Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przewieźć lodówkę?

piorun4u 25 Mar 2004 14:25 261867 33
    witl
    Level 16  
    Czemu jak rozetniesz to będziesz pewien... zresztą sam bym sobie zobaczył jak to wygląda - może ktoś zrobił zdjęcia...
    a tak na poważnie to wyjście ze sprężarki (czyli strona tłoczna) to rurka wychodząca na parownik (łopatologicznie to tam dmucha). Gaz jest sprężany i emituje ciepło które jest oddawane w parowniku do otoczenia, później jest zwężka i za nią gaz się rozpręża przejmując ciepło z otoczenia czyli obniża się temperatura.
    jedrus2
    Level 15  
    hhehe a ja przewoźiłem lodówkę na leżąco i nic się jej nie stało
    ^ToM^
    Level 39  
    witl wrote:
    Czemu jak rozetniesz to będziesz pewien... zresztą sam bym sobie zobaczył jak to wygląda - może ktoś zrobił zdjęcia...
    a tak na poważnie to wyjście ze sprężarki (czyli strona tłoczna) to rurka wychodząca na parownik (łopatologicznie to tam dmucha). Gaz jest sprężany i emituje ciepło które jest oddawane w parowniku do otoczenia, później jest zwężka i za nią gaz się rozpręża przejmując ciepło z otoczenia czyli obniża się temperatura.

Ja jestem pewien gdzie tloczna a gdzie ssawna bez rozcinania agregatu, widze to po ukladzie polaczen agregat - parownik - skraplacz, co zreszta sam napisales.W roznych lodowkach wyglada to roznie. I nie ma tu scislych regul, trzeba wyodrebnic czesci skladowe i mozna z latwosci ustalic gdzie jest strona tloczna. A rozciac jest dobrze agregat do celow naukowo-edukacyjnych.Jest tam tez ciekawa i skrajnie prymitywna pompa oleju.
    .....................................................................................
    Rycho T napisał:
    No to gdzie jest ta strona ssawna a gdzie tloczna?
    Pytam, bo nie chce przed przewiezieniem lodowki rozcinac agregatu aby to sprawdzic.

zwykle rurka wychodzaca z gornej czesci kompresora jest rurka po stronie tlocznej.
    ...........................................................................................
    andy076 napisał:
    oczywiscie ze mozna w pozycji lezacec tylko po przewiezieniu producencji podaja ze powinna stac ok 20-24 h w pozycji pionowej przed wlaczeniem agregatu

jak przewrocisz na strone tloczna to się nic nie wyleje bo niby jak, wiec wtedy mozesz wlaczyc od razu po postawieniu jej do pozycji pionowej, czekanie 24 godziny nic nie polepszy w dzialaniu lodowki. producent mowiac o 24 h ma na mysli najgorszy przypadek czyli jak lodowka jest polozona na stronie ssawnej gdzie olej się na pewno wleje do obiegu gazu.

pozdrawiam
    tom
    ......................................................................
    Scalono z 3 postów
    j.
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    User removed account
    User removed account