Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV ELEMIS 5511T ilość kanałów

29 Lip 2007 17:04 1729 14
  • Poziom 15  
    Posiadam u siebie w pokoju tv elemis 5511t ilość kanałów w tym tv jest 39.
    Czy istnieje mozliwość powiekszenia ilosci kanałów?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    I co z tego, że Samsung? Chodzi przecież o procesor PCA84 i pamięć.
  • Poziom 15  
    w mojm tv jest PCA 84C640P/030 i uklad PCF 8582EB-2 czy pelaczenie zasilania nie spowoduje jego uszkodzenia??

Działa zamieniłem zworki Z1 na Z2 mam 89 kanałów + 0

DZIEKUJE
  • Poziom 15  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Pod ten telewizor podlaczona jest DVDR po przez eurozlacze. Mam nastawiony jakiś kanał i jezeli wlacze DVDR automatycznie przelacza w tryb AV po około 5 minutach wylaczam DVDR i ten kanał ktory był wlaczony juz go nie ma jest śnieg. Telewizor automatycznie wraca na poczatek pasma na ktorym znajdował sie kanał. Ale jezeli z pilota wlacze AV ale nic nie jest podlaczone i powroce w tryb TV to pamieta ustawiony kanał.
  • Poziom 37  
    Ten typ tak ma. Możesz użyć niepełnego kabla SCART, aby włączenie DVDR
    nie przełączało odbiornika na AV (wtedy przełączanie pilotem).
  • Poziom 43  
    Wymień tego PCFa na ST24C02, nogę 7 pamiętaj zewrzeć do masy i zobacz czy będzie tak samo.
  • Poziom 15  
    nie mam takiego ukladu. ale podlaczylem pod 8n euro zasilanie tv sie sam przelaczył w tryb AV pozostawilem go przez 10min po odlaczeniu zasilania wszystko jest ok kanał pamieta. Czy moze to byc wina DVDR moze za wysokie napiecie podaje na 8n albo za niskie. Jak wlaczam DVDR to najpierw znika obraz programu ktory byl wlaczony po 3 sekundach fonia i pojawia sie plansza powitalna nagrywarki.

Jakie powinno byc napiecie przelaczania TV/AV w euro, z dvdr wychodzi tylko 4,1V
  • Poziom 43  
    Patrzę co prawda w schemat 5510, ale jeśli układ jest podobny, to 4V może być trochę mało. Standardowo jest ponad 8V.
    DVD nie zmienisz przecież. Sprawdź w menu, zmień sterowanie na RGB.

Może trochę zmień układ sterowania w TV - zmniejsz szeregowy opór na bazę tranzystora, ewentualnie wymień go na inny - jakiś BF - powinien lepiej przełączać.
  • Poziom 15  
    napewno BF? umnie sa dwa tranzystory BC238. uklady TEA 5116A oraz TDA 8199.

patrze na schemat od 5510 i sa tu inne ukladu bo na schemacie jest TEA 5115 i TDA 8196 ale chyba dlatego ze ten jest mono

W dvd sa 3 opcje AV (RGB) (RGBYR) (S-VIDEO) trzeciego nie sprawdzam nie mam kabla.

Generalnie chodzilo mi tylko o zwiekszenie ilosci kanałów i to sie udało zrobić. Nie jest to az tak uciazliwe ze gubi kanały po przelaczeniu z AV na TV ale ciekawi mnie to ze stary UNIMOR ktory stoi w duzym pokoju M750T nie ma tego problemu a jest nie co starszy. Ma wstawiona taka plytke z przelaczaniem auto AV bo orginalnie tego nie robił.
  • Poziom 43  
    Owszem, BF jako przełącznik z reguły działa lepiej od BC.

Po RGB masz taką samą sytuację - gubi program?

Przejrzyj aplikację TEA, może w czymś pomoże.

W linku który podałem też chyba był później jakiś problem z odstrajaniem. Przeczytaj jeszcze raz - może są jakieś analogie, co pozwoli wyciągnąć wnioski.

Realnie i na szybko patrząc TEA przełączany z zewnątrz nie powinien mieć wpływu na pracę procesora.
  • Poziom 15  
    po RGB tez tak jest, ale jak pisalem wyzej Jezeli podlacze pod 8n napiecie telewizor przelacza sie na AV i tak moze dzialac przez np 2h odlaczam i kanał ktory był wlaczony działa nie gubi go.

Wydaje mi sie ze to nie jest wina tych tranzystorow

Taka sytuacja jest tylko wtedy gdy wg mnie podlaczy sie sygnał video do wejscia ale nie sygnał złozony tylko RGB, brzmi to nie realnie ale tak jest.
    Nie widze wogole zwiazku dlaczego tak jest. przeciez ten TEA jest tylko przelacznikiem ktory odlacza sygnały RGB wideo i przelacza tv w tryb AV omijajac ukald programowania.
  • Poziom 43  
    Faktem również jest, że jeśli sterujesz TEA wyższym napięciem to wszystko jest OK.
    Jak przychodzi 4V z DVD to kicha.
  • Poziom 15  
    Zauwazylem ze kazdy umnie sprzet ma inne napiecie sterujace zlaczem AV w TV, tzn tuner sat prawie 12V magnetowid 9,6V, bylem po stary tuner Comsat 10V i one z TV dzialaja tak jak nalezy. Nowy sprzet DVD ma 4V jest to bardzo ciekawe, moze jest przystosowany do pracy z nowszymi tv.

Samo przelaczanie tv/av z euro jak sie podlaczy DVD to pozostawia pytania,jak juz pisalem wczesniej najpierw znika obraz ale dzwiek z kanału jeszcze slychac po okolo 3s niknie dzwiek i pojawia sie plansza nagrywarki.

Przy starych sprzetach tego efektu nie ma.

Stwierdzam ze z TV wszystko jest ok, bo tamte sprzety dzialają, i nie ma co juz przy nim grzebać

Wg mnie za niskie jest napiecie sterowania tv z nagrywarki model Thomson DTH8640E moze ktoś ma taki sprzet i jest wstanie podać mi napiecie z 8n z euro? szukalem na elektrodzie ale znalazlem tylko instrukcjie obslugi ktora mam.