Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil...-czy może coś drgnęło??

DrobnyCiulacz 07 Lip 2008 20:16 30873 187
    proviev
    Poziom 14  
    Czy wiadomo, kiedy firma wypuści na rynek nową wersję altusów?
    DJ Volt
    Poziom 25  
    Jest coś takiego w ogóle w planie? Co mieliby zmieniać w tych kolumnach?
    DJ Max
    Poziom 30  
    Mądrym posunięciem byłoby zaprzestanie produkcji takich zestawów.
    DJ Volt
    Poziom 25  
    Oczywiście, bo przecież wszyscy poszukują zestawów idealnie liniowych, najlepiej o małych gabarytach, i delektują się brzmieniem wokalu, który jakby wyszedł i stanął obok zestawu...
    DJ Volt
    Poziom 25  
    To coś zamiast tubki wygląda wstrętnie. Powinni popracować nad wyglądem. Mutacja Altusa 140 z "podstawką" z wersji 300 wygląda szkaradnie. Powrót do przełączników podobałby mi się.

Tu ogólny widok:
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=92ec4a5f9cf956fb

fotka pochodzi z jednego z tematów na elektrodzie.
    DJ Max
    Poziom 30  
    DJ Volt napisał:
    To coś zamiast tubki wygląda wstrętnie.

To coś to jest tubka ;)
    mariusz.o
    Poziom 19  
    Witam, ja nie wiem co można zmienić w altusach, samo słowo Altus wywołuje u mnie dreszcze. Dla mnie to jest klasyka brzmienia, a i za równo wyglądu. Masywne aluminiowe obręcze, duże pudło, ostro grający tubowiec, wyraźny środek, i bez ograniczeń ****** bas. To jest legenda i magia, której żadna inna firma nie odkryje.

Kolego, trochę kultury. To jest forum publiczne ! andre1979
    galad
    Poziom 18  
    Ja tam nie wiem czy ta tubka wygląda dobrze czy nie to kwestia gustu, ale Tonsil to firma z której jestem naprawdę dumny
    Helmans
    Poziom 20  
    Co sądzicie na temat nowych cen? Altus 300 po 1450zł. Dla przypomnienia dawniej chodziły po 1200zł. Myśle że firma chce teraz zarobic dając wiekszą marże. Wątpie żeby cena to byłaby spowodowana polepszeniem jakości wyrobu.
    DJ Volt
    Poziom 25  
    Raczej podyktowana ogólnym wzrostem kosztów produkcji.
    rafno
    Poziom 12  
    Artykuł z dzisiejszej lokalnej gazety.
    Przpraszam za jakość - wykonane telefonem.

Tonsil...-czy może coś drgnęło??
    DJ Max
    Poziom 30  
    Są jeszcze zapasy magazynowe, ale masz rację - warto się w to wyposażyć.

Gdyby nie to że mnie naroiło się wydatków, zainwestowałbym może w kilka 20/80...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzysztof L.
    Poziom 34  
    Źle wróży, czy nie..? Dobrze facet mówi w tym wywiadzie; "Mamy sygnały, że na rynku pojawiają się podróbki naszych produktów". Chcą to wyeliminować i dobrze. Właśnie ten cały zalew szrotu typu "dibeisi", itp. doprowadza do takiego stanu, firmy pokroju Tonsil.

Diora, Magmor, ZRK, i inne z czasów zrzeszenia, też miałyby szanse istnieć - ale ta tandeta ze wschodu... :|
    DJ Max
    Poziom 30  
    Wiesz, nie wyeliminują konkurencji zatrzymując własną produkcję. Bo ty mówisz o konkurencji - dibeisi to dibeisi, to nie podróbka.

Podróbka to np. byle jaki głośnik wyglądający jak Tonsil i sprzedawany jako Tonsil, a tak naprawdę wykonany przez kogoś innego.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzysztof L.
    Poziom 34  
    W pewnym sensie masz rację.., ale; Tonsil zapewne w procesie produkcji poddaje wszystkie swoje przetworniki gruntownym badaniom charakterystyk przenoszenia w komorach bezechowych, wytrzymałości mechanicznej, występują też prawidłowo/realnie (nie z kosmosu) opisywane parametry i ogólnie dane techniczne ichniego głośnika - wiadomo.

