Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pseudo-Kamera z Cyfrówki. Do CCTV jako kamera HD.

elektronik000 28 Jul 2007 13:04 1712 1
    elektronik000
    Level 19  
    Witam,

Ostatnio przyszedł mi do głowy wykonania z cyfrówki pseudo-kamery, niżej opisze dokładniej mój pomysł w punktach:

1. Przedrostek pseudo dodałem, bo cyfrówka nie będzie "kręciła" filmiku tylko robiła fotografie np. co 1 sekunde, które później na komputerze bedą montowane w filmik.

2. Zamierzam użyć jakieś niedrogiej cyfrówki kompaktowej, z średnich wymiarów matrycą (3-5mpix) i średnim Zoom'em (~4x).

3. Sterowanie (wyzwalanie fotek, sterowanie zoomem) tym będzie się odbywało za pomocą komputera, np. przekaźniki podłączone do przycisków w aparacie cyfrowym, sterowane za pomocą komputera (LPT, ew. dodatkowo jakieś rejestry,bufory itp.). Podgląd na kompie aktualnego stanu aparatu, można wyciągnąć z wizjera, ew. z TVouta aparatu.

4. Aparat będzie połączony do zasilania zewnętrznego oraz do PC (USB).

5. Połączenie USB będzie ustalane bądź nie w zależności od trybu (albo robienie zdjęć, albo ich przegrywanie - chyba że istnieją aparaty co mogą 2 rzeczy na raz robić).

6. Połączenia mogło by nie być gdyby dało się zrobić emulator karty pamięci na komputerze, wtedy pliki by szły bezpośrednio do komputera.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub zna kogoś, kto wcześniej wpadł na to oraz podzielił się tym proszę o odpowiedź.
    Urządzenia tego mam zamiar używać do CCTV, jako kamery HD :)
    sk700
    Level 31  
    Witam.
    1. Nie lepiej użyć aparatu z funkcją kamery internetowej?? będziesz miał ciągłość obrazu.
    2.-----------------
    3. Oczywiście można tak zrobić. Jeżeli pozostaniesz przy poprzednim założeniu możesz użyć portu com do wysterowania npn a jego podłączyć do przekaźnika sterującego (zakładając że będziesz miał aparat w którym nie trzeba będzie naciskać wyzwalacza do połowy aby ustawić ostrość, a do końca aby zrobić zdjęcie) do sterowania tym możesz wykorzystać program powerled (google) a do sterowania zoomem pozostał jeszcze lpt...
    4.Chyba sobie z tym poradzisz.
    5. Istnieją takie aparaty ale ciężko je znaleźć (bo co powiesz sprzedawcy:D).
    Aby zrobić tak jak piszesz to nie wiem bo większość aparatów po podaniu napięcia na usb automatycznie przechodzi w stan "przesyłania zdjęć".
    6 Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
    Pozdrawiam sk700:D