Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 350 SC 101 - kod SC 101 exposure lamp error

28 Lip 2007 11:03 1818 7
  • Poziom 10  
    Witam i proszę o pomoc. Kopiarka po zrobieniu ok. 20 - 30 kopii wypuszcza ostatnią kartkę całą czarną i wywala kod SC 101 Exposure lamp error. I tak za każdym razem wyłączam i znowu robi 20 kopii i to samo za każdym razem. Prosze o pomoc co może być przyczyną tej usterki dodam że posiadam drugiego Ricoha na ewentualną podmiane części. Lampa się zapala, płytka podmieniona w dalszym ciągu nie działa Ricoh Aficio 350 ------ 390.000 kopii
  • Specjalista - kserokopiarki
    Przełóż dla pewności cały skaner. Coś podobnego przerabiałem bo jeden z drucików w białej tasiemce elastycznej był ukruszony. Fakt że wtedy nieregularność kodu była większa i bez czarnej kartki. Poza tym warto sprawdzić wszystkie styki w połączeniu skanera z kopiarką i styki wenątrz skanera. Później to już pozostaje podmianka poszczególnych płyt w kopiarce.

C.
  • Poziom 10  
    Wszystko wyczyszczone, sprawdzone, podmnienione dalej to samo. Pozostała mi podmiana całego skanera. Czy do Af 350 będzie pasował skaner od Af 450 w wersji nashuatec D445.
    350 ma zoom 25% a 450 50% :?::?::?:
  • Poziom 23  
    odepnij ADF i sprawdź jak działa sprzęt , czasem sypie błędami z podajnika
  • Poziom 15  
    Sugeruję wymianę zespołu stabilizacji lampy, na 99% to jest to, zreszta jak w przytoczonym linku, problem też rozwiązałem ja:D i z ta samą sugestią.
  • Poziom 22  
    Był okres , że wychodziły te kopiarki z wadliwymi lampami ekspozycyjnymi. Producent sugerował wymianę na nowe. ( były chyba nawet podane nr. serii tych lamp.)
  • Poziom 10  
    Podmiana wadliwie działającej lampy ekspozycyjnej rozwiązała problem.
    Wadliwa lampa nie posiadała żadnych oznaczeń a zarazem różniła się wizualnie ( ząbkowany wzór na aluminium w świetlówce tej lampy ) od tej której użyłem do podmiany. Za wszelkie sugestie i pomoc wszystkim dziękuje.