Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos, obejscie immobilizera

30 Lip 2007 23:13 7730 4
  • Poziom 11  
    witam

mam Lanosa, 1.5 8V, rocznik 1998. Problem z immobilizerem polega na tym ze wysiada juz prawdopodobnie cewna lub transponder, tzn. raz na jakis czas po wlozeniu kluczyka do stacyjki i wlaczeniu zaplonu dioda immobilizera nie gasnie i nie mozna odpalic silnika. w schemacie serwisowym znalazlem polaczenie z ECM przez zlaczke C210, pin 17. z tego co wyczytalem wynika ze oba moduly komunikuja sie szeregowo a nie podajac po prostu stan niski lub wysoki. mozna to jakos obejsc?

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Prawdopodobnie nie ma potrzeby niczego obchodzić. Miałem tak samo w swoim Lanosie, tylko zdarzało się to dość często. Byłem z tym w serwisie, podpinali "komputer" ale akurat wtedy wszystko działało i nie wykazywało żadnych błędów.
    Sam "wsadziłem łapy" i okazało się, że nie łączyła złączka - kostka na przewodach między cewką a samym immobilizerem (oczywiście chodzi mi o cewkę na stacyjce). Pomogło dogięcie pinów w kostce i działa do dziś, tzn. jakieś 6 lat, a samochód ma 8 lat.
    Aby dostać się do kostki wystarczy odkręcić plastiki pod kierownicą i "namacać "przewody od cewki.
    Powodzenia.
  • Poziom 11  
    dzieki za podpowiedz. moze jednak ktos zna rozwiazanie jak to kompletnie wylaczyc? drugi kluczyk ulegl uszkodzeniu (wpadl pod kosiarke) a dorobienie kluczyka z wbudowanym transponderem jest strasