Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czas już chyba porozmawiać o forum zamkniętym.

30 Lip 2007 21:30 8594 103
 • #61
  Ryszard49
  Poziom 35  
  Witam.
  Kolega MARKY266 napisał:
  Cytat:
  Drugie przemawiające za forum zamkniętym to fakt ,że na pewno zaglądają
  tu samochodziarze(złodzieje)a tu proszę jak na tacy-w tym można odciąć
  to a w tym tamto i już wiedzą co jest na topie.

  Więc jeszcze raz wyjaśniam, ci Panowie nie korzystają z żadnego forum. Oni mają sztrab fachowców o najwyższych kwalifikacjach.
  W necie można ściągnąć schematy typowych usytuowań konkretnych typów alarmów montowanych fabrycznie. Swoją drogą mam pytanie do Kolegi. Ile może być możliwości sposobu montażu konkretnego typu alarmu samochodowego ??. Podejrzewam że może kilka.
  Największą trudność sprawiają jednak dodatkowe systemy zabezpieczeń samochodów zakładane przez amatorów. Są one naprawdę nieraz nie do pokonania. Dlaczego - po prostu odbiegają od standardu.
  Pozdrawiam.
 • PCBway
 • Pomocny post
  #62
  carrier
  Specjalista - Alarmy Samochodowe
  kolego Ryszard49 ci domniemani spece, co w 5 sekund odjeżdżają każdą furą mają ryzyko wliczone w swój, buisnes, jak ma auto zginąć to i tak zginie. Przyjadą wciągną wyciągarka na lawetę i nic nie pomoże (to są bandyci, którzy mają gdzieś zabezpieczenia). Urządzenia można rozpracować zawsze, ale żaden spec telepatycznie nie uzyska informacji gdzie, jak co zrobił instalator, nie wie, jakie zastawił pułapki. Auto, które ginie w kilka sekund najczęściej jest nie zabezpieczone albo zabezpieczone typowo w serwisie gdzie instalator ma wytyczne jak zamontować alarm by assistance wiedział gdzie i jak rozlokować. Do nowoczesnych aut montuje się zabezpiczenia tak by auto zachowywało się jak bez zabezpieczeń (gole z salonu). Kierunki nie migają, nie ma żadnych LED'ów, nie widoczne czujniki itd. I według Ryszard49 i wielu innych specialistów od wszystkiego najlepiej drukować te i podobne porady w wyborczej na pierwszej stronie. O tym nie opowiadają najlepsi szpece na podwórku. I dla tego ci, którym zależy na forum zamkniętym nie chętnie chcą się dzielic z każdym, kto ma dostęp do internetu.
 • #64
  renqien
  Poziom 32  
  Jak mieszkałem w małej, podwarszawskiej miejscowości, to wieczorami widywałem takich "co to mają w małym palcu" jak "na pych" usiłowali odpalać zaalarmowane samochody. Syrena milczała, kierunki migały lub nie, a auta nie chciały zapalić. Potem była policja i kolesie znikali w lesie z niczym.

  Widziałem również w swojej karierze kilka samochodów "zabezpieczonych" przez takich "co mieli dużo radości i satysfakcji" i faktycznie ich alarmy były zabójcze dla potencjalnych złodziei, zabijały ich śmiechem.

  Tymczasem powróćmy do meritum tego wątku. Ideą stworzenia zamkniętego subdziału jest oddzielenie tematów "amatorskich" od zagadnień nieco bardziej zaawansowanych. Początkowo taką funkcję miało pełnić stworzenie dwóch działów, POCZĄTKUJĄCY SERWISANCI" i "ZABEZPIECZENIA I ALARMY".
  Niestety, przedszkolaki z maluchów, nie odróżniające plusa od masy, zaczęły swoje pytania umieszczać w dziale dla starszaków. Więc teraz starszaki chcą swoją grupę skutecznie zamknąć przed maluchami i dopiero jak zobaczą, że ktoś jest na poziomie to go wpuszczą.
  A że dział ogólny nie upadnie, możecie być pewni. Wystarczy zobaczyć wcześniej przytaczany dział "POCZĄTKUJĄCY SERWISANCI", jest, działa i ma się dobrze.
  Również w dziale alarmowym weterani tacy jak autor pomysłu, NORBERT.S. udzielają się aktywnie i pomagają nawet w prostych problemach opisanych już wcześniej https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4123280&highlight=#4123280 . Nie sądzę, żeby po utworzeniu subdziału zamkniętego zrezygnował z uczestnictwa w dziale otwartym. On po prostu ma we krwi pomaganie innym i tłumaczenie od podstaw. Podobnie SHARP ma cierpliwość anielską i wolę wyjaśnienia nawet najprostrzych rzeczy opisanych w instrukcjach, FAQ i innych podręcznikach. Czasami się dziwię, że nerwy mu nie puszczają (klawiaturę komputera ma pewnie pogryzioną do samego PCB)

  Ryszard49 napisał:

  W necie można ściągnąć schematy typowych usytuowań konkretnych typów alarmów montowanych fabrycznie. (...)
  Największą trudność sprawiają jednak dodatkowe systemy zabezpieczeń samochodów zakładane przez amatorów.

  Właśnie na ELCE można sobie do woli sciągać takie schematy bo dostęp do nich jest nieograniczony.
  Zabezpieczenia montowane przez amatorów są potem tylko powieleniem tych schematów i z utrudnieniem złodziejowi zadania mają niewiele wspólnego.
 • PCBway
 • #65
  Ryszard49
  Poziom 35  
  Witam.
  Kolego carrier mogę Ciebie zapewnić że będąc fachowcem w swojej dziedzinie na pewno nie ujawniałbym swoich tajemnic w nawet najbardziej zamkniętym forum. Moim zdaniem ludzie chcący stworzyć jakieś zamknięte forum liczą na to że tam właśnie uzupełnią swoje braki wiedzy w temacie.
  Ja nie dążę do stworzenia żadnego zamkniętego forum ponieważ mam w swojej dziedzinie na tyle wiedzy że to mi wystarcza. Jeżeli mam problemy po prostu zatrudniam odpowiedniego fachowca i po problemie a na forum pomagam osobom które chcą same coś zrobić.
  Pozdrawiam.
 • #66
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #67
  carrier
  Specjalista - Alarmy Samochodowe
  Ryszard49 napisał:
  Witam.
  Kolego carrier mogę Ciebie zapewnić że będąc fachowcem w swojej dziedzinie na pewno nie ujawniałbym swoich tajemnic w nawet najbardziej zamkniętym forum. Moim zdaniem ludzie chcący stworzyć jakieś zamknięte forum liczą na to że tam właśnie uzupełnią swoje braki wiedzy w temacie.


  Ludzie tworzący to forum znają się już jakiś czas i zawodowo zajmują się zabezpieczeniami. Trudno by mieć możliwość zapoznania się z każdym nowym autem. Jak ktoś już rozpyka dane auto (czasem wiele godzin) to na pewno robi notatki. Jeżeli ktoś ma mieć na warsztacie auto za 150 200 tys. to, po co ma ponownie robić doktorat. To jest normalne, stare przysłowie mówi „człowiek pomoże pomogą człowiekowi”. Poszukaj ile razy ja Norbert i inni potrzebowaliśmy pomocy, można to policzyć na palcach i były to tematy raczej bez odpowiedzi, wszyscy wymiękli. My jesteśmy z pokolenia instalatorów, których próbówka nie parzy w ręce i dajemy sobie rade. Jak zapytam na forum ogólnym o auto z 2007r to cisza jak makiem zasiał, nikt nie miał możliwości ani śmiałości zmierzyć się z tematem. Przedszkole, co nie rozróżnia plusa od masy nie podpowie. A nowych użytkowników, którzy by brylowali wiedza raczej brak.
 • #68
  erneest
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Czytam sobie i czytam Wasze wypowiedzi... Elektroda jest serwisem amatorskim, czy się to komuś podoba czy nie. Z samej natury tego forum nie powinno być żadnych działów zamkniętych, ale jednak istnieją, trudno. Moje zdanie jest takie: jeżeli chcecie zakłądać jakikolwiek dział dla wybrańców to załóżcie swoje forum, będące od samego momentu założenia non public, przyjmujcie tam tylko osoby polecone przez conajmniej 5 innych osób, oczywiście dostęp tylko na konkretne nicki i adresy mailowe, tylko i wyłącznie w grę wchodzą maile firmowe. Można by tak jeszcze długo. Macie 2 wyjścia: albo pogodzicie się z zasadami że jest to forum amatorów i nie ma działów non public (a raczej nie powinno być) albo załóżcie swoje ściśle tajne forum a na Elektrodzie składajcie sobie tylko życzenia urodzinowe.
 • #69
  tzok
  Moderator Samochody
  carrier napisał:
  (...)Poszukaj ile razy ja Norbert i inni potrzebowaliśmy pomocy, można to policzyć na palcach i były to tematy raczej bez odpowiedzi, wszyscy wymiękli. My jesteśmy z pokolenia instalatorów, których próbówka nie parzy w ręce i dajemy sobie rade. Jak zapytam na forum ogólnym o auto z 2007r to cisza jak makiem zasiał, nikt nie miał możliwości ani śmiałości zmierzyć się z tematem.(...)
  ...i uważasz, że jeśli zapytasz na forum o ograniczonym dostępie, prędej dostaniesz odpowiedź? Przecież to będą te same osoby co na ogólnym, tylko nie wszystkie.
 • #70
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #71
  mr-perch
  Poziom 28  
  Czytam, czytam i czytam. Naście lat w branży pozwala mi powiedzieć swoje zdanie. "Słuchaj, potem mów" - to dewiza radioamatorów. Prawda Józiu? (jozefg). Nie piszę zbyt często, chociaż mógłbym. Wiedza pozwala mi na to. Czy naszym klientom zależy na tym, aby opisywać, co, gdzie i w jakim aucie należy zrobić, żeby ... ? Piszmy na elce co chcemy. I tak większość konkretnych informacji przesyłamy na PW. Czy się zamkniemy, czy nie, dla mnie nie ma znaczenia. Każdemu, kto przedstawia swoimi wypowiedziami na forum odpowiedni poziom, pomogę. ZAWSZE !!! A kryteria dobieram sam. Negujcie to lub nie. Takie moje prawo. Posypią się "joby" i słowa poparcia. Demokracja. Z kilkoma osobami z forum utrzymuję stały kontakt via gsm. Tego nikt i nic nie zmieni.
 • #72
  Ryszard49
  Poziom 35  
  Witam.
  Kolego carrier napisałeś:
  Cytat:
  Jak zapytam na forum ogólnym o auto z 2007r to cisza jak makiem zasiał, nikt nie miał możliwości ani śmiałości zmierzyć się z tematem.

  A nie Wziąłeś tego pod uwagę że nikt nie chciał podzielić się z Tobą swoją wiedzą w temacie. Wiadomo jakie są prawa rynku. Tylko najlepsi pozostają.
  Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią kolegi mr-perch.
  Pozdrawiam.
 • #73
  sharp
  Poziom 41  
  tzok napisał:
  jeśli zapytasz na forum o ograniczonym dostępie, prędej dostaniesz odpowiedź?

