Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka INDESIT BA 33 PI - problem po wymianie elektroniki.

BradoZ 30 Jul 2007 20:34 6788 2
 • #1
  BradoZ
  Level 11  
  Witam.

  Mam problem z chłodziarko-zamrażarką INDESIT BA 33 PI. W wyniku wyładowania atmosferycznego (tak po chłopsku: piorun ;) ) poszła z dymem elektronika. Zakupiłem cały moduł i okazało się że chyba potrzebna jest jakaś instrukcja serwisowa. Elektronika pracuje, silnik jest sprawny elektrozawór też, jednak lodówka nie pracuje poprawnie. Po włączeniu zasilania kontrolka POWER się zapala, wygląda na to że reaguje na regulację gdyż zapala się lub gaśnie kontrolka ostrzegawcza zamrażarki i światło w chłodziarce. Działa też włączanie szybkiego zamrażania - dioda LED się zapala. Niestety nie startuje silnik agregatu - przynajmniej w normalnym trybie. Jak włączyłem "jakiś" tryb serwisowy to załączył się ze dwa razy ale niestety nie na stałe, elektrozawór też wtedy przełączał się. Tryb serwisowy wywoływałem przytrzymując przycisk szybkiego zamrażania podczas załączania zasilania. Po wejściu w ten tryb lodówka szybko miga diodą zamrażania i ewentualnie lampą oświetlenia chłodziarki a także zależnie od przypadku włączał się agregat i elektrozawór.

  Przypuszczam że elektronika wymaga jakiejś kalibracji lub wstępnej inicjalizacji. Jeśli ktoś może mi pomóc to poproszę, serwisówka też pewnie była by przydatna. :)
 • #2
  libretto4
  Home appliances specialist
  Witam.
  Żadnej kalibracji nie trzeba. Spróbuj pokrętłami ustawić na min, a po ok 15 sek ustaw na środek oba pokrętła. Agregat powinien ruszyć nawet po ok 8 min, ale dla pewności poczekaj dłużej.
  Tryb serwisowy powinien wyłączyć się wtedy gdy wyłączysz urządzenie z poziomu pokręteł.
 • #3
  BradoZ
  Level 11  
  Tak myślałem że będzie jakaś prosta procedurka której trudno się będzie domyśleć, dodatkowo chyba bym nie miał cierpliwości czekać aż 8 minut gdybym nie wiedział że tak trzeba. :roll:
  Dzięki za odpowiedź, dziś wieczorem spróbuję czy działa. :D