Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tani,mocny, prosty w budowie monofonczny wzmacniacz

Hoopek 29 Jul 2007 11:14 1859 11
    Hoopek
    Level 15  
    Witam.
    jaka byście polecili mi końcówę mocy najlepiej mono aby mogla zasilic mi subwoofer - sub 300 wat,i zeby koncowka byla prosta w budowie , tania, miała mało elementów i zeby była na 12v(bez przetwornicy)?
    mxs
    Level 26  
    Bez przetwornicy ta moc jest nie do uzyskania,przy 12V.
    Hoopek
    Level 15  
    ale ja nie chcem uzyskac calej mocy tego głośnika - aby ładnie grał i dość głośno
    Tajoka
    Level 20  
    Bez przetwornicy to najwyżej TDA1562Q on ma wbudowaną przetwornicę. Jesteś w stanie osiągnąć na nim koło 50W na 4ohm. Pozdrawiam!
    Hoopek
    Level 15  
    a jaki koszt końcówki ?

Dodano po 3 [minuty]:

a poza tym to jest 4 kanałowa koncówka której nie moge zmostkowac na 1 kanał :/
    fredka
    Level 12  
    A gdzie dostać ale tanio takie TDA1562Q ?? .
    Z góry dzięki .
    Hoopek
    Level 15  
    tanio czyli ?
    foxik000000
    Level 29  
    Pierwsza sprawa co to za subwoofer, bo te 300W może okazać sie mocno naciągane, druga sprawa to ile Ohm ma głośnik w subie, a trzecia sprawa to czemu dysponujesz tylko 12V, ten układ ma grać w aucie ?
    Hoopek
    Level 15  
    to jakiś głośnik "no name " pisze 300w i 4 ohm i 30cm ,tak ma grac w samochodzie....
    foxik000000
    Level 29  
    To możesz zapomnieć, że on ma 300W RMS, pewnie ma 300W Maxxxxx... A w rzeczywistości to lepiej nie dawać mu więcej jak 50W RMS.
    Potem poszukam projektów jakiś prostych wzmacniaczy samochodowych na układach scalonych, jak coś znajdę to dam znać.
    fredka
    Level 12  
    foxik000000
    jak coś znajdziesz to daj znać i mi