Może i dibeisi też wzbudza ruch cząsteczek powietrza, ale nie z taką gracją jak faktycznie głośniki firm które wkładają serce w projekt, a nie kopiują (na szczęście nieudolnie) konstrukcję przetworników (być może też i naszych). Przecież wystarczy dotknąć membrany i zawieszeń (porównując) tonsila i dibeisi (czy innego podobnego)... ;)
    DrobnyCiulacz
    Poziom 17  
    James695 napisał:
    To bardzo źle wróży. Co mają powiedzieć posiadacze starych zestawów głośnikowych? Firma sama podcina sobie skrzydła...

Pro Tonsil wcale nie podcina sobie skrzydeł, tylko zaczyna dbać o własne interesy.

Dla każdej firmy najlepsza sytuacja to taka gdy klienci kupują nowe zestawy (zamiast użytkować stare) i gdy serwisują sprzęt tylko w autoryzowanych punktach (zamiast samemu reperować, na częściach pochodzących niekoniecznie od producenta np. górny resor głośnika).

Oczywiście stracą na tym posiadacze starych zestawów jak i miłośnicy DIY. Zapewne z oferty Pro Tonsila zniknie wiele fajnych głośników, na czele GDN 30/120 8Ω....

Pozdrawiam.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    DJ Max
    Poziom 30  
    Nie.

Jeśli ktoś kupuje podróbkę, ta gra do dupy, wyrabia sobie negatywne zdanie, które powtarza potem w internecie. I tak to wychodzi że Tonsil ma gówniane głośniki, z plastikową membraną, każdy gra inaczej, przy 30W się rozklejają...

ProTonsil chce mieć dobrą opinię, dlatego likwiduje tą mało dochodową część produkcji.

Pozdrawiam.
    DrobnyCiulacz
    Poziom 17  
    James695 napisał:
    Teoretycznie tak. Ale konstruktorzy własnych kolumn to też spora część rynku. Tacy ludzie nie kupią gotowych zestawów głośnikowych Tonsila - bo są zwyczajnie za drogie, tylko kupują głośniki Tonsila, by stworzyć coś samemu.

Same głośniki Tonsila też (w opinii wielu) za dużo kosztują w relacji do jakości i oferowanych parametrów. O wiele chętniej do DIY są wybierane głośniki tańszych producentów np. STX, TVM lub bardziej uznanych np. Peerless, Vifa.
    James695 napisał:

I jakby nie patrzeć - to też przynosi zysk firmie.

Tego nie wiemy. Może sprzedaż detaliczna głośników jest na zbyt niskim poziomie, aby była opłacalna.

Firma walczy o przetrwanie i musi maksymalnie ciąć koszty. Pro Tonsil musi skupić się tylko na tym co przynosi realny zysk plus bardziej aktywna promocja wyrobów. Nie należny zapomnieć o konieczności zbudowania nowego wizerunku marki.

Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Ptolek
    Poziom 36  
    Raczej zostawili, to co mają na stanie i chcą sprzedać, a nie używają tego w nowych konstrukcjach (same starocie typu GDN25/60/1).
    Krzysztof L.
    Poziom 34  
    Tu w sklepiku wciąż jest troszkę tej góry pasma ;) Tonsil + dobre ceny.
    Osobiście zawsze mi się podobał w brzmieniu klasyczny głośnik wysokotonowy GDW 9/15/6 stosowany w niewielkich polskich kolumnach ZG-15C.
    Zamknięty metalowy kosz (wiadomo) z "papierową" membraną wypchaną watą. Miękko brzmi ;)
    DJ Volt
    Poziom 25  
    W nowym cenniku jest Voyager 350. Dziwne, dziwne. Mogliby też wrzucić te nowe zestawy na stronkę.
    Tremolo
    Poziom 43  
    To jest proste: na Zachód czy choćby do Czech: ładnie wszystko elegancko: do swojego kraju: nie musi być ładnie.
    Bo to jest za granicę. Wiele przykładów można podawać np. Olkusz, garnki, które w Paryżu są rarytasem a partie na Polske to Chiny.