  Może tak być. O wiele łatwiej prowadzić dyskusję w kilkuosobowym, ograniczonym gronie na forum zamkniętym, niż przerzucać się mailami, czy wiadomościami PW między kilkoma użytkownikami naraz. Bo zaraz robi się bałagan typu "user XXX godzinę temu pisał to, a YYY kwadrans temu zupełnie co innego". A nie wszyscy użytkownicy mają komunikatory, choćby GG. Poza tym temat wiszący kilka dni na forum zwraca na siebie więcej uwagi niż mail, o którym zdarza się nazajutrz zapomnieć.
 • #74
  erneest
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Szanowny Kolego Norbercie.S - proszę czytać ze zrozumieniem. To, co napisałem to moje zdanie, mowa tam o dwóch wyjściach, nie ma tam ani słowa o punkcie widzenia innych moderatorów. Działy zamknięte to nie działy dla amatorów, trudno więc mówić o ogólnodostępności ich dla wszystkich.
  PS złodzieje samochodów tudzież inni przedstawiciele tego fachu naprawdę nie muszą tu zaglądać, oni mają inne źródła informacji, o wiele bardziej precyzyjne.
 • #75
  s6spn6
  Poziom 24  
  "elektroda to forum amatorów" ale jak wiadomo Amator Amatorowi NIE pomoże jeśli ani jedne ani drugi sie na temacie nie zna
 • #76
  renqien
  Poziom 32  
  tzok napisał:
  ...i uważasz, że jeśli zapytasz na forum o ograniczonym dostępie, prędej dostaniesz odpowiedź? Przecież to będą te same osoby co na ogólnym, tylko nie wszystkie.
  Za rzadko bywasz w tym dziale, żeby wiedzieć ilu cennych ludzi przestało tu zaglądać bo odstraszyła ich arogancja i bezczelność nowicjuszy oraz natłok głupich pytań w zalewie którego cenne wątki giną bezpowrotnie.
 • #77
  powerm
  Poziom 23  
  Panowie
  Zadam naiwne pytanie, a nie wystarczy wam profesjonalistom po prostu ignorować pytania niegodne prawdziwego profesjonalisty (np alarm i golf3)? Czy ten argument de facto nie oznacza że chcecie stworzyć zamkniętą grupę tylko i wyłącznie po to aby wygodnie ją sobie przeglądać? Bo tworząc zamkniętą grupę w celu np wymieniania się informacjami poufnymi po pierwsze wcale się nie zabezpieczacie przed czarnymi owcami spośród waszego grona (ba informacja ta może wyciec całkiem bezwiednie) po drugie jeśli ktoś wam powierza te informacje a wy je zdradzacie to sami jesteście nie fair. Zaś co do edukacji złodzieji samochodów ci i tak mają swoją technologię jak np jakiś magik ze śląska produkujący specjalne boxy ktore umożliwiały odpalenie samochodów danej marki tylko określoną ilość razy. potem trzeba było mu zapłacić za nowy wsad. Podsumowując moja opinia nie dotyczy tylko tego ewentualnego forum ale i wszystkich zamkniętych na elektrodzie i zostawiam ją pod rozwagę moderatorów innych grup.
 • #78
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Gdybyście nie wiedzieli, to istnieje już 6 (słownie: SZEŚĆ) grup dyskusyjnych w innych działach i ich istnienie nie rzutuje jakoś negatywnie na funkcjonowanie ogólnodostępnych działów. Jeśli tak uważacie, to proszę o przykłady!
  I nie zarzucajcie nas tu teraz argumentami o złodziejach, bo sami twierdzicie w swoich wypowiedziach, że oni są znaczne lepiej poinformowani (niestety dla nas wszystkich).
 • #79
  tzok
  Moderator Samochody
  Więc po co ta dyskusja? Od razu napiszcie do Gulsona i porpoście o stworzenie zamkniętego działu, a on się zgodzi albo nie, a ten temat niczego nie zmieni.

  Ma być demokracja - niech Gulson założy ankietę czy powinien Wam przyznać zamknięte forum, czy nie i niech społeczność forum zdecyduje.

