Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Piaggio NRG50 uszkadza moduły zapłonowe

29 Lip 2007 14:13 5881 5
  • Poziom 2  
    Próbuję pomóc swojemu znajomemu, któremu w skuterze Piaggio NRG 50 uszkodził sie moduł zapłonowy (ten zespolony z cewką). Po wymianie modułu na nowy skuter przejechał kilka kilometrów i moduł znowu padł. I wtedy "wkroczyłem" ja . Sprawdziłem większość kabli - wszystkie wyglądały OK. Zamontowaliśmy nowy moduł, odpaliliśmy skuter ,chciłlem zmierzyć napięcie ładowania. Napięcie zdążyłem zmierzyć - wygląda OK (13-14V w zależności od obrotów silnika) ale po kilku minutach pracy kolejny moduł "padł". I w tym momencie to już szukam pomocy bo nie mam pomysłu co i jak można sprawdzić, w szczególności jeśli silnik nie pracuje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    jeżeli moduł razem z cewką to na w motorze jest tylko impulsator który daje sygnał do modułu, możliwe też że moduł jest zasilany z cewki w magnecie a nie z akumulatora. Przychodzi mi na myśl tylko słaba masa
  • Poziom 2  
    Rzeczywiście moduł jest zasialny z magneta. Dochodzą do niego 3 przewody w kostce: sygnał z impulsatora, zasialnie z magneta oraz gaszenie (gdy podana masa ze stacyjki) oraz masa "po śrubę". Tą masę sprawdziłem dokładnie tylko teraz zastanawia mnie jedna rzecz. Jakiś czas temu w tym skuterze uszkodziło się koło magnesowe - wykruszyła sie częśc magnesu. Może przy okazji coś sie uszkodziło w cewkach magneta.
  • Poziom 2  
    Ja mam czerwony moduł 3 kable (czerwony,biały, zielony) i kolejno jest tak czerwony-czójnik obrotów, biały-masa(z cewki w magnecie), zielony-zasilanie modułu z osobnej cewki w magnecie(po przerzuceniu miernika na AC skacze w okolicach 80V przy próbie odpalenia). Z tego co wiem (a troszke wiem) to ten zielony przewód ma być przy gaszeniu przywarty do masy przez stacyjkę lub inne ustrojstwo zaleznie co do motorka założysz.
  • Poziom 10  
    Odświeżam temat z prośbą o pomoc, po przjechaniu kilku kilometrów skuter pali cewkę, ma ktoś jakieś schematy do tego skutera?

Piaggio NRG 50ccm