Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czas już chyba porozmawiać o forum zamkniętym.

29 Lip 2007 16:21 8603 103
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
    Lazer
    Poziom 23  
    s6spn6 POUFNE czyli takie do których nie mają dostępu osoby trzecie i mieć nie powinny. Jaką masz pewność, że akurat kolega z pracy tzw. "życzliwy" czasem nie ma dostępu do takiego zamkniętego działu? Nie masz i nie będziesz miał nigdy a jakie będzie zdziwienie jak zostaniesz zaproszony na rozmowę z tego właśnie powodu.
    Znam systemy, na temat których nigdzie w sieci ne znajdziesz dokumentacji. Jeśli znajdziesz to tylko z winy osób niekompetentnych, które zamieściły owe materiały w sieci i nie maja poszanowania dla tego co robią.

... popracowałbym nad ortografią albo używał przycisku PISOWNIA bo twój post strasznie kłuje w oczy ...

norbert.s. nie miałeś się czego czepić to czepiłeś się tego, że ktoś nie jest najlepszy we wszystkim a z mojego rozumowania jesteś taka "cicha woda" czyli THE BEST we szystkim ale z założeniem, że nie trzeba się z tym pucować... :D no i jeszcze to podbudowanie się emocjonalne o braku skromności ...
    s6spn6
    Poziom 24  
    tzok napisał:
    Opisy znalezionych dziur w systemie należy zgłaszać twórcy systemu, to co Ty proponujesz to jest filozofia typu: skoro nikt o problemie nie wie to udawajmy dalej, że go nie ma.

hmm tak ale jesli ktos uzywa stare oprogramowanie i jest w nim problem
    to lepiej poinformowac znawcow tematu niz zeby otym niewiedzieli i zeby zrobili aktualizacje... itp
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Sam Sung
    Poziom 31  
    Witam. Mimo, że nie jestem w żaden sposób związany akurat z forum "Zabezpieczenia i Alarmy", pozwolę sobie zabrać głos, bo sprawa utworzenia zamkniętego forum dotyczy każdego użytkownika. Rozumiem, że dział otwarty pozostanie. Nie zmienia to jednak faktu, że część być może wartościowych i przydatnych np. dla mnie dyskusji odbędzie się w dziale zamkniętym.
    Do rozwiązania problemu pisania postów przez dyletantów wystarczy zablokować możliwość pisania "nieuprawnionym" użytkownikom. Jeśli zaś dochodzi do tego blokada czytania (jak zresztą ma to miejsce w przypadku już istniejących działów zamkniętych), to wiadomo, że chodzi o ograniczenie dostępu do informacji. Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami tzoka, że kłóci się to z ideą forum dla hobbystów; ponadto wymiana zastrzeżonych informacji jakimkolwiek kanałem jest tak samo niedozwolona.
    Niestety, skoro argumenty za i przeciw są takie same, jak przy powstaniu zamkniętego podforum dla serwisantów kopiarek (o ile dobrze pamiętam), to prawdopodobnie powstanie również i to podforum. Żale nasze daremne... ;)
    Utworzono również zamknięte podforum GSM, po dyskusji, która odbyła się tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=577982 . norbert.s był wówczas przeciwny. A zatem, na pocieszenie:
    norbert.s napisał:
    A jeżeli chcecie robić zamknięte fora-elitarne kluby dla zaawansowanych to możecie je sobie robić,ale życie nie znosi próżni i na wasze miejsce przyjdzie ktoś nowy,może lepszy i wszystko będzie sie dalej jakoś kręcić.
  • PCBway
    Lazer
    Poziom 23  
    Przyznaję się, że moja deklaracja była przedwczesna ale nie panu to oceniać... a co do wypowiedzi to zaczynają nie mieć sensu i próbujecie czepiać się wszystkiego innego niż obalenie tego co napisałem.

s6spn6 napisał:
    ... lepiej poinformowac znawcow tematu niz zeby otym niewiedzieli ...

O których znawców chodzi za przeproszeniem bo zaczynam dostrzegać paradox? Pracowników firm, którzy organizują wewnętrzne szkolenia czy jak by to inaczej nazwał w celu rozwikłania zalet i wad systemu jaki został stworzony i wymianą spostrzeżeń czy resztą świata, która otrzymała by na talerzu za free dokumentację czy inne dane.

Prosty przykład.
    Czemu po takich forach nie wypowiadają się pracownicy korporacji NOKIA na temat BB5. Przecież na zamkniętym forum jakie poniekąd chcecie zrobić mogli by rozpisać się na taki temat odnośnie wad i zalet ale żeby cokolwiek zacząć trzeba najpierw cały system zabezpieczeń podać na tacy ludziom za free, którzy tego wiedzieć nie powinni. Wyciek informacji nastąpił by bardzo szybko a okryty sławą DEJAN miał by naprawdę łatwo za co i tak dla niego i jego wkład pracy jestem głęboki podziwu....

Spróbujcie podważyć to o czym napisałem w tym temacie a nie czepiać się wszystkiego innego w celu zwiększenia licznika postów na dziwne wywody...
    norbert.s. zaczynasz balansować między jedną stroną a drugą i jest to dziwne zachowacie czyli brak zdecydowania lub próba wywarcia swego rodzaju "presji" w pozysku informacji...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Sam Sung
    Poziom 31  
    norbert.s. napisał:
    A teraz proszę proszę mi dać jeden przykład mojej wypowiedzi, gdzie wyraźnie napisałem, że to forum zamknięte, które chcemy stworzyć ma zapobiegać podcinaniu gałęzi na której siedzimy.

Nie ma takiej wypowiedzi i nie jest ona potrzebna. Powstanie zamkniętego forum niewątpliwie daje możliwość przeniesienia się tam niektórych dyskusji, przez co do pewnych informacji nie będą mieli dostępu zwykli użytkownicy. Z mojego punktu widzenia sytuacja jest więc podobna do tej z tworzenia zamkniętego forum o GSM, dlatego też przytoczyłem udzieloną tam wypowiedź. Myślę, że jest to zrozumiałe.
    norbert.s. napisał:
    Ma służyć czemu innemu, co zostało już napisane.

A zostało napisane:
    norbert.s. napisał:
    Przy aktualnym postępie technologi oraz pewnych rozwiązań, istotnym staje się oprócz doświadczenia praktycznego, dostęp do informacji oraz dokumentacji. W niektórych samochodach po prostu bez konkretnej informacji, z probówką czy miernikiem możemy się bujać do osr...... śmierci :) i dobrze będzie jak czegoś nie nawywijamy. Nie muszę tłumaczyć korzyści wynikających z utworzenia takiego forum.

norbert.s. napisał:
    Jednym z głównych powodów ograniczenia dostępu do takiego forum, jest właśnie sprawa dokumentacji i pewnych informacji, które nie mogą być oficjalnie publikowane
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Użytkownicy forum zamkniętego mimo wszystko nie będą się ograniczać do swojego zamkniętego forum. Będą jak dotąd pomagać, rozwiązywać problemy na forum otwartym. Przeciwnicy powstania zamkniętego forum obawiają się, że nie będą mogli obserwować dyskusji na temat "nowości". Głównym celem forum zamkniętego jest ograniczenie dostępu do informacji dla osób, które po zakupie na allegro super alarmu wszystko mającego z hydro masarzem i piekarnikiem odkrywają nagle u siebie żyłkę instalatora, (bo przecież sprzedawca go zapewniał, że wszystko jest takie łatwe i piękne). Milionowe pytania jak podłączyć alarm w golfie 3 i posty w stylu "pomuszcie .....". Co do nabijania sobie punktów itd to jak już kiedyś napisał Norbert największym tego wrogiem jest przycisk pomógł.
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Pozwolicie, ze jako nadzorujący dział ZiA, czyli to nasze piekiełko napiszę coś od siebie.
    Po pierwsze Panowie, odrobinę spokojniej. Nie ma sensu się obrażać, wytykać.
    Opinia jest ja dupa. Każdy ma własną. I czasem innym śmierdzi...
    I nawet jeśli sie z pewną opinia nie zgadzamy, to należy się z nią zapoznać i nad nią zastanowić.
    Ja osobiście propozycję stworzenia forum, a właściwie subforum, czy działu zamkniętego tłumaczę tym, że w dziale pojawia sie ogromna ilość osób, które pędzone chęcią wykazania się, skuszone ofertą, czy kalkulujące sobie ile kosztuje montaż alarmu w firmie, a ile "alarm" na allegro (znającym sprawę nie muszę tłumaczyć, dlaczego słowo alarm z ująłem w cudzysłów), zadają pytania i zakładają dyskusję w sprawach, które są już dokumentnie i wielokrotnie omówione na forum. Ba, często nawet nie wiedzą, o co pytać. A za swój debiut w branży biorą auta, które nawet serwisantom z pewnym stażem sprawiają problemy. I potem pojawiają się posty, że dzięki naszej pomocy auto sie spaliło...
    Dodatkowo, często ich niewiedza idzie w parze z ignorancją dla wszelkich zasad i arogancją. Gdybym miał wam przytaczać to, co dostaję w mailach, czy przez gg, to słowa "debil" , "gnój" brzmią jak komplementy.
    Forum jest obecnie zaśmiecone ogromną ilością błahych spraw już omawianych i wyjaśnianych. Natomiast pytania poważne i dotyczące zaawansowanych problemów pozostają bez odpowiedzi.
    A jest tu, na forum, grupa osób, posiadających wiedzę, staż i "żyjąca" z posiadanej wiedzy o alarmach. I chyba można zrozumieć czasem ich irytację, gdy po raz setny pojawia się ten sam, dawno wyjaśniony, problem. Stąd posty w stylu: "był", "użyj wyszukiwarki". A ich problemy są spychane na margines. A często także ich problemy nie dotyczą i raczej nie będą dotyczyć przeciętnego Kowalskiego. Bo chcą się wymienić swoją wiedzą o zaawansowanych funkcjach systemów, podyskutować o sprawach niejawnych, czy nawet niebezpiecznych dla niedoświadczonego. Jako przykład podam coś z własnej praktyki: raz udostępniliśmy klientowi listę kodów do alarmu SEO. Rzecz, której się raczej nie powinno robić. I po dwóch dniach ten klient przyleciał z awanturą, że alarm jest zepsuty, że jesteśmy naciągacze... Ale jak sie okazało, pan klient zaczął sobie programować alarm. I zaprogramował. Tylko , że sam nie wiedział, co i jak zmienił...
    A przecież, z czego nie zdają sobie chyba sprawy niedzielni montażyści, montując alarm, bierze się odpowiedzialność za mienie i życie klienta! Alarm nie może unieruchomić auta w dowolnym momencie! Ani spowodować zwarcia i pożaru!
