Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canal+ sagem syster p2

30 Lip 2007 16:14 7087 12
  • Poziom 27  
    Witam dostalem od znajomego dekoder Canal plus sagem-a syster p2, z nieważnym juz dawno kluczykiem jak podłączego go do TV i włącze AV to normalnie widze kanał na ktorym wcisłem AV ale jak można sie spodziewać C+ jest zakodowany:| wiecie moze jak mozna obejsc kluczyk?
    Pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 35  
    Więcej informacji znajdziesz w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic94586.html
    oraz tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic189078.html]
    Temat pare razy poruszany na forum.

Jest to stary dekoder Canal+, używany w czasach, gdy Canal+ nadawało analogowo z telewizji naziemnej, dzisiaj juz raczej nic z nim nie zrobisz, bo canal + ich nie używa i nadaje w innym systemie.

Wygląda jak na zdjęciu.
    Canal+ sagem syster p2

Poszukałem troche na google i znalazłem to, ale jest po hiszpańsku
    http://usuarios.lycos.es/mar8985/id26.htm

Pamietam stare dobre czasy jak zamiast tego urzadzenia używało się MoreTv do dekodowania obrazu i WaveMod do dźwięku wraz z kartą telewizyjną w komputerze.
  • OptexOptex
  • Poziom 27  
    Przeczytałem chyba wszystkie tematy na forum, raczej z tego nic nie zrobie? "podctawka pod kwiatki" z tego ładna nie bedzie:| ale był jeden temat w ktorym jest napisane ze mozna uzyc jakiegos emulatora i wtedy można sobi coś pooglądać.
    Mam kablówke z UPC.
    Prosze o tylko o potwierdzenie ze naprawde sie z tego nic nie da zrobic?
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam a ja mam takie pytanko czy jak się podłączy ten dekoder pod antenę tv i włączy np tvp1 to po włożeniu kluczyka dekoder potrafi zakodować obraz i dźwięk.Na jednym forum ludzie opisywali takie zdarzenia.Niestety nie mogę sprawdzić czy to jest prawda bo mój się zepsuł.
  • Poziom 24  
    Nie ma nadawanego sygnału dla tego dekodera .
    więc co on ma dekodować ?
    do muzeum z nim .
  • Poziom 10  
    Kolego pala22 ja nie mówię o dekodowaniu a o kodowaniu czytałeś mój wcześniejszy post ???.Tak jak napisałem na jednym forum ludzie opisywali że jeżeli np włączyłeś tvn a w dekoderku był kluczyk to sygnał tvnu zostawał zakodowany.Czyli w tym przypadku dekoder spełniał role codera.Dlatego pytam was czy mieliście podobne sytuacje bo ja nie mam jak sprawdzić i potwierdzić czy to jest prawdą.
  • Poziom 13  
    Kolego "pawel500" niezwykle zaintrygowały mnie Twoje pytania.
    Załóżmy że odpowiedź brzmi - TAK, można tym zakodować sygnał.
    Zdradź tajemnicę - po co zakodować, komu zakodować - ten ogólnie dostępny sygnał ? Czy tylko po to aby go potem / np. drugim urzadzeniem / odkodować ?
  • Poziom 10  
    Kolego Molier chętnie odpowiem Ci na twoje pytanko.Zapewne pomyślałeś sobie że chcę użyć tego do celów nieplagalnych itp.Ale zaskoczę Ciebie:)W domu mam siostrę która ma dwójkę dzieci które non stop siedzą przed tv po prostu zaczyna być to moim zdaniem chorobliwe.Robiliśmy wszystko tzn i wyłączaliśmy tv i odłączaliśmy antenę.Zawsze coś wykombinowali żeby i tak się dobrać do tv.Niestety mój odbiornik nie jest na tyle nowy ze posiada funkcje blokady rodzicielskiej.Wyczytałem na jednym forum że ten dekoderk jako chyba jedyny posiada funkcje odkodowania jak i zakodowania sygnału ponieważ dekoder nie dostaje informacji w jakiej postaci dochodzi do niego sygnał.Wpadłem na taki pomysł że podepnę go pod instalacje antenową i na czas nocny po prostu uruchomię go w celu zakodowania wszystkich stacji( jeżeli jest to możliwe).Problem w tym czy to wypali ??? dlatego zadałem to pytanie.Ps nie tylko na tym forum.W związku z tym czy technicznie jest to wykonalne.Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Molier napisał:

Zdradź tajemnicę - po co zakodować, komu zakodować - ten ogólnie dostępny sygnał ? Czy tylko po to aby go potem / np. drugim urzadzeniem / odkodować ?

