Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset nowych chipów Epsona

kamil192 22 Paź 2007 19:01 96836 71
    Poziom 20  

Ja kupiłem dzisiaj tusz do DX4450 (tusze miały 9 pinów, sprzedawca polecił mi typ C) na 123drukuj.pl i jak narazie włożyłem tusz i głowice się napełniły bez problemu. Za tusz z przesyłką zapłaciłem 23 zł, troche drożej niż na Allegro, ale nie ma żadnych problemów.
    Jak zrobie sprawko to napisze czy wszystko OK z wydrukiem.

Z wydrukiem też nie ma problemów - nie zauważyłem różnicy w porównaniu z oryginalnym tuszem.

Poziom 10  

witam. Wojtek32... Jeśli chodzi o wydruk to nawet jej nie odpaliłem na tych tuszach. Teraz sie jej odwidziało chyba. Bo jak te chip-y powkładałem spowrotem tam gdzie były od nowości to tylko czarnego brakuje. nie wiem sam co jest.

Dodano po 6 [minuty]:

Bo tak jest. Trzy chip-y czyli(czerwony,niebieski,żółty) mają te same budowe na płytce. A tylko czarny ma dodatkowo jakiś mały układ scalony. Może on jest uszkodzony. A jesli chodzi o kontakt to cisza... Jak zwykle...po nieudanej transakcji sprzedawca sie nie odzywa. Pozdrawiam.

Poziom 27  

Tak myślałem że będą problemy jak i z wkładami tak i z sprzedającym . Jak nie wyjaśnisz sprawy pozytywnie podaj namiar tego sprzedawcy żeby eliminować nieuczciwych z allegro . Pozdrawiam..

Poziom 10  

Sprzedawca odpisał. Miałem przeprowadzić procedurę którą napisał. Ale i tak nie wypaliło.

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Więc zacząłem sie bawić. I tak dokonałem coś nowego. Nie wiem czy to sie komuś przyda. A więc tak.
    1) Włożyłem (żółty,czerwony i czarny)-samoresetujace.... a niebieski Active Jet (nowy)...REZULTAT?? Active Jet widzi jako pełny a samoresetujące widzi jako puste.
    2) Włożyłem (żółty,czerwony i czarny)-samoresetujace.... a niebieski Active Jet lecz PUSTY no i wszystkie są puste.
    3) Teraz najlepsze. Zamiast Active Jet włożyłem ORYGINAŁ PUSTY. I samoresetujące są pełne tylko ten niebieski PUSTU ORYGINAŁ wskazuje na pusty.
    A wiec myśle o kupieniu tego oryginału tylko PEŁNEGO. i chyba powino działać....
    Czekam na waszą wypowiedz.... Pozdro

Poziom 27  

Z tego co napisałeś wynika że uszkodzony jest niebieski z tego zestawu . Podejrzewam że zadziała tylko i tak będziesz musiał kupować niebieski jak się skończy . Napisz jak widzi drukarka te samo resetujące jako Epson czy krzyczy że nie oryginały .
    Pozdrawiam ..

Poziom 10  

Drukarka widzi je. Pokazuje poziom tuszu. Ale także informuje ze nie są to oryginalne. Chyba dla próby bede musiał kupić oryginał.

Poziom 27  

Rozumiem że podałeś się w walce z sprzedawcą o reklamację .To wrzuć jego dane żeby inni wiedzieli kogo omijać .
    Pozdrawiam ..

Poziom 2  

Witam,
    ja mam u siebie dx4050, na razie wymieniałem tylko czarny (mało drukuję), kupiłem zamiennik jettec (23zł) i to niby z jakimś chipem innym który pozwala fabryce na wlanie więcej tuszu do pojemnika i śmigało do wczoraj bo jak sie skończył niebieski to nagle drukarka pokazuje że i czarny pusty, ale tak to śmigał ok.
    pozdrawiam

Poziom 1  

Witam, posiadam DX4000, na Allegro można kupić zestaw samoresetujący pod hasłem "Zestaw tusz+NOWE kartridze do DX4000/5000/5050/60" i on naprawdę poprawnie działa. Obecnie kosztuje ok. 120 zł i KONIECZNIE trzeba wymienić wszystkie wkłady. Potem wystarczy już kupować dedykowane do EPSONa tusze w dużych flaszkach i po kłopocie. Jedna drobna UWAGA - trzeba wyjąć kolorowe zatyczki, bo inaczej pojemniki będą zapowietrzone i tusz nie spłynie do głowicy. To tyle. Życzę ładnych i TANICH wydruków.