    Dlatego też pojawiła się propozycja stworzenia miejsca na dyskusję dla takich osób. Co chyba nie jest dziwne... I aby ukrócić mogące sie pojawić zarzuty o stworzenie kółka wzajemnej adoracji: te osoby w wielu przypadkach się znają, utrzymują kontakty poza forum... Jednak nie wszyscy. A "burza mózgów" jaką można stworzyć w grupowej dyskusji może przyczynić się do odpowiedzi na zadane pytanie.
    Oczywiście NIKT nie mówi o zamknięciu działu ZiA. Tylko o stworzeniu subfora, na którym będą się mogli porozumiewać w sprawach na prawdę profesjonalnych, trudnych, niejawnych...
    I dodam, że nawet jeśli powstanie dział zamknięty, to panowie nie znikną z ogólnodostępnego, bo wbrew temu, co niektórzy sądzą, są chętni do pomocy i dzielą sie swoją wiedzą. Więc nie ma sie o co martwić.
    sharp
    Poziom 41  
    Dokładnie tak. Zdecydowana większość zapytań na forum otwartym jest typu: "kupiłem alarm - jak podłączyć?" i tutaj - zapewniam - użytkownik otrzyma mniej lub bardziej wyczerpującą odpowiedź na forum otwartym.
    Za to na zamkniętej części rozważane będą tematy (jak któryś z kolegów wyżej podał przykład) typu: ochrona nadajnika GSM/GPS przed zagłuszaniem lub protokoły transmisji danych monitoringu, czy inne specjalistyczne tematy, które przeciętnemu użytkownikowi są potrzebne, jak umarłemu kadzidło.
    Musimy przecież założyć, że forum czyta też "ciemna strona Mocy" - mimo, że jest ona często lepiej wyposażona i poinformowana, to niektórych rzeczy nie można czasami nawet sugerować
    tzok
    Moderator Samochody
    norbert.s. napisał:
    Kolego tzok, (...) Chyba, że omyłkowo odbieram intencję kolegi, którą naprawdę jest chęć zatrzymania prawdziwych fachowców od zabezpieczeń na forum ogólnodostępny
    Ależ bardzo dobrze odbierasz moje intencje - jeśli chcą korzystać z forum hobbystycznego to niech informacje, którymi się dzielą będą dostępne dla wszystkich, jeśli nie chcą, niech nie zajmują miejsca na Tym forum, tylko zrzeszą się w jakiś związek, zrobią zrzutkę na serwer i niech sobie postawią własne, zamknięte forum na swoim serwerze za swoje pieniądze a nie korzystają z bezpłatnego, hobbystycznego forum dla celów komercyjnych.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Błażej
    Panie tzok, mam wrażenie, że nie dotarła do pana argumentacja kolegi sharpa. Przecież tak trudny i zaawansowany problem, jak w podanym przez niego przykładzie, nie dotyczy i nie będzie dotyczyć 99% użytkowników i montażystów. A takie dyskusje, z powodu malej popularności, z racji tego, że aby zabrać głoś, trzeba posiadać na prawdę POTĘŻNĄ wiedzę, zostaną zepchane na margines lub pojawią się w niej zaraz reposty w stylu: "podepnę się do tematu, jak to przykręcić do ściany?"
    Jeszcze raz powtarzam. Są informacje, które są zbędne, czy wręcz niebezpieczne dla niedoświadczonego serwisanta. I właśnie w trosce o jego dobro i bezpieczeństwo nie powinny mu być udostępniane do momentu, aż wykaże, że potrafi z nich korzystać. Przecież dział zamknięty nie ma być grupką "kolesi", którzy się hermetycznie zamknęli w swoim świecie. Każdy, kto wykaże swoją wiedzę będzie bez problemów przyjęty. Bo dział ZiA przeżywa w tej chwili to, co się stało z działem Car Audio. Tam już spokojnie nazwę można zmienić na "początkujący i amatorzy".
    tzok
    Moderator Samochody
    ...ale póki co to administrator tego forum decyduje o tym czy będziecie to robić tu czy na swoim, prywatnym forum, bo w moim odczuciu jeśli tu to albo z wszystkimi albo wcale.