Dobre pytanie.
    Jakis czas temu pytałem czym zakodować sygnał z kamery przemysłowej, przesyłany dalej transmiterem bezprzewodowym 2,4GHz. Wydaje mi się, że byłoby to idealne rozwiązanie.

Dodano po 9 [minuty]:

pawel500 napisał:
    uruchomię go w celu zakodowania wszystkich stacji ...czy technicznie jest to wykonalne.Pozdrawiam

Chyba nie jest wykonalne, choćby z tego względu, że terminal obrabia sygnał po m.cz., Ty chciałbyś kodować wszystkie kanały. Musiałbyś mieć kilka takich urządzeń lub włączyć jeden w obwód AV telewizora, pomiędzy wyjście i wejście sygnału. Ale wszystko i tak wraca do Twojego pytania: czy faktycznie ten dekoder potrafi kodować?
    Dawno nie miałem do czynienia z tym sprzętem, ale coś mi świta, że kiedys miałem taką sytuację. Przez przypadek dekoder na chwilę zakodował "normalny" kanał, ale dotyczyło to terminala P1 podczas strojenia i było raczej wynikiem powstania jakiś chwilowych stanów nieustalonych i błędów w działaniu. Przecież z założenia służy on do dekodowania :)
  • Poziom 10  
    A ps jak ktoś ma sprawny ten dekoderek to nich sprawdzi czy zakoduje obraz .Mi udało się ale na komputerku zakodować obraz i dźwięk.

Tomasz cytuje wypowiedzi z innych for:
    1 wypowiedź:
    Przypomniał mi się jeden, dość chyba interesujący, szczegół. Podczas emisji niekodowanej włożenie kluczyka bądź włączenie dekodera powodowało... zakodowanie sygnału. Ciakwe jak to możliwe.
    2wypowiedź:
    W analogu w Nagravision (ale nie tylko) dekodowanie polegało zawsze na odwróceniu danej sytuacji - postaci sygnału. Dekoder nie dostawał informacji, czy kanał jest kodowany, czy nie - zawsze odwracał sytuację. Na sygnale niekodowanym stawał się więc koderem
  • Poziom 13  
    No "pawel500" - faktycznie , zaskoczyłeś mnie. Mogę tylko pogratulować Wam zmyślnych dzieciaków, najprawdopodobniej przyszłych użytkowników Elektrody... W tej sytuacji musiałbyś ten "koder" zainstalować w zamkniętym osobnym pomieszczeniu ale myślę że te bestie i z tym dały by sobie radę...

A tak na poważnie - niestety tego nie da się zrobić tym urządzeniem. Nie ma co szukać, wystarczy spojrzeć na schemat.

Pomyślałbym raczej o zabudowaniu do TV - tzw stacyjki na kluczyk. Są takie dostępne ze stykami przełączającymi wystarczającymi do tego zastosowania. Niewielkie, estetyczne, proste w montażu. O ile mnie pamięć nie myli produkuje to Spółdzielnia Inwalidów Promet w Sosnowcu. Poszukaj w necie. Nie sądzę aby dzieciaki odważyły się otwierać telewizor. Sugeruje po prostu odcinanie zasilania sieciowego. Można też blokować tą metodą przełączanie kanałów, tak aby pozostała TYLKO możliwość oglądania TV Trwam lub TVP Info... ale może byłoby to zbyt okrutne dla dzieci.
    Pozdrowienia dla Siostry i Dzieciaków.
  • Poziom 10  
    hehe dzięki za podpowiedź.Najlepszym rozwiązaniem będzie trzeba chyba odwiedzić jakiegoś w okolicy elektronika :).Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    pawel500 napisał:
    .

Tomasz cytuje wypowiedzi z innych for

Witam.

Dlaczego miałbym cytować? Od prawie samego początku istnienia Canal+ w Polsce, jestem autoryzowanym serwisem Canal+.
    Przez moje ręce przeszło wiele tych dekoderów i problemów jakie abonenci mieli z nimi. Moje spostrzeżenia wynikają z własnych doświadczeń, nie musze nikogo cytować.

Pozdrawiam :)