Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus 1000 Waste Ink Counter

Grzechol 30 Jul 2007 15:44 3146 6
    Grzechol
    Level 10  
    Mam problem z drukarką Epson Stylus 1000 czy Może ktoś wie jak skasować przepełnionego Pampersa w tej drukarce, niestety nie ma opisu procedury kasowania w serwisówce. Proszę o Pomoc.
    bahet
    Level 23  
    Spróbuj tego:
    1. Wyłącz drukarkę
    2. Wciśnij i trzymaj ALT, FONT, LOAD, PAUSE i włącz POWER
    3. Puść wszystkie przyciski
    4 Wyłącz drukarkę
    pjprezes
    Level 19  
    A próbowałeś za pomocą programu SSC Service Utility?

1 Ściągamy i instalujemy program: http://www.ssclg.com/epsone.shtml

2 Instalujemy sterownik drukarki, której reset absorbera (potocznie pampersa, pieluchy) chcemy wykonać.

3 Uruchamiany program:

4 Przechodzimy do zakładki "configuration" i z listy drukarek wybieramy tą którą chcemy zresetować:

5. Teraz zamykamy okno krzyżykiem. W pasku dolnym pojawia się nowa ikonka. Klikamy prawym klawiszem myszy na ikonę i wybieramy z menu kolejno "protection counter" a następnie "reset protection counter":

6. Czekamy chwilę, aż pojawi się pytanie czy wymieniliśmy absorber i klikamy "yes".

7. Licznik jest zresetowany, teraz trzeba wymienić absorber albo po prostu pierzemy go w zimnej bieżącej wodzie, suszymy i zakładamy ponownie.
    Grzechol
    Level 10  
    Przykro mi ssc nie działa z tymi typami drukarek a procedura też jakoś się nie sprawdziła. Proszę o inne propozycje.
    wisniewskis
    Level 12  
    SSC DZIAŁA Z 90% DRUKAREK EPSONA JAKĄ WERSJE ZAINSTALOWAŁEŚ?
    Grzechol
    Level 10  
    Niestety SSC nie daje rady aktualnie sprawdzałem na wersji 4.20 ale sprawdzałem na starszych i nic nie ma tam drukarek stylus 1000, a na innych procedura nie daje żadnych rezultatów. proszę o inne propozycje.
    janusz2k
    Level 14  
    Propozycja BAHETa powinna zadzialac. Dawno nie robilem takiej drukarki, ale jesli dobrze pamietam, byly to 2 dolne i 2 gorne klawisze, ktore nalezy przytrzymac przy włączaniu (czyli chyba te, ktore podaje). Raczej nie było do tych modeli zadnych programów (prócz kalibracji druku dwukierunkowego)