Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clio 1,5 DCI 82KM 2003 szaleją kontrolki przy przyspieszaniu

30 Jul 2007 17:44 3200 4
 • Level 16  
  Witam!

  Mam okazję dokonać zakupu ciekawego auta jak w temacie. Podobno ma 90 kkm przejechane (wskazania licznika). Miałem okazję przejechać się nim w trasę ok 200km - muszę przyznać niezły ścigacz z tej renówki ! Jedyny problem jaki zauważyłem to ten, że jak np jadąc na 4-rtym biegu ok 80 km/h (między 2 a 3 krpm) gdy "wduszę" gaz do deski - po chwili zaświecają się kontrolki od silnika (czerwona), świec żarowych i STOP. Gdy popuszczę pedał gazu - po kolejnej krótkiej chwili kontrolki te gasną. Co ciekawe: gdy od początku zmieniam biegi przy około 4krpm - kontrolki nie zaświecają się. Co może być przyczyną?

  Powtarzam temat, gdyż został on przeniesiony na podstawie pkt. 8.2 regulaminu do kosza. Popełniłem wykroczenie podpadające pod punkt 10.9 regulaminu - przepraszam, więcej postaram się tego nie czynić. Oczywiście na podstawie punktu 9 moderator przenoszący wiadomość do kosza nie poinformował mnie o tym bo i po co.
  Szczegół że bardziej "po ludzku" byłoby wysłać PW z informacją na temat moich popełnionych rażących błędów, bądź po prostu wymoderować mą wypowiedź a nie usuwać ją do kosza. Panom, którzy odpowiedzieli w temacie przeniesionym do kosza:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4127343#4127343
  bardzo dziękuję za podpowiedź.
  [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 13  
  wtryskiwacze jeden z nich jest zły
 • Level 11  
  widzę że to już dość stara sprawa z tymi kontrolkami ale czy możecie mi odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje?... bo mam taki sam problem...:(
  Ślicznie dziękuje:-)
 • Level 11  
  Prawdopodobnie jest spadek ciśnienia na rampie i sterownik zapala te kontrolki. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest uszkodzony wtryskiwacz lub wtryskiwacze przez które ciśnienie uchodzi na przelew, aby byc pewnym należy odczytac błędy i zrobic test wtrysków.
 • Level 16  
  Panowie. Odgrzewam temat, ponieważ mam identyczne auto i identyczny problem z którym nie mogę sobie poradzić.
  Oto co zostało zrobione:
  1) sprawdzone przelewy wtryskiwaczy - każdy lał w bardzo delikatnym stopniu, właściwie lał to zbyt duże słowo (sprawdzane przy niskich jak i wysokich obrotach)
  2) wtryski wymontowane i zawiezione na maszynę w celu sprawdzenia. Jeden z nich trochę odstaje od reszty, ale podobno wg specjalistów jest OK.
  3) wtryski zamontowane wraz z nowymi podkładkami
  4) wymienione świece żarowe, ponieważ stare były wszystkie spalone
  5) podstawiony pojemnik z paliwem i podłączone zasilanie oraz powrót bezpośrednio pod pompę (bez filtra) - nadal ten sam objaw, czyli można wyeliminować przytkane węże paliwowe lub filtr
  6) przeczyszczony EGR - mechanizm i silniczek działają
  Objaw: Ruszając z pierwszego biegu z impetem, czyli wciskając gaz w podłogę, auto szarpie, efekt taki jakby wyłączyć nagle zapłon i zaczynają migać kontrolki: STOP, CHECK - STOP i kontrolka świec żarowych. Gdy odpuści się gaz auto wraca do normy. Gdy rusza się delikatnie wszystko jest OK.
  Błąd jaki się pojawia (sprawdzane CLIP-em) - błąd sterowania wtryskami CC0 - zwarcie do masy. Wtryski sprawdzane miernikiem czy czasami cewki nie mają przebicia na masę - wszystkie są OK.
  Co może być przyczyną ? Czy to jednak wtryski, czy może pompa ? Co można jeszcze sprawdzić ?