Ten temat nie ma najmniejszego sensu - chcecie zamknięte forum - zwróćcie się z tym do administratora, bo dyskusja do niczego nie prowadzi, sami sobie na elektrodzie nowych forów (czy jakkolwiek to się odmienia) tworzyć nie możecie, ale skoro już jest dyskusja, to jedynie sugeruję adminowi, że powinien Wam w takim razie po prostu grzecznie podziękować za współpracę.

P.S.
    Do dyskusji muszą być dwie strony - trudno więc aby wszyscy tylko się dopisywali, tak w pełni popieram, bo po co wtedy w ogóle taki temat? Ja reprezentuję stronę konserwatywną, odwołującą się do pierwotnych założeń tego forum z początków jego działalności. Bardzo ubolewam też nad tym co się stało z działami komputerowymi, w których mimo że nie ma zamkniętego forum to zostrzono regulamin i wprowadzono m. in. zakaz dyskusji na temat łamania zabezpieczeń sprzętowych i programowych, czyli tematu najciekawszych dyskusji tam prowadzonych (zwłaszcza na temat odzyskowania danych z dysków zabezpieczonych sprzętowym hasłem), które jako takie nie są niezgodne z prawem, a tym właśnie argumentowano zakaz ich dyskutowania.
    Błażej
    Przepraszam, a gdzie jakieś argumenty w wypowiedzi?
    Koledzy starają się podać poważne powody i argumentować dlaczego optują za powstaniem nowego działu.
    A w głosie twoim kolego tzok, jakby tego brakowało. Jest "nie, bo nie".
    tzok
    Moderator Samochody
    Ok, nie bo:
    - wykorzystywanie darmowego forum do celów komercyjnych jest nie fair, w tej chwili ogólny dostęp do wszystkich dyskusji i obecność fachowców na forum otwartym jest ich swoistą zapłatą za możliwość korzystania z forum w celach zarobkowych,
    - dyskutowanie pewnych rzeczy nawet w zamkniętym dziale nie gwarantuje ich poufności,
    - grozi to odcięciem od informacji osób jedynie czytających forum a nie udzielających się na nim aktywnie,
    - spowoduje obniżenie ogólnego poziomu działu otwartego, poprzez brak fachowych dyskusji oraz mniejsze zainteresowanie tym działem przez fachowców,
    - zapewne spowoduje zaostrzenie regulaminu (czego nie wolno) działu otwartego a zatem dalszy spadek jego poziomu,
    - spowoduje nieuniknioną izolację działu zamkniętego, nowi fachowcy nie będą mieli się gdzie wykazać aby zostali zauważeni i przyjęci do zamkniętego forum, bo na otwartym forum nie będzie żadnych poważnych dyskuskji.

Mogą być te argumenty?

Co do braku argumentów, to czy aby takie wycieczki osobiste, nie są ich przejawem?
    norbert.s. napisał:
    Kolego tzok, (...) jak ja w pana pięknym rodzinnym mieście Bielsku-Białej montowałem alarmy na ul. Traugutta 16, już 1992 roku, to prawdopodobnie pan uczęszczał jeszcze do szkoły podstawowej. To tylko taka mała dygresja.
    Mała i zupełnie niepotrzebna dygresja... ale tak, to prawda, zdaje się do II klasy... tylko co z tego.
    Błażej
    Ad1. Uczestnictwo w forum jest dobrowolne i darmowe. A użytkownicy nie czerpią z tego żadnych korzyści majątkowych. Moja rola też jest społeczna. A jeśli ktoś "podłapie" klienta z forum, to nie ma w tym nic złego.
    Ad2. Zgadza się ale pozwoli wyizolować pewne problemy, czy poruszyć sprawy nieistotne dla montażystów mniej zaawansowanych systemów.
    Ad3. Chyba zasadą forum jest: korzystaj i daj coś od siebie. Więc osoby tylko czytające forum powinny mieć pretensje tylko do siebie. Zawsze też mogą się ujawnić.
    Ad4. Napisałem już, że z tego, co wiem, to fachowcy są chętni do pomocy i na pewno nie znikną z działu. O to możesz być spokojny. Autor tej dyskusji, to rzadki już dziś okaz człowieka zaangażowanego, który bardzo chętnie służy pomocą, jeśli tylko widzi, że osoba jej oczekująca jest poważna (myślę, że rozumiesz). To samo mogę powiedzieć o innych, z którymi miałem kontakt.
    Ad5. Nie widzę związku. A gdybym się dokładnie trzymał Regulaminu, to 70 % postów na dzień dobry lądowało by w koszu. Za błędy formalne, za powielanie problemów, za zaniżanie poziomu, za pisownię...
    Ad6. Już zaznaczyłem, że nie będzie to "exclusive club" tylko miejsce dyskusji na inne niż opisy okablowania, rodzaje czujek, zamki centralne tematy. A każdy aktywny użytkownik, który wykaże sie odpowiednim poziomem wiedzy będzie bardzo mile widziany.
    Sam już zauważyłeś, ze obawiasz się, ze na forum nie będzie poważnych dyskusji... I właśnie ten zalew niepoważnych postów powoduje to, ze fachowcy chcą mieć miejsce dla siebie. A najgorsze jest to, że próba zwrócenia uwagi autorom tych postów, czy zmuszenia ich do samodzielnej pracy, kończy się często atakami agresji.
    A tak na marginesie, to kilku fachowców o wielkim zasobie wiedzy już z forum zrezygnowało... Właśnie przez amatorszczyznę.
    I uwierz mi, że jeśli będziesz miał poważny problem i zadasz pytanie na forum, to ci doświadczeni ci pomogą...
    arekb81
    Poziom 25  
    Jeśli chodzi o "amatorszczyznę" to na forum i pojawiają się posty typu jak podłączyć żarówkę, czy takie, w których autor wykazuje się kompletnym brakiem wiedzy z zakresu elektryczności. Żeby to ograniczyć proponuję aby użytkownik miał możliwość pisania postów dopiero po rozwiązaniu prostego testu z podstawowych pojęć, praw, którymi "rządzi się" prąd, prostych układów połączeń itd. Np. taki test mogłby "zdawać" np. tylko 3 razy maksymalnie. Wiedzę potrzebną do zdania może bez problemu zdobyć przeglądając forum, czy tez inne strony związane z elektroniką.
    neo_dc
    Poziom 32  
    Błażej mówi dobrze, w pewnym sensie przekonał mnie co do takiego działu ( chociaż nie jestem związany z alarmami czasem lubię sobie po prostu poczytać ) ale nurtują mnie 2 problemy w takim razie:

