Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Winamp Discolitez wizualizacja LED

gulson 18 Sie 2008 10:51 184382 542
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • PCBway
    xojciectadeuszx
    Poziom 18  
    No wszystko spoko fajnie itp:-) led mam wpięte bezpośrednio pod lpt miga aż miło. Tylko teraz mam zamiar postawić 6 listw LED sterowanych pluginem :D tylko jakoś do głowy nie może mi przyjść pomysł układu. Znane listwy na allegro (Flux) są na 12 v. I trzeba zbudować układ który:
    Po podaniu napięcia z portu wzbudzi tranzystor który będzie tak miły i zewrze się i przepuści przez siebie 12 v. Ewentualnie zastosować 6 tranzystorów i 6 przekaźników. ale będzie wielkie pstrykanie:-p Pomózcie mi dobrać jakiś tranzystor... A może ktoś już postawił takie listwy no 12v pod lpt?
    BOOM i ZONK
    Poziom 20  
    xojciectadeuszx- napisz ile jedna listwa pobiera prądu
    msichal
    Poziom 21  
    xojciectadeuszx napisał:
    No wszystko spoko fajnie itp:-) led mam wpięte bezpośrednio pod lpt miga aż miło. Tylko teraz mam zamiar postawić 6 listw LED sterowanych pluginem :D tylko jakoś do głowy nie może mi przyjść pomysł układu. Znane listwy na allegro (Flux) są na 12 v. I trzeba zbudować układ który:
    Po podaniu napięcia z portu wzbudzi tranzystor który będzie tak miły i zewrze się i przepuści przez siebie 12 v. Ewentualnie zastosować 6 tranzystorów i 6 przekaźników. ale będzie wielkie pstrykanie:-p Pomózcie mi dobrać jakiś tranzystor... A może ktoś już postawił takie listwy no 12v pod lpt?

Ja tak kiedyś zrobiłem z przekaźnikami i tranzystorami, tylko ze załączałem nimi żarówki. wyglądało to tak LPT>jakieś nieznane malutkie NPN-y>przekaźniki na 12V>żarówki na 12V

EDIT: mogę Ci zaprojektować płytkę w Eaglu, jak chcesz :D
  • PCBway
    radekdjredi
    Poziom 12  
    Witam zrobiłem tak jak mówiliście.

Jeżeli by ktoś mógł zrobić w kicad-zie, bo potrzebuje tego wzoru do przesłania osobą które to wytrawiają http://www.plytki.za.pl/

Tylko dlatego tak robię bo w tym tygodniu będę w miejscowości w której jest ten zakład.

Wargol89
    Poziom 10  
    Cześć mam prośbę może mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć diody LED pod port LPT? Potrzeba do tego jakiś innych części niż tylko diody??chodziło by mi o podłączenie 4 diod pod porcik i żeby skonfigurować to wszystko pod discolitez mam winampa najnowszą wersję. Z góry dzięki za pomoc.
    Uszol 1990
    Poziom 29  
    Wargol89 napisał:
    Cześć mam prośbę może mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć diody LED pod port LPT? Potrzeba do tego jakiś innych części niż tylko diody??chodziło by mi o podłączenie 4 diod pod porcik i żeby skonfigurować to wszystko pod discolitez mam winampa najnowszą wersję. Z góry dzięki za pomoc.

Takie posty powinny lądować od razu do kosza...
    kolego weź przeczytaj chociaż troszkę... to nie boli
    a będziesz miał satysfakcję że zrobiłeś to sam a nie za pomocą kogoś z forum ;)
    Wargol89
    Poziom 10  
    Ok czytałem ale tej odp co chciałem to raczej nie ma:/ A jak chociaż skonfigurować ten plugin discolitez?
    BOOM i ZONK
    Poziom 20  
    Wargol89 -wszystko jest w temacie na początku. Są nawet zdjęcia jak podłączyć same diody. A co do pulgina do WinShit'a(czy.WinAmp) to pisałem jak go skonfigurować.
    Wargol89
    Poziom 10  
    BOOM I ZONK jak możesz to prześłij mi to na e-maila bo owszem jest układzik tylko mi błąd wyskakuje jak chce go otworzyć i prosiłbym teżo mały opis tej konfiguracji będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
    Wargol89
    Poziom 10  
    wpiąłem też diody LED bezpośrednio pod port LPT i tylko świecą a nie mrugają :/ czy konieczne jest wykonanie płytki sterującej czy można to inaczej podpiąć żeby mrugało?