Poziom 10  

Witam, Zakupiłem na allegro RESETER EPSON SK168-3Gen trzeciej generacji celem zresetowania chipów T0711 - T0714 do drukarki Epson DX4450. Kolory się zresetowały i chip można przełożyć do zamienników, ale czarny nie diabła podczas resetowania cały czas czerwona dioda i nie zmienia się na zieloną mimo mnustwa prób. Czy to możliwe aby drukarka zablokowała cartridge i nie moge go teraz zresetować? Może ktoś się już z tym spotkał? A może jest jakiś trick na tę dolegliwość?

Poziom 10  

Dziś wyczytałem, że zresetować można tusze, które się jeszcze całkiem nie skończyły. Jeśli tusz się skończył drukarka zapisuje w chipie tę informację i zresetowanie takiego cartridge nie jest możliwe. Pozostaje tylko kupić oryginalny tusz. Czy należy resetować oryginały na resztkach atramentu. Jak coś się zmieni w tamacie tuszy T0711 - T0714 dam znać...

Poziom 27  

To napisz jeszcze jak sprawdzisz czy po resecie widzi je jako 5ml . I jakie zamienniki zastosowałeś bo jak na razie to co ja stosowałem bardzo odbiega od oryginału . Obawiam się że po jakimś czasie padną dysze w głowicy . A ceny tych zamienników nie są wcale takie rewelacyjne .

Poziom 1  

Do mariusz Witam jestem tu nowy i szukam taniego drukowania na DX 4000
    myślę o tym komplecie od dawna czy kupiłeś go ze sklepu pm_sonet napisz jak to działa

Poziom 11  

deka87 napisał:
    Z wydrukiem też nie ma problemów - nie zauważyłem różnicy w porównaniu z oryginalnym tuszem.

Czy po dłuższej eksploatacji tych zamienników mógłbyś coś więcej napisać ?

Poziom 2  

Kupiłem miesiąc temu DX4450, po tygodniu wyczerpał się tusz czarny, zamiennik zadziałał (Active Jet TO711), następnie zabrakło kolorów, kupiłem tej samej firmy i kicha. Drukarka zgłasza, żę są zamienniki i nie działa! Czipy mają po 9 styków - tak jak w oryginałach, ale nie działa!
    Czy ktoś ma wypróbowany pomysł jak temu zaradzić?

Poziom 1  

Dorzucę coś od siebie, kupiłem w lutym Epsona DX4450 a jako zamienników używam wkładów firmy „drekker” za 15zl z tym ze muszą być z takim nadrukiem na chipie i widoczne są jako oryginalne tusze.
    Reset nowych chipów Epsona

Poziom 10  

ja mam wlasnie taki zamiennik z dokladnie takim nadrukiem i tez nie dziala :cry:

Poziom 2  

ja kupiłem na allegro tusze od tego goscia "Janko_kn"
    sklep ma w stolicy
    naprawde polecam bo działaja i epson z września 2007 działa

choc ja mam pecha do tej drukarki bo po miesiącu znów paski niezadrukowane sie pojawiają :/ ale to napewno nie jest wina tuszy

Poziom 9  

Jak ja nienawidze tej drukarki.
    Raz kupiłem zamienniki i działaly. Ale Skończył mi się czarny i kupiłem w Saturnie zamienniki firmy Pelikan.
    I z wyjątkiem czarnego każdy jest widoczny jako pełny. A czarny widzi ale jako pusty.
    To moge jakoś to załatwić? Żeby drukowało nie ważne czy miesza czarny czy nie!

A te paski to wina tuszu nieorginalnego.

Poziom 27  

Święte słowa " Jak ja nienawidze tej drukarki. "

Już stosują takie chwyty że szkoda że wyrzuciłem starego " Hapka " tam strzykawka z tuszem na 5 lat starczała . Jak pad kałamarz to z odzysku za 5 zł następny .
    Więcej nie kupię drukarki z głowicą stałą .
    Nie polecam też drukarki "Brother " jak się dużo drukuje , tam są lepsi ograniczyli ilość stron do wydruku , wyczerpiesz limit i do serwisu żeby wyzerowali . po trzech takich manewrach tylko śmietnik .

Może ktoś znalazł drukarkę dla użytkowników nie producentów tego szajsu ???

Poziom 14  

Czytałem na Allegro o tych reseterach i sprzedawca pisze, że reseter działa skutecznie, jeśli poziom atramentu (do zresetowania) JEST WYŻSZY NIŻ ZEROWY (NAJLEPIEJ 25%).
    Po dojściu do zera :
    "Kartridże z chipami 9-stykowymi muszą być resetowane PRZED skończeniem się tuszu !!!
    W momencie zużycia tuszu we wkładzie urządzenie drukujące wysyła impuls dezaktywujący chip w kartridżu już na stałe.
    Operacja resetowania jest już wtedy niewykonalna i cały kartridż jest bezużyteczny, stąd zaleca się dokonanie pierwszego resetu gdy poziom tuszu osiągnie wartość ok. 25%, a następne też nie później".
    Dotyczy to nabojów oryginalnych