  Bez urazy, ale zachowujecie się jak małe dzieci, które płaczem i tupaniem chcą wymusić żeby im dano prywatną piaskownicę, bo inne dzieci są głupie i nie umieją się z Wami bawić.
 • #80
  erneest
  VIP Zasłużony dla elektroda
  W związku z tym ja mam pewnę propozycję: zróbmy wszystkie działy jako zamknięte i po problemie, w końcu w każdym dziale są jakieś sprawy które nie powinny widzieć światła dziennego. Drodzy Serwisanci alarmów, jeżeli macie coś, co nie powinno ujrzeć światła dziennego to albo się wogóle nie przyznawajcie że wiecie coś takiego albo załóżcie swoje branżowe forum.
  PS Co do krótkofalowców to ja naprawdę nie widzę najmniejszego powodu do jego utworzenia, znam wielu Krótkofalowców (nie krótkofalowców, którzy nic nie wiedzą, nadają jak leci i gdzie tylko się da - w końcu zdali egzamin i mają licencję) to ludek naprawdę bardzo przyjazny i DZIELĄCY SIĘ KAŻDĄ WIEDZĄ z dziedziny krótkofalarstwa. To akurat na marginesie.
 • #81
  sharp
  Poziom 41  
  Piszecie "złodzieje są znacznie lepiej od was poinformowani i nie muszą czytać forum" - to prawda. Ale forum czyta znacznie więcej gówniarzy spod bloku dysponujących permanentnym brakiem kasy i nadmiarem wolnego czasu, którzy czekają tylko na to, aż pod chatę podjedzie ktoś fajnym samochodem. I to między innymi dlatego nie wszystko powinno być jawne.
 • #82
  andrzejluczuk
  Poziom 17  
  A wiecie co ja Wam powiem koledzy? Powiem Wam, że na forum i tak coraz trudniej o rzetelną informację. Nie mówię tu o sobie bo ja akurat za każdym razem mając problem z jakimś autem zawsze ją dostawałem i to najczęściej od norberta.s. Wchodzę tu raczej sporadycznie ze względu na brak czasu, ale z całą odpowiedzialnością twierdzę, że forum po prostu gorzej działa. Jakoś mniej się spotykałem rok temu z tak szorstkimi odpowiedziami i wyśmiewaniem nowych użytkowników. Kiedyś na forum tv cyfrowej naszą elke dawałem jako wzór, teraz już bym tego nie zrobił. Nie chcę tu najeżdzać, ale jakoś to dziwne dla mnie. Rozumiem, że laikowi nie odróżniającemu watta od ampera ciężko napisać jak ma naprawić swoje auto, które sam z braku umiejętności popsuł, ale zeby od razu rugać jak psa?? Przemyślcie to panowie "aktywni". Natomiast co do grup zamkniętych to np na forum obd2 trochę zgrzytów było w czasie "naborów" to i pewnie tu będzie podobnie. Nie przyniesie to modom więcej stresu niż kasowanie tematów typu "jak sterować centralem w golfie 3"??
 • #83
  bartek_p
  Poziom 31  
  Moim skromnym zdaniem ankieta nic nie da, bo na forum jest więcej gówniarzy niż profesjonalistów.

  Sam ostatnimi czasy przestałem tu zaglądać, bo mam dość czytania postów w stylu "kupiłem alarm na allegro" lub magicar nie działa.

  Jestem jak najbardziej za stworzeniem zamkniętej grupy użytkowników, bo w tym temacie są po prostu rzeczy którymi wujek tomek nie powinien sobie zaprzątać głowy.

  A hobbiści którzy chcą założyć sobie alarm dla własnej satysfakcji na pewno znajdą odpowiedzi na swoje pytania na ogólnym.
 • #84
  oldboy
  VIP Zasłużony dla elektroda
  :arrow: norbert.s.
  Proszę podać szacunkowo przypuszczalną ilość osób, która kwalifikowałaby się do zamkniętego działu "Serwisanci ZiA", na etapie wstępnym. Przypuszczam, że po uruchomieniu takiego działu zainteresowanie mogłoby być większe.
 • #85
  mielcar
  Poziom 21  
  ZGADZAM SIĘ!!!

  Ale warunek - rozdzielić samochodówkę i ochronę obiektów stacjonarnych - łatwiej się to będzie czytać.
 • #87
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #88
  renqien
  Poziom 32  
  Są wakacje i pewnie nie wszyscy będą "on line"
 • #89
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #90
  hobbyelektronik
  Poziom 27  
  Panowie.....

  Jak wiadomo policjanci i złodzieje chodzili i chodzą do tej samej szkoły,
  a sukces zawsze należy do tego który bardziej uważa na lekcjach.
  Wydaje mi się że należy być otwartym i nie popadać w kompleksy.
  Zamyka i izoluje się ten kto się o coś boi.Odnoszę wrażenie że darmowe
  forum jest ze szkodą dla zawodowców (spadek wpływów), więc panowie
  nic nie szkodzi jak was stać na to żeby iść na swoje.Popieram kol. tzok
  w jego wypowiedziach.

  Miłego dnia....