Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kostka iso w Renault Laguna.

przemass-be 30 Jul 2007 22:15 9970 6
IGE-XAO
    przemass-be
    Level 2  
    Witam, czy ktoś posiada schemat kostki iso w Renault Laguna z lat 1994-2000?? Chciałbym wiedzieć od czego sa poszczególne przewody w tej czesci z zasilaniem. Samochód nie posiada tego sterownika-satelity który jest czasem zamontowany pod kierownica. Pozdrawaim
  • IGE-XAO
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kostka ISO w renault laguna nie różni się niczym od standardowej kostki ISO, której rozpiskę możesz znaleźć w wielu miejscach, na wielu strona i forach.
    Sterownik z kierownicy jest na osobnej kostce.
    Bank wiedzy i car audio:
    www.studio24.prv.pl
  • IGE-XAO
    przemass-be
    Level 2  
    sorki ale nie mogę się z tobą zgodzić, ponieważ w standardowej kostce ISO którą można kupić w sklepie w tej cześci gdzie jest zasilanie są 4,5 przewody. A ja u siebie mam jeszcze jakieś. Niedawno jak kupiłem samochód na "szybko" podłaczyłem jakiegoś starego kaseciaka Philipsa i zauważyłem że jak włącze światła to w radiu jest podświetlanie a jak światła sa wyłaczone to nie ma, a radio dalej działa. Poszukuje oryginalnego schematu tej kostki z tego dokładnie modelu samochodu. pozdrawaim
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kłania się czytanie ze zrozumieniem i odrobinę własnego zaangażowania. Odwiedziłeś polecaną przeze mnie stronę? Bo jest tam taki opis:
    http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isoshop.htm
    a w nim wyjaśnione do czego służy który pin. A to, czy jest w kostce danego modelu auta, zależy tylko od producenta samochodu.
    Z opisu zrozumiał byś, ze 5 przewodów jest w 99 % wykorzystywana standardowo, a 3 pozostałe odpowiadają za dodatkowe funkcje...
    No, ale to już trzeba by samemu pomyśleć...
    przemass-be
    Level 2  
    Widzę że nie mogę się z toba dogadać. :| ty też chyba nie czytasz ze zrozumieniem :| Tyle to ja wiem że każdy producent samochodów posiada swoje zozszeżenia funkcii w takich kostkach. Ale ja chce się tylko dowiedzieć konkretnie które przewody w tym samochodzie są wykozystane. Jak ktoś zrozumie że mi chodzi o fabryczne rozwiązanie poszczególnych przewodów tej kostce w samochodzie Renault Laguna to niech się odezwie. Pozdrawiam
    vcc
    Level 35  
    Normalnie to ja się dziwię Błażejowi że ma chęć i siłę, przecież na stronie www.studio24.prv.pl masz wszystko napisane "łopatologicznie".
    SlaweK
    Level 43  
    Do zwykłego radia kasetowego wystarczy podłączyć 5 przewodów w kostce zasilającej (GND,ACC,ANT.AUT, ILL i B.UP) które są typowo jak w każdej kostce ISO uniwersalnej i kostkę głośnikową. to naprawdę wykorzysta wszystkie dostępne funkcje uniwersalnych (nie dedykowanych do konkretnego auta) radia. A wykorzystane są wszystkie przewody ale korzysta z nich tylko oryginalne radio i to zależnie od wyposażenia auta (wersji auta), to już nie jest uniwesalne. Ale to już dokładnie na schemacie elektrycznym danego auta, schematy dość mocno się różniły co np w tym samym czasie wychodziły auta z wyświetlaczem, joystickiem i bez. I myślę że na tym ten temat można zakończyć. Przeglądnij sobie kilka schematów tych aut do dojdziesz co jak i dlaczego.

SławeK