestaw DIY.