Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opinie na temat Focal`a oraz propozycje sprzętu

28 Jul 2007 15:38 20343 14
  • Level 11  
    Witam.
    W sklepie car audio zaproponowano mi głośniki focala z serii polyglass. Tu moje pytanie, czy są one warte swojej ceny czy może za podobną znajdę coś lepszego? Interesuje mnie sprzęt za ok 5000. Mają to byc 4 głośniki pełnozakresowe i jeden subwoofer, do tego jakiś wzmacniacz, propozycje konfiguracji mile widziane:)
  • Level 42  
    Witam głośniki focala to już bardzo wysoka półeczka nie ma co ukrywać polecił bym do nich wzmacniaczyk u-dimension wyzszej półeczki i jako subika też bym wziął focala mogę załatwić dużo dobrego legalnego nowego sprzętu dużo taniej jak byś był zainteresowany pisz na gg 9446944
  • Level 23  
    W tej półce cenowej to już wróżenie z fusów jest. Wszystko gra dobrze a różnice są głownie barwie dźwięku i indywidualnym upodobaniom odbiorcy i oczywiście klasie samochodu bo w byle czym trzeszczącym i szumiącym to nie ma sensu montować takich głośników, wszystko ma wpływ na finalne brzmienie, nie tylko głośniki. Niemniej Focal robi doskonały, wręcz audiofilski sprzęt. Wydaje, mi się, że powinieneś sam w salonie odsłuch zrobić a nie polegać na opiniach.
  • Moderator of GSM
    Witam.Widze że jestes z Prudnika. W jakim sklepie car-audio byłes?
  • Level 12  
    witam. renegatt dobrze ci radzi. jeżeli planujesz już zakup sprzętu za 5000 to pewno trochę już siedzisz w temacie caraudio i pewnie wiesz jaka barwa dźwięku głośnika ci odpowiada a jaka nie. wybierz głośniki pod siebie, pod swoje upodobania. nie podałeś jakie masz auto, ale to nie szkodzi gdyż głośniki z tego przedziału cenowego zagrają praktycznie w każdym samochodzie, odpowiednio przygotowanym pod caraudio. głośniki focal polyglass przy odpowiednim wzmacniaczu tworzą szeroką scenę -jak dla mnie super! ale zależy co kto lubi. pozdrawiam
  • Level 11  
    Głośniki maja grac w BMW e46, które jest mocno wyciszane, trzeba będzie w nim trochę zmian wprowadzic:) Sprzęt zamierzam kupic w opolskim "Tomix`ie" i właśnie miałem dylemat między infinity kappa perfekt a tymi Focalami. Z przodu zamierzam dać jakieś 13-stki ponieważ takie otwory są tam oryginalnie z tyłu jest otwór 16 cm ale wybiorę z jakichś 3 drożnych lub koaxyjnych o większej średnicy. Dylemat mam przy wyborze subwoofera, myślałem o JL Audio, infinity lub właśnie Focalu. Wg bass box 6 do Focala 33v2 najlepiej skrzynie ok 70 litów, a to trochę duzo. jaki głośnik więc tu polecacie? Do tego jakiś kondensator oraz wzmacniacz. Szczerze mówiąc na temat car audio wiem niewiele, ponieważ do tej pory interesował mnie sprzęt domowy. PRoszę więc o przedstawienie kilku godenj uwagi wzmacniaczy oraz subwoofera, a także kondensatora(poniewaz twierdzę, ze będzie on niezbędny)
  • Level 23  
    Od razu Ci odpowiem na dwa pytania: 1 kappa znam bo miałem przez półtoraroku w aucie, grają mocno ale i ostro, idealnie do dance i techno, do innych stylów te Focale są lepsze, druga sprawa, 13 cm...?? jak już zamawiasz audio usługę to powiedz, że chcesz 16,5 cm... te 13 ki montowane w nogach to porażka... muszą być panele na drzwi i tweetery w słupkach albo podszybiu bo inaczej to bez sensu i szkoda Twoich pieniędzy. Miałem bmw z tej serii i przerabiałem ten temat. Po zrobieniu dobrego przedniego zestawu dopiero rozglądaj się za subwooferem.
  • Level 38  
    Do tylu nic nie pakuj :) Na przody koniecznie 16-tki - taka przerobka to stosunkowo niewielki koszt, a efekt znacznie ciekawszy...

