Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapłon i obrotomierz do skutera.

29 Lip 2007 12:47 8063 8
  • Poziom 15  
    Witam, mam pytanko, nie mogę nigdzie takowych znaleźć, chodzi o konstrukcję obrotomierza elektronicznego do skutera oraz konstrukcję modułu zapłonowego. Moduł zapłonowy zarówno standardowy, czyli z blokadą jak i "tuningowy" bez blokady. Obrotomierz jeżeli to komuś pomoże do skutera Zipp Quantum, silnik dwusów. Natomiast moduły ogólnie do Zippa. Z góry uprzedzam pytania dotyczące modułów. Kolega serwisuje te skutery i czasem zdarza się, że upali moduł a to koszty. Nie ma szans na jakąkolwiek naprawę bo moduły zalane są jakąś masą której wydłubanie graniczy z cudem... więc jeśli byłaby jakaś konstrukcja modułu na płytce, to zawsze można wymienić któryś podzespół za parę złotych, a nie moduł za 100 czy 300 zeta. Z góry za pomoc dziękuję...
  • Poziom 28  
    Ten zipp ma w nazwie bt?
    Moduł można zrobić na kilku elementach, lub na procku. Jak na procku to czujnik masz już w magnecie, za jego pomocą możesz zarówno sterować zapłonem jak i liczyć obroty.
    Kluczowe słowa do wpisania w google: sport devices ignition module, linku dokładnie nie pamiętam, jest tam podany dokładny schemat modułu konkretnie dla dwusówa razem z softem i arkuszem do liczenia map.
  • Poziom 15  
    W nazwie nie ma BT chyba, że w numerze... A co jeśli można wiedzieć ten skrót oznacza? I nie wiem teraz czy inne skutery mają w nazwie BT. Ale jeśli chodzi o zapłon to prawie wszystkie chodzą na tych samych modułach. Kurcze jestem chyba googlowym inwalidą, bo nic znaleźć nie mogę...
  • Poziom 28  
    Przykładowa nazwa skuta - BT50QT-9, po waszemu wilga, quantum i takie tam klony. Ale jak zauważyłeś, wszystkie chodzą na tych samych modułach.
    Użyj tylko dwóch pierwszych słów kluczowych, jak nie znajdziesz to rzeczywiście jesteś inwalidą :)
  • Poziom 15  
    To świetnie, a mógłbymi kolega wytłumaczyć uprzejmie jak w tym ustrojstwie zamontować obrotomierz? Myślę, że trzeba nowy soft do tego pisać... I tu kapota bo ni piernika się na tym nie znam... Poza tym cosik skomplikowane, przetwornica na 200- 300V?
  • Poziom 28  
    Pisać/dopisać/zaadoptować/przerobić - niepotrzebne skreślić. Poza tym jak chcesz zrobić obrotomierz - linijka diodowa, wyświetlacz led, lcd, wychyłowy czy jak? Coś widzę, że dużo nauki...
  • Poziom 15  
    No cóż, człowiek całe życie się uczy... Można chwilowo sobie odpuścić obrotomierz... Najbardziej w chwili obecnej interesuje mnie zapłon... Jak troszkę się poduczę to wtedy pomyślę nad wsadem do procka, który steruje zapłonem, pokazuje obroty i może temperaturę (niezły bajer na skuterku).
    Zapłon i obrotomierz do skutera.
    To coś z przełożeniem 4:50 to transformator, czy cewka? bo opisu nie widzę.