Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV GREATZ Kongess 2151 VTEE - pionowy jasny pas po prawej i.

04 Lis 2003 20:17 1662 6
  • Poziom 11  
    Witam!

Podobno to powszechny problem dla tego modelu - ale nie znalazłem nic pomocnego na forum. Należy wymienić kondensator - tylko który?

Nowa usterka jaka się pojawiła ostatnio ma następujący objaw: po włączeniu odbiornika słychać głos, nie ma obrazu, widać tylko wybielony ekran z grubymi liniami powrotu, a po około 7 sekundach TV wyłącza się.
    Po kilku włączeniach-wyłączeniach udaje się wystartować i pracuje normalnie.

Pozdrawiam!
    Tomek
  • Poziom 18  
    Witam... nie pamiętam jaka pojemność tego kondensatora, ale małej pojemności jest on blisko transformatora wys.nap. mała kostka niebieska zobacz będzie upalona od strony druku lub spuchnięta dobrze poszukaj a napewno znajdziesz powodzenia...JAN RTV.
  • Poziom 11  
    Dzięki Janek,

Niebieską kostkę znajdę :)

Oczywiście jest to odpowiedź na moje pierwsze pytanie??
    Jeśli ktoś zna odpowiedź na drugie zachęcam.

Tomek
  • Poziom 26  
    jak pada ten kondensator co podał kolega Janrtv to masz przesuniety obraz w bok, czyli masz z boku czarny pas. W twoim przypadku wymień C 522 i C525 przy stabilizatorze 12V
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jesli chodzi o bialy pas,po prawej stronie kinola,to objaw ten jest najczesciej spowodowany utrata pojemnosci elka (200:250v,10-47 mkf) znajdujacego sie na galezi zasilania koncowki RGB.Przewaznie jest on umiejscowiony na plytce kineskopu,lub w okolicy wysokiego napiecia.
    Gdzie jest w tym Greatzu,niewiem,bo niemam schematu.
    Niekiedy ten sam objaw wskazuje na uszkidzenie w p-cz.(wzmiana elektrolitow w okolicy zasilania p-cz.).
  • Poziom 39  
    Ja miałem podobne cuda z tym OTVC i było to typowe uszkodzenie dla tego modelu wymień C516-470pF/1,6KV
  • Poziom 11  
    Dzięki - popracuję!

Pozdrawiam

Tomek