Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagem MYX6-2 uczył się pływać....

skoti123 27 Lip 2007 22:47 1611 21
  • #1 27 Lip 2007 22:47
    skoti123
    Poziom 22  

Witam, mam taki problem z telefonem a mianowicie wpadł do wanny z wodą wyciągnąłem go, włączyłem... włączył się ale jakieś głupoty były na wyświetlaczu to wyjąłem baterie wydmuchałem m.in. pod kartą sim itp. następnie włączyłem drugi raz i dział wysłałem ze dwa smsy i podłączyłem go do ładowania i poszedłem na dwór. Gdy przyszedłem był wyłączony i się nie włączał, rozkręciłem go i leżał ze 4 dni... w ciągu tych 4 dni próbowałem go włączać ale nic się nie działo aż do pewnego wieczora ( ok. 2 tygodnie temu ) kiedy go złożyłem, podłączyłem do ładowania i się włączył, działał normalnie ale gdy odłączyłem ładowarkę robił się ciemny ekran, myślałem, że bateria padła po zamoczeniu ale ostatnio odkryłem, że działa bez podłączonej ładowarki tyle, że mam tapetę odłącze ładowarkę i działa po chwili zablokuje się sam niby jest git ale jak chce go odblokować naciskam * i odblokuj po paru sek robi się cały biały ekranik potem po następnych paru sek pojawia się godzina jakby przywiesza się na tej godzinie i potem odblokowywuję się i szuka zasięgu znajduje go i jest gitara dział....czasem jak się sam zablokuje jak nic nie robię i chce odblokować następuje to normalnie a czasem dzieje się jakby "restart" telefonu jakiś dziwny... czy ktoś wie co mogło paść ? nie znam się na budowie telefonu ale mógłbym go oddać do serwisu... jeszcze dodam, że przed zalaniem jak był całkiem wyłączony i włączyłem go do ładowania wyskakiwała animacja z "Orange" pisało "proszę czekać" i po chwili pojawiał się przycisk "zacznij" klikało się go i wyskakiwał komunikat o podanie kodu PIN... teraz jak podłącze ładowarę przed pierwsze 7/10 sek nic się nie dzieje i nagle na ekraniku pojawia się nie wiem jak to nazwać jakby mrowienie w telewizorze ale są kolory a nie czarno biały obraz a następnie wyskakuje prośba o kod PIN....[/url]

0 21
  • Pomocny post
    #2 27 Lip 2007 22:58
    KERIMONN
    Poziom 13  

Na pewno za jakiś czas przestanie działac bo woda zrobi swoje.Telefon zaraz po zalaniu trzeba od razu rozebrac ,wysłuszyc i spirytusem przemyc.i nie wolno po zalaniu go włączac,bo zwarcie zrobi,a układy w telefonie są bardzo czułe.

0
  • #3 28 Lip 2007 00:00
    skoti123
    Poziom 22  

Dzięki za pocieszenie... to było za 2 tygodnie temu i działa telefon jak go wyłączę i włączę bez ładowarki jest wszystko ok jest animacja Orange itp. i teraz go z ciekawość odblokowałem i zasięg nie zginął... rozładuje baterie i podłącze ładowarkę zobaczymy może jest już dobrze....

0
  • Pomocny post
    #4 28 Lip 2007 00:06
    guciek1991
    Poziom 26  

jak go niewyczysciles to dlugo nie pochodzi bo bedzie ci przegryzac sciezki i powoli sidzie calkiem, najlepiej oddaj go do serwisu poki jeszcze cos zyje.

0
  • #5 28 Lip 2007 00:11
    KERIMONN
    Poziom 13  

Chyba że wpadł do wody w opakowaniu tzn.silikonie,pokrowcu a wyjąłeś go w czasie 3 sekund.To wtedy nic mu może nie byc.Ale pamiętaj że jeśli telefon porządnie się wykąpał to minie miesiąc,dwa a najwyżej 3 i będą się cuda działy.Umyj auto i nie wycieraj go,a zobaczysz takie białe kropki na nim,to jest właśnie woda,która po wyschnięciu zostawia pewne kwaśne związki,które niszczą uklady,korodując.

0
  • #6 28 Lip 2007 00:23
    guciek1991
    Poziom 26  

@KERIMONN w 100% sie z toba zgadzam napewno dlugo ten telefon nie pochodzi, mialem przypadek ale z v3x po zamoczeniu chodzila miesiac a pozniej przestalka czytac sim a na koncu juz braklo jej podswietlenia wewnetrznego wyswetlacza.

0
  • #7 28 Lip 2007 00:35
    KERIMONN
    Poziom 13  

Wiem też na ten temat coś,bo miałem już może około 40 telefonów w życiu,a kilka też wykąpałem a w dodatku pracuję w zakładzie,gdzie się produkuję wodę do picia.i wiem doskonale co może woda zdziałac która ma w sobie związki żelaza,manganiu i inne,ktore właśnie działaja jak kwas.

0
  • #8 28 Lip 2007 00:38
    guciek1991
    Poziom 26  

no wlasnie wiec radzilbym koledze @skoti123 wyczyscic fona albo jak najszybciej oddac go do serwisu, im wczesniej tym wieksze sa szanse na naprawe go.

0
  • #9 28 Lip 2007 00:48
    KERIMONN
    Poziom 13  

Dokładnie.Popieram-guciek1991.

0
  • #10 28 Lip 2007 01:20
    skoti123
    Poziom 22  

a jak go wyczyścić samemu ?? jak jest podłączony do ładowarki to działa normalnie... teraz mam go parę godzin odłączonego i się przed chwilą wyłączył sam ale się włączył normalnie... ile zapłacę w serwisie za czyszczenie ??

KERIMONN napisał:
    Na pewno za jakiś czas przestanie działac bo woda zrobi swoje.Telefon zaraz po zalaniu trzeba od razu rozebrac ,wysłuszyc i spirytusem przemyc.i nie wolno po zalaniu go włączac,bo zwarcie zrobi,a układy w telefonie są bardzo czułe.

wiem bo czytałem już o tym ale szkoda, że po tym jak go włączyłem... jak go rozebrałem parę min po zalaniu woda była pod kartą sim, pod klawiaturką i w slocie karty pamięci... i jak go już włączyłem muzykę i musiałem wydmuchać wodę z głośnika...

Dodano po 27 [minuty]:

znów się sam wyłączył :/ i żeby go włączyć trzeba wyjąć baterie i ją włożyć inaczej się nie włącza :/ ale jak jest podłączone ładowarka to się nie wyłacza :/ od czego tak sam się wyłacza ? bateria jest pełna prze i po wyłączeniu/włączeniu

0
  • #11 28 Lip 2007 01:24
    KERIMONN
    Poziom 13  

To nie dobrze,trochę pożno,chyba że u was jest woda tzw.miękka,to może jeszcze się uda naprawic ale już dziś udaj się do jakiegoś serwisu.Różnie kasują,musisz się spytac,myślę że napewno o wiele mniej jak za naprawe.Atak w nawiasie powiem ,że to był mój pierwszy tel.,który miał aparat(nie pamiętam nawet już)Ale byłem z niego zadowolony.ładne fotki robił.

0
  • #12 28 Lip 2007 01:29
    skoti123
    Poziom 22  

coraz częściej się wyłącza... i juz się nie włącza, pokazuje się animacja Orange i prosi o PIN wpisuje i zawiesza się... jest tak z 15 sek i się wyłacza... wyjąłem baterie, wsadziłem podłączyłem ładowarkę od razu szybko się włączył wyskoczyło "Zacznij" wszystko ok wpisuje PIN i się włączył noramalnie, narazie się nie wyłączył i się nie wyłączy bo jest ładowarka... może to wina baterii ??

0
  • Pomocny post
    #13 28 Lip 2007 01:53
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

Im dłużej będziesz zwlekał z czyszczeniem, tym bardziej maleją szanse telefonu na jakiekolwiek działanie... tym bardziej że podłączasz go pod prąd. Chyba nie czytałeś dokładnie co koledzy pisali. Wyjąć baterię i rano biegusiem do serwisu. ;). Za kilka drobniaków wyczyszczą ci płytę główną

0
  • #14 28 Lip 2007 09:15
    skoti123
    Poziom 22  

to mam iść do serwisu i powiedzieć że chce wyczyścić telefon ?? i po tym będzie już ok ?

Dodano po 5 [minuty]:

p.s przez calą noc był pod łądowarką i się nie wyłączył

0
  • Pomocny post
    #15 28 Lip 2007 09:20
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

być moze... 2 tygodnie to jednak spory okres czasu , nieraz widziałem jaka korozja może być w środku, a na ekranach przepiękna rdza. 100% pewności nikt nie da

0
  • #16 28 Lip 2007 11:36
    skoti123
    Poziom 22  

a to czyszczenie mi zrobią na miejscu ?? czt będę musiał oddać telefon

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

wziąłem telefon wysłałem smsa i zamin się zablokowała klawiatura wyskoczyło coś o karcie sim i po chwili jakby włączył się od nowa tyle, że bez animacji tylko od razu wyskoczyło o kod PIN a teraz się zawiesił i nie idzie do odblokować jest włączony bo widać goidznę

0
  • #17 28 Lip 2007 22:21
    guciek1991
    Poziom 26  

pisalem odnies do serwisu i juz nie kombinuj wyjmij bat i nie podlaczaj pod ladowarke, jak mu dajesz napiecie to bardziej mozesz go usmiercic, dzieja sie Ci różne rzczey bo korozja dopada dalsze sciezki. Odnoszac do serwisu powiedz co sie stalo i jak dzila teraz, zostawisz go na pare dni (powiedza kiedy przyjsc) oni go wyczyszcza wykampia itd.. Lepiej zrób jak pisal kolega @arti123 -----> BIEGNIJ DO SERWISU, chyba ze wolisz go usmiercic.

0
  • #18 28 Lip 2007 23:03
    skoti123
    Poziom 22  

teraz wszystko jest ok, włącza się normalnie tylko jak już jest włączony i nic nie robię to się sam zablokuje (tak ma być) ale potem jak go chce odblokować są problemy, naciskam klawisz żeby podświetlić wyświetlacz aby zobaczyć godzine i nic, po 10 sekundach się podświetli i najpierw jest całe białe tło a po 2-4 sekundach pojawia się na tym tle godzina :/ i pisze Naciśnij * albo odblokować, naciskam * i odblokuj i nic... reakcja jest po 5 sekundach... nie zawsze tak jest a jak się tak zrobi to telefon zaraz po odblokowaniu znajduje sobie zasięg dopiero... i przez ten czas mam jakby wyłączony telefon :/ a jak podłącze go pod ładowarkę to jest ok :| i wszystko działa jak należy, lol

0
  • Pomocny post
    #19 28 Lip 2007 23:12
    guciek1991
    Poziom 26  

jak Ci sie mówi po polsku ze trzba go wyczyscic to nie rozumiesz? To ze coraz lepiej z nim to chwilowe reakcje zobaczysz co soe bedzie dziac jutro albo za pare dni jak go wogole nie wlaczyc. zreszta sam ryzukujesz twoj telefon

0
  • Pomocny post
    #20 29 Lip 2007 01:27
    KERIMONN
    Poziom 13  

skoti123-jeśli tak już dobrze jest,że telefon ożył,to nie podniecaj się,tylko wez sobie na poważnie uwagi kolegów w tych postach i zanieś ten tel. do serwisu,chyba że masz zamiar go wyrzucić do kosza,bo tak już jest,że dziś jest lepiej ale za parę dni będzie już za póżno.

0
  • #22 16 Sty 2008 08:46
    BiTT
    Poziom 2  

Panowie ja mam ten sam problem tyle ze mój sagem nie wiesza sie POD ŁADOWARKĄ. Śmigam tak już z pół roku :) byłem w serwisie, dokładniej w 2 i okazało sie ze nie wiedzą w ogóle co sie z nim dzieje (fachowcy). Niedługo kupię baterie i sie okaże czy to po prostu jakieś skoki napięcia bo przecież akumulatorki litowo jonowe są podatne na wilgoc:

Cytat:
    Regeneracja baterii Li-Ion
    Te baterie właściwie dają regenerować się w małym stopniu. Jesli bateria jest padnięta to korzyści z jej regeneracji są małe. Stosując poniższą regenerację można osiągnąć ok. 30% może i więcej wzrost sprawności baterii. Szanse na uszkodzenie baterii postępując zgodnie z instrukcją są dość spore, dlatego robicie to na własne ryzyko. Ponieważ istnieje możliwość uszkodzenia baterii, nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku waszych doświadczeń. Jeżeli nie wiesz czym się różni prąd stały od zmiennego czy napięcie od natężenia lub nie umiesz zabezpieczyć baterii przed wilgocią to po prostu się do tego nie zabieraj. Jak wiadomo bateria ta jest bardzo wrażliwa na wodę i wilgoć dlatego jeśli zamierzasz ją regenerować postaraj się w jak największy sposób zabezpieczyć ten akumulator przed wilgocią.

Przy baterii Li-Ion (litowo-jonowe) należy postępować w następujący sposób:

1. Naładuj baterię do maksimum .
    2. Następną czynnością jest kilkukrotne owinięcie baterii dokładnie kawałkami gazety (lub chusteczkami jednorazowymi ew papier toaletowy) tak aby bateria nie była narażona na zawilgocenie a skraplająca się woda została wchłonięta przez papier (UWAGA baterię ta należy w szczególny sposób zabezpieczyć przed wilgocią).
    3. Tak przygotowaną baterię włóż do szczelnego plastikowego worka (torebki) najlepiej z zamknięciem. następnie zamknij worek i sprawdź czy jest on hermetyczny (szczelny). Przed zamknięciem worka należy usunąć z niego zbędne powietrze tak aby po jego zamknięciu było w nim jak najmniej. Dzięki temu unikniemy skraplania się wody i uszkodzenia baterii. Lit jest bardzo aktywnym metalem i reaguje z woda. Z tego powodu nie należy regenerować baterii z uszkodzoną obudową.
    4. Następnie tak owiniętą papierem baterię i zamkniętą w szczelnym worku należy włożyć do zamrażarki na okres najlepiej dwóch (2) dni.
    5. Po dwóch (2) dniach wyciągnij baterię z zamrażarki wyjmij z plastikowego woreczka, odwiń z gazet (papierów lub chusteczek.)
    6. Tak przygotowaną baterię pozostaw na dwa (2) dni w temperaturze pokojowej (UWAGA !!! nie kładź baterii czasami na kaloryfer ważne jest aby bateria leżała w temperaturze pokojowej jakieś 20-24 stopnie) tak żeby cała wilgoć która mogła się w niej zmagazynować odparowała.
    7. Po 2 dniach włóż baterię do telefonu i maksymalnie ją rozładuj po czym ponownie naładuj. Jeśli posiadasz specjalną ładowarkę do ładowania baterii tego typu. to zamiast robić to w telefonie naładuj baterię w tej ładowarce.
    8. Po tym zabiegu kolejne trzy cykle ładowania (tzw. formatowanie baterii) muszą być pełne, to znaczy nie można doładowywać baterii w między czasie. Baterie należy naładować do maksimum i następnie rozładować do maksimum i taką operacje powtórzyć jeszcze dwa razy. Czynność ta nie jest konieczna, jednakże jej wykonanie przyniesie same korzyści dla baterii i podniesie jej sprawność.

Pod pojęciem maksymalnego naładowania należy rozumieć ładowanie baterii maksymalnym dopuszczalnym prądem ładowania, osiągnąć to można ładując baterię w wyłączonym telefonie lub w specjalistycznej ładowarce.

Pod pojęciem maksymalnego wyładowania baterii należy rozumieć wyładowanie baterii maksymalnym dopuszczalnym prądem, Wyładowanie baterii następuje wtedy gdy telefon nie chce się już włączyć lub gdy włącza się na czas nie dłuższy niż 1 sekunda.

Nie jestem ekspertem i nie podważam niczyjego autorytetu, ale co o tym panowie myślicie ?

0