Dodano po 32 [sekundy]:

jestem początkujący więc prosiłbym o wyrozumiałość :)
    BOOM i ZONK
    Poziom 20  
    Jeżeli świecą i tylko trochę przygasają to to dobrze, to normalne. Teraz potrzebujesz program do odblokowania portów w XP-ku jest nim UserPort jest tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...userport&sid=241da55a7a0557711710db800fa1b5d7
    Zainstaluj i odpal. Potem wejdź na: http://www.discolitez.com/pmwiki/pmwiki.php?n=DiscoLitez.Download i ściągnij :DiagLitez żeby sprawdzić czy wszystko działa.
    Wargol89
    Poziom 10  
    właśnie u mnie cały czas świeciło na stałe nic się nie działo zaraz sprawdzę i napiszę czy działa dzięki wielkie i pozdro dla wszystkch:)

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Kurcze świeci cały czas i ani na sekundę nie zamrugała:/ ma ktoś może gotowe ustawienia do discolitez??żeby ładnie mrugało?aha sprawdzałem przez ten programik do sprawdzania czy dioda mruga to jak wpisywałem wartuści to mrugało a w disco litezie nie chce wogóle;/
    szeryfff
    Poziom 24  
    Witam!
    Sorki ze odgrzebuje temat, ale nigdzie na glownej stronie elektrody nie moge znalezc tych odnosnikow "audio","dla domu","komputer" itd., dlatego nie moge tez znalezc tej stronki z opisem Dicsolitez. Poza tym strona domowa tego programu nie dziala, i nie wiem skad mam go sciagnac :) Moze ktos wie gdzie znajde program, jakies przykladowe ustawienia, i jakis opis konfiguracji?
    Pozdrawiam!
    puszak
    Poziom 28  
    Ja też bym prosił o przesłanie mi tego programu Discolitez professional .
    Z góry dziękuję. Strona domowa nie działa, a nie ma skąd ściągnąć tego programu.
    xxxxsokolxxxx
    Poziom 12  
    Witam mam pytanie mam chęć zmontowania cos takiego na 8led mocnych i mam pytania
    1)czy ten układ jest prawidłowy
    2)jakie tu wartości rezystorów dać
    3)i czy ten układ 74374 jest odpowiedni do tego
    4)i czy dało by sie to puścić na 5v
    BOOM i ZONK
    Poziom 20  
    ad.1): tak ale rysując go się zapędziłem i nie dałem rezystorów przy diodach (470-550)
    ad.2): na wejściu można pominąć ja dałbym 1k
    ad.3): to nie układ 74374 tylko uln2803
    ad.4): tak
    xxxxsokolxxxx
    Poziom 12  
    ma ktos program ten dziscolitez bo niema juz na oficjalnej stronie i jak go zainstalować jakaś krotka instrukcja i czy bede musiał odblokować port lpt bo juz diody podłączyłem i się wszystkie pala do portu...
    katowicecentrum
    Poziom 11  
    Pomocy!! skąd mogę ściągnąć discolitez pro II i czy jest to płatny program? Proszę o odpowiedź!!
    xxxxsokolxxxx
    Poziom 12  
    tylko gdzie na tej stronce jest ten program i jak odblokowac te porty mam program userport

Dodano po 18 [minuty]:

dobra mam discolitez jak te porty teraz zrobic ;/ a jak ktos szuka discolitez to tutaj jest
    riger
    Poziom 24  
    Witam!
    W zwiazku z tym, iz strona discolitez nie dziala prosilbym o wrzucenie tutaj programu DiagLitez.
    xxxxsokolxxxx
    Poziom 12  
    discolitez jest tutaj jak cos http://www.winamp.com/plugins/details/8680 A co do mojej prosby to sterowałem diodami przez jakis programik i wszystko gra to czy dalej musze odblokować porty?? jak nie to i tak nie dzialaja według winampa diody;/ prosze o pomoc
    xxxxsokolxxxx
    Poziom 12  
    nie wiem co jest nie tak przez ten diaglitez wszystko chodzi a jak pod winampa to sie wszystkie pala;/

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

a ma ktos tego discolitez professional zeby wrzucic