Na poczatek przygotuj drzwi + instalacje i odsluchaj rozne zestawy w firmie - wybierzesz to co ci bedzie odpowiadac. Co do FOCAL-a to nie kazdemu pasuja te glosniki, ale to jest kwestja gustu...

Jak juz bedziesz mial gotowy przodzik wtedy mozesz eksperymentowac z subami...
  • Level 23  
    Jeśli zachowasz Focal to fajnie zagra zgranie to z subami Rainbow i cos z wzmacniaczy DSL albo Diamond (wkleilem to zapytanie na amerykańskie forum i wiekszość stwierdziła, że korespondują brzmieniowo) Ale to droga impreza...
  • Level 11  
    Własnie nie rozumię dlaczego nie dawać głośników do tyłu, o co w tym chodzi?? ...przecież nawet zebym zamontował 2 16-tki i do tego tube 30 cm to będzie za duzo basu...a mi nie chodzi, zeby było tylko "bum bum"
  • Moderator of GSM
    Jesli w tomixie to zdaj sie na ich opine chłopaki sie znaja znaprawde i nie wcisną ci byle jakiego bubla.Pozdrawiam
  • Level 23  
    Psuje to scenę muzyczną i głośniki tylne "walczą" z subem po grają dolną membraną do bagażnika a więc 'próbują' go wyciszyć, ponieważ fale się wzajemnie znoszą. Jednak jest małe ale i wyjątek bo odpowiednio skonfigurowawszy tył odcinając dolny zakres dla głośników i góre subwoofera można temu zaradzić a druga sprawa jak masz procesor dźwięku DSP umożliwiający symulację np nagłośnienie hali koncertowej to wręcz musisz mieć 4 głośniki i nic wtedy nie psuje sceny muzycznej zapewniam. 16 cm głośniki mają większą dynamikę i pasmo przenoszenia od dołu. W tym bmw problemem nie jest głównie średnica a fatalne umiejscowienie ich bo zamiast robić efekt stereo nagłaśniają nogawki w spodniach :-)
  • Level 11  
    Czyli jakbym chciał dać głośniki do tyłu to trzeba by było zaprojektować filtr dolno i górno przepustowy, ale wtedy i tak ten sub działałby trochę jak w obudowie z membraną bierną więc na dodatek tylne głośniki trzeba by było zabudować...
  • Level 23  
    Dlatego przeważnie się nie montuje do duetu z subwooferem, całkiem szkoda pieniędzy jak nie masz DSP. Jeśli lubisz brzmienie tyłu (to przecież kwestia gustu) to nigdy nie montuj tam dobrych głośników bo na pewno ich nie wykorzystasz. Dobrym rozwiązaniem jest montaż paneli na dwa głośniki z przodu , bo wtedy masz i akustykę i moc, 4 wookerki to naprawdę już zagrać umieją. i wystarczy dwukanałowy wzmacniacz bo przeważnie to są zestawy 4 ohm o łatwo je równolegle na kanał połączyć. Większość wzmacniaczy pracuje dobrze w takiej 2 ohm konfiguracji a nawet mocniej.
  • Level 10  
    Witam. Zakupiłem Focal'e 3 miesiące temu i naprawdę mogę je polecić grają dynamicznie, bardzo szczegółowo. Zamontowałem je w C klasie oczywiście z przodu: wofery w drzwiach natomiast gwizdki na podszybiu.
    Przy dobrym wzmacniaczu 4 kanałowym można napędzić ten przedni zestaw jak również suba w bagażniku.[/code]