- na forum zamkniętym będzie omawiany powiedzmy jakiśtam protokół transmisji powiedzmy dostepny tylko w instrukcjach serwisowych, natomiast na forum otwartym ktoś zapyta o ten protokół ( nie wiem potrzebuje go w jakiś sposób wykorzystac, buduje jakiś sygnalizator czy coś ), w takim razie odpowie mu ktoś ? Skoro odrzucamy założenie przesyłania via PW, to jak ? Przecież to jest poufne.

- co do lamerskich postów, gdzie osoba ewidentnie wykazuje brak wiedzy albo ( co mnie bardzo denerwuje ) pomimo różnych próśb np. o pomiary dalej ględzi od rzeczy, to po prostu napisać, że temat już był, moderator powinien od razu zamknąć temat.... ale właśnie.... niekiedy po zapytaniu szukajki wyskakuje kilkanaście stron tematów.... co wtedy ? Uzytkownik ma szukać 2 -3 godziny ?
    stas256
    Poziom 19  
    Chciałbym dorzucić swoje dwa słowa do dyskusji
    Problem jest szerszy i dotyczy wszystkich subforów zamkniętych a nie tylko zabezpieczenia i alarmy!!
    Ograniczanie dostępu do wiedzy to porostu cenzura zaprzecza to idei swobodnego dostępu i egalitarności.
    Z regulaminu "16. Za podstawowe przesłanie w działalności na forum uznaje się bezinteresowność, własną inicjatywę i przedsiębiorczość użytkowników." Moim zdaniem wszystkie zamknięte subfora łamią ten punkt regulaminu bo:
    -jeśli treści tam zawarte są bezinteresowne to mogą z nich korzystać WSZYSCY a nie ci którzy wydzielą sobie teren i wymienia się informacjami w stylu coś za coś(mniemam ze tak to wygląda w praktyce). Tworzenie kartelu osób zawodowo związanych z np. GSM jest już bardzo interesowne i przekłada się bardzo wymiernie na kasę.
    Tworzenie zamkniętych subforów ogranicza własną "...inicjatywę i przedsiębiorczość użytkowników." poprzez ograniczenie dostępu do wiedzy zamkniętej przed użytkownikiem. Ktoś kto chce coś zrobić we własnym zakresie mimo ze ma chęci nie ma dostępu do "tajemnej" wiedzy. Toteż takie działania depczą tą idee i podkreślam tworzy forum elitarne a nie dla "użytkowników" z 16 punktu regulaminu.

Postuluje by zlikwidować coś takiego jak fora zamknięte i na ich miejsce stworzyć fora z ograniczeniem w możliwości pisania i tylko tyle.