Poziom 20  

Panowie ja mam drukarkę Epson Stylus DX 7450 i tam jest tusz T0711. Byłem dzisiaj w Saturnie i tak się czaiłem na zakup tego powiększonego zestawu oryginalnego T0711H za 120zł jest tam dwa tusze po 11,1ml a standardowy kosztuje 55zł i ma 7,4ml. Lecz nie mieli na stanie i uprzejma Pani namawiała mnie usilnie żebym kupił tusz nie oryginalny firmy Black Point. Nie byłem za tym gdyż czytałem wasze opinie. Lecz pani mi dała gwarancje że jeżeli drukarka go nie przyjmie lub będą jakieś problemy przyjmie go z powrotem i odda mi od ręki kasę no więc się zgodziłem (oczywiście opowiedziałem jej jakie są jaja z tymi nie oryginalnymi tuszami do nowych Epsonów). Koszt takiego tuszu to 25zł i ma on największą pojemność bo 13ml. Więc mówie sobie zaryzykuje i właśnie go załadowałem do Epsona i pokazuje 100% i druk jest taki jak oryginalny tusz epsona wiec jak na razie jestem mile zaskoczony jak się coś będzie działo to was powiadomię.

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Wracam ponownie. Wystąpił mały problem tusz drukował ale można by rzec że na biało (chodzi o czarny) drukarka go widziała pełnego ale ale drukowało puste pola. Ale nie popadajmy w panikę okazało się że pojemnik się zapowietrzył należy wtedy nad kartką dmuchnąć pod ciśnieniem ustami w dyszę odpowietrzającą (odpowietrznik-tam gdzie zrywamy folie z pojemnika) aż nie zacznie kapać pierwsze krople z naboju. Po tym zabiegu wszytko gra i buczy. Wydrukowałem już 80str z książki i wszystko ok

Poziom 11  

Witam też mam problem z tuszami w epsonie w moim przypadku jest to model d92
    Może ktoś wie na jakiej zasadzie jest mieżony poziom tuszu?? być może po wpięciu jakiejś rezystancji miedzy odpowiednie piny pozwoli oszukać drukarkę
    Pozdrawiam

Poziom 20  

Wątpie jest to po prostu liczone za pomocą wydrukowanych stron i tyle no i zapisywane w kości do tego dochodzi jeszcze proces czyszczenia dysz.

Poziom 11  

W oryginalnym tuszu jakiś element ma bezpośredni kontakt z tuszem zaś zamiennik zamiast niego ma prawdopodobnie cewkę i kilka elementów dyskretnych rezystory kondensatory i jeden tranzystor (trudno powiedzieć bo jest zalane żywicą i widać tylko fragment jak by rdzenia ferrytowego)

Poziom 20  

Czyli nie ważne czy tusz ma 7 czy np. 11 ml bo i tak po iluś tam drukowaniach drukarka będzie go widziała jako pusty...
    Kiedyś jak "skończył" mi się tusz (zamiennik) i po wyciągnięciu dmuchnąłem w niego to wyleciało tyle tuszu że spokojnie z 50 stron można by zadrukować.

Poziom 11  

Witam.Podobna sprawa EPSON D120 - i ten sam typ tuszy.Oryginał skończony- kupiłem zamiennik w Media-diotów- chyba nawet Ładniejsze fotki wychodziły.Potem AcitiveJt-a - było ok.Ale po zaniku zasilania drukarka pokazała wymiane czarnego ,więc zamieniłem czarne miedzy sobą i tak nic niedało- a tuszu napewno jeszcze jest bo słychac jak pluska.
    I teraz juz niebieski zaczyna prosić o wymianę.
    pozdrawiam.

Poziom 13  

Witam Wszystkich !

Czy ktos z forumowiczów moze mi doradzic jaki moge zastosowac zamiennik tuszu czarnego T0711H ? Moja drukarka Epson D120 kożysta z 2 wkładów czarnych jednoczesnie .. T0711 oraz To711H . Czy zamiast wkładu z koncówką H moge zastowac wkład zwykły czarny ? (T0711 )
    Kupiłem na allegro zestaw zamienników 1 czarny i 3 kolory ,drukarka drukuje ale miga na niej pomaranczowa kontrolka... Czy to wina pustego wkładu T0711H ? Czy ten wkład jest niezbędny do drukowania ?

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziekuje za odpowiedz..

Poziom 2  

Witam mam pytanie jak wygląda sprawa z Epsonem stylus sx 110 z tuszami T0891,2,3,4
    jak z zamiennikami czy nie ma problemów i czy da się zastosować samo resetujące??

Poziom 15  

Witam
    Ja mam problem z epsonem dx4450 po wymianie na nowe tusze active jet nie widzi tuszy pali się czerwona dioda co można z tym zrobić?