Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGS 30A49EU nie wypompowuje wody

federalny 29 Lip 2007 09:47 8717 3
  • #1 29 Lip 2007 09:47
    federalny
    Poziom 10  

Mam zmywarkę Bosch SGS 30A49EU. Podczas ostatniego mycia słychać było w niej jakiś przekaźnik jak pstrykał, po skończonym myciu została woda w zmywarce, Ponownie ustawiałem na początek programu lecz nie włączała się w ogóle pompka nie wyciągała wody z niej. Jak dostać się do pompki, co może być uszkodzone? Wąż od spustu jest drożny, filtr w zmywarce też czysty.

2 3
  • #2 29 Lip 2007 13:03
    zayzayer
    Specjalista AGD

Od spodu. W tym modelu łatwy dostęp.

2
  • #3 29 Lip 2007 13:21
    azu
    Poziom 17  

Cytat:
    co może być uszkodzone

Podejrzewam zablokowaną turbinkę pompki. Trzeba wykręcić silnik pompki. Dostęp j/w.

3
  • #4 29 Lip 2007 16:02
    federalny
    Poziom 10  

No i po sprawie. Przyczyna: kawałek szkła po zbitej szklance w zmywarce, które dostało się do wirnika pompki i zablokowało ją. Naprawa to zdemontowałem lewy a następnie prawy bok (po trzy wkręty jeden od tyłu i 2 z przodu przy drzwiach zmywarki) nastepnie przechyliłem na jeden bok i zdemontowałem pokrywę dolną(dwa wkręty od strony drzwi zmywarki oraz przewód zerowy trzeba odłączyć bo jest przykręcony do tej blachy). Nastepnie moim oczom ukazała się mała ale ładna pompka. Na bocznej ściance zmywarki wpięty jest stycznik, który odczepiłem a następnie przekręcając w lewą stronę pompkę odłączyłem ją od obudowy dolnej zmywarki. Wirnik tej pompki był lekko porysowany co dało mi do myślenia, że jest coś w środku gniazda, gdzie była zamontowana ta pompka. Delikatnym ruchem palca sprawdziłem i znalazłem tam kawałek szkła ze szklanki którą kilka tygodni wcześniej zbiłem w zmywarce podczas jej wkładania. Po wyjęciu tego szkiełka wielkości paznokcia od kciuka zamontowałem pompkę i po złożeniu działa wszystko. Wnioski końcowe: naczynia do zmywarki powinna wkładać żona i wówczas jest na kogo zwalić winę.

1