Zabezpieczenia i alarmy mają swoja specyfikę o której była już mowa a mianowicie chodzi o bezpieczeństwo mienia i życia i tylko ten fakt może przemawiać moim zdaniem za zamkniętym, niedostępnym nawet dla "obcych" do czytania forum.
    Uprzedzę atak ze przy naprawie drukarek spawarek czy krótkofalarstwa można stracić życie czy też mienie. Ktoś kto podejmuje się jakiejkolwiek manipulacji przy swoim sprzęcie bierze odpowiedzialność za to co robi mimo ze sugerowałby się podpowiedziami z forum. Drukarki czy krótkofalarstwo to minimalna skala w stosunku do mienia takiego jak budynki czy samochody.
    Ludzie miewają szalone pomysły które mogą pozbawić ich dorobku całego życia toteż chyba lepiej takich hamować na siłę.
    Najwięcej przestępstw jest popełnianych przez ludzi mało zorganizowanych(narwańców) toteż lepiej by pewne fakty dotyczące zabezpieczeń nie były powszechnie dostępne, może to ostudzić zapał amatorom złodziejom
    Stracić życie można naprawiając nocną lampkę wiec niech nikt mi nie mówi ze w drukarkach czy spawarkach są wysokie napięcia czy prądy które mogą zrobić krzywdę
    wzagra
    Poziom 33  
    Dorzucę i ja coś od siebie, mimo, że nie jestem fachowcem w dziale ZiA, ale jako uczestnik otwartego forum uważam, że mam prawo do zabrania głosu w sprawie dotyczącej tego forum.
    Swoje opinie na temat działów zamkniętych miałem okazję już wcześniej prezentować, nie mniej jednak pozwolę sobie na powtórzenie...
    Generalnie jestem przeciwny działom zamkniętym na forum ogólnodostępnym i osobiście, kiedy otrzymuję komunikat, że 'nie jesteś uprawniony.. itd' czuję się jak jak obywatel niższej kategorii. Jednakże, w przypadku dość specyficznegop działu jakim są Zabezpieczenia i Alarmy, zgadzam się z ideą (potrzebą?, koniecznością?) utworzenia zamkniętego podforum, gdzie FACHOWCY mogliby wymieniać się doświadczeniem bardziej zaawansowanym niż 'jak założyć alarm z aukcji nr.. do poloneza'.
    Są dość specyficzne dziedziny, które wymagają pewnego poziomu dostępności (np. aparatura medyczna, alarmy, itp.), gdzie nie wszyscy powinni mieć dostęp - i nie chodzi tu o zarobek Pana Fachowca od pralek, ale o życie lub bezpieczeństwo człowieka. We wspomnianym wyżej temacie przedstawiłem swoje racje i nie będę ich powtarzał. Ze zgrzytem zębów (bo sobie ograniczam dostęp do ciekawego poddziału) pozwolę sobie poprzeć ideę utworzenia zamkniętego subforum - pod warunkiem jednak, że FACHOWCY od czasu do czasu poczytają dział otwarty i zechcą odpowiedzieć na jakieś pytania.
    trig
    Poziom 15  
    oczywiście jestem za prywatyzacją kanałów ! tylko ścisła elita i każdy nowy członek po wielokrotnych odpytywaniach , pisaniach postów z prośbą o przyjęcie do elitarnego klubu zostaje przyjęty i wypisuje weksel inblanco !!
    i trafia na kolejnych fachowców , pseudo fachowców
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    trig
    Poziom 15  
    nie jest to do końca prawda, znam wielu co występują pod kilkoma nicami na tych forach , więc analiza tego że jest awanturnikiem tylko na podstawie kiepskiego wskaźnika nie ma żadnego uzasadnienia.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    trig
    Poziom 15  
    żebym to ja wiedział po co , może nie udolni szpiedzy ? hi a ze nie można no trudno , dużo w tym kraju nic nie można a jednak można .

Moderowany przez Błażej:

Polska język - trudna język...
    Może przemówię do kolegi w jego narzeczu: ty być wziąć i poprawić ten post, bo on być nie (milion spacji) czytelny!

Ryszard49
    Poziom 35  
    Witam.
    Przypadkowo wszedłem w ten temat. I co mogę powiedzieć o tych osobach które dążą do założenia hermetycznego działu forum. Panowie, przepraszam za wyrażenie, w waszym temacie jesteście ciency jak przysłowiowy barszcz. Jeżeli Uważacie że w wąskim gronie będziecie się wymieniali doświadczeniami z zagadnienia montażu i ewentualnych kruczków w instalowaniu alarmów to jesteście w błędzie. Mogę Wam powiedzieć tylko tyle że istnieje druga grupa osobników która te Wasze zainstalowane alarmy ma w przysłowiowym małym palcu. Oni potrafią w kilka sekund taki alarm wyłączyć. Nad tym zagadnieniem pracują naprawdę wysokiej klasy specjaliści i każda nowość pojawiająca się na rynku jest dokładnie analizowana i rozpracowywana. Z drugiej strony nie spotkałem wybitnego specjalisty który w obojętnie jakiej dziedzinie ujawniał by tajniki swego zawodu.
    Moim zdaniem niech to Forum służy amatorom którzy własnymi siłami i oczywiście przy pomocy osób życzliwych zamontują może po raz pierwszy w życiu jakieś urządzenie. Dla fachowca może to wydać się śmieszne ale amatorowi przysporzy to dużo radości i satysfakcji.
    Pozdrawiam.
    MARKY266
    Poziom 16  
    Witam!

Nie sposób nie dodać swoich pięciu groszy.
    Jestem instalatorem systemów w samochodach i nie wyobrażam sobie sytuacji w której każdy ,dosłownie każdy wchodzi na forum i czyta sobie spokojnie co ,gdzie jak odciąć-co niestety objawia się tym,że przyjeżdża
    klient i mówiąc takiemu człowiekowi o zabezpieczeniu on jest mądrzejszy od wielbłąda bo ma net i wyczytał na Elce,że w tym aucie można odciąć to czy tamto co stanowi dla niego śmiech na sali-przecież to jest proste do minięcia.
    Drugie przemawiające za forum zamkniętym to fakt ,że na pewno zaglądają
    tu samochodziarze(złodzieje)a tu proszę jak na tacy-w tym można odciąć
    to a w tym tamto i już wiedzą co jest na topie.
    Wypowiedzi moderatora z innego działu na temat zasad działania Eletrkody w tym działe (zabezpieczeń samochodowych)wcale do mnie nieprzemawiają,mało tego mówienie o ogólnych zasadach działania forum to jedno a fakt ,że ten dział jest specyficzny i nie piszemy tu o zabezpieczaniu motorynek ani lalek barbi tylko o mieniu niejednokrotnie sporej wartości zmienia postać rzeczy i nasze instalatorskie zapatrywania na forum zamknięte mają tu spore podstawy do jego powstania.
    Ktoś powie niepodoba się to wyjazd -ciekawe co byłoby gdyby :
    Norbert S,Carrier,Renigen,Zepol i inni których nie pamiętam a wiele w tym
    dziale zdziałali odeszli na prywatę (założyli inne forum)lub przeszli na inne
    fachowe,gdzie takie sytuacje są niemożliwe a wstęp mają ludzie z branży a nie Jaś i Staś co zamontowali swój pierwszy autoalarm i myślą ,że wszystko wiedzą-co byście wtedy zrobili.

Ja nie wnikam w inne działy-dlaczego ano dlatego ,że nie mając pojęcia o czymś robotę powierzam fachowcom ,więc zwracam się z prośbą by osoby
    nie mające fachowej wiedzy nie wnikały w ten dział-my wam się nie wtrącamy i jest ok.

To samo tyczy się szkółek niedzielnych-co gdzie jak,nikt tego nie czuje do momentu jak mu taki oszołom który się naczytał wali konkurencję,za psi pieniądz-ludzie pomyślcie też o tym a nie tylko o swojej wygodzie ,portfelach i własnych d.......,my z tego żyjemy.

Nie dopuszczam sytacji ponownej w której Moderator innego działu siada na Norberta i sobie pozwala działać nie na swoim terenie tylko dlatego ,że
    jest moderatorem i w związku z tym niech Błażej weźmie w końcu konkretnie ten dział w swoje ręcę nie pozwalając innym się tu wtrącać pilnuje poziomu tego działu-noc hyba ,że nie ma takich mocy decyzyjnych.

Norbert S-jestem z tobą.

[/url]