Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z diagnozą sterownika ABS-Mercedes Sprinter 212D '97

28 Lip 2007 02:36 4514 6
  • Poziom 13  
    Witam

Mam problem z diagnostyką MB Sprinter 212D z 97roku. Mój sprzęt to euroscan i mam taki problem, że gdy tylko podłącze interfejs pod linię diagnostyczną od ABS to cały czas dioda odbiorcza miga. Jakby sterownik cały czas wysyłał informację do interfejsu (podobnie miga gdy odczytuje parametry live data z silnika). W konsekwencji nie można się połączyć ze sterownikiem.

Dodam, że kontrolka ABS jest zapalona, a zapaliła się podczas wymiany osłony metalowej przy tylnym kole gdy musieliśmy wyjąć czujnik ABS i praktycznie na 100% nam się uszkodził - był mocno zardzewiały i nie było innej metody wyciągnięcia go.

Pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 13  
    No nie wiem czy za dużo wymagam czy nie, bo gdybym wiedział to bym się poprostu nie pytał. Jedno jest pewne, że z poduszkami się połączyłem bez problemu i z silnikiem też i widzę, że ABS też ciągle coś nadaje natomiast interesuje mnie to czy to problem po stronie euroscana czy może sterownika? Dlatego jakby ktoś miał coś więcej do powiedzenia niż Pan "Elektrit" to zapraszam.

Jeszcze do elektrit hmm hmm "moderatora":
    Cudów od nikogo nie oczekuje tylko jestem ciekaw czy może ktoś miał podobny przypadek i a nuż sobie jakoś poradził bo ja już wykończyłem możliwości odnośnie tego fejsu. Jeżeli się nie uda to trudno. Dlatego takie odpowiedzi w stylu "Elektrit" to traktuje jako (.....) ale nawet za tekie (.....) odpowiedzi przecież są punkty ... :shii:

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od samochodów
    elektrit napisał:
    Cezary napisał:
    Jedno jest pewne, że z poduszkami się połączyłem bez problemu

To już nawet lepsze zegarki elektroniczne potrafią, a jeżeli te twój juroskan jest takie cudo to powiedz mi, dlaczego nie ma opcji wyboru ABS w BMW?
    Wstydzisz się przyznać przed sobą, że tak naprawdę to nie masz sprzętu do diagnozy?
    Na co liczyłeś, że wydasz na te czarne pudło 120 złotówek, i świat elektroniki pojazdowej stanie przed tobą otworem?
    Wątpię czy ci kto odpowie, bo prawda jest taka, że ktoś kto się zabiera za mercedesy, kupuje sprzęt na miarę pojazdu, za zawraca sobie głowy próchnem.

Popieram Elektrita. Stawiam na uszkodzenie komputera ABSu albo tego
    czujnika.

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    kolego "Elektrit" podziwiam Cie ze masz cierpliwosc i odpowiadasz na takie posty a tamten jeszcze sie na Ciebie obraza ze wysmiewasz jego europudło.jesli ktos ztym podchodzi do elektroniki samochodowej to widocznie wogóle niema zielonego pojecia co robi.mam podobny przyklad bo znajomy kupil sobie komputra (fejs) uniwersalny i myśli ze bedzie naprawiał samochody a niewie jak działa tranzystor.Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Koledzy nikt tu się na nikogo nie obraża, a tylko chyba źle podeszliście do tego tematu. Ja jestem totalnym amatorem w tej kwestii, a euroscana zrobilem sobie ot tak dla siebie a nie żeby otworzyć zaras "salon diagnostyki" i być z siebie dumnym. Także kolego "Elektrit" mocna nadinterpretacja to Twoja mocna strona.
    Odnośnie Euroscana to znam jego możliwości i uwierz mi cudów się nie spodziewam!!!

A ten sterownik ABS rzeczywiście się dziwnie zachowuje, ale czy od uszkodzonego czujnika mógł się uszkodzić?

Dodano po 36 [minuty]:

Koledzy nikt tu się na nikogo nie obraża, a tylko chyba źle podeszliście do tego tematu. Ja jestem totalnym amatorem w tej kwestii, a euroscana zrobilem sobie ot tak dla siebie a nie żeby otworzyć zaras "salon diagnostyki" i być z siebie dumnym. Także kolego "Elektrit" mocna nadinterpretacja to Twoja mocna strona.
    Odnośnie Euroscana to znam jego możliwości i uwierz mi cudów się nie spodziewam!!!

A ten sterownik ABS rzeczywiście się dziwnie zachowuje, ale czy od uszkodzonego czujnika mógł się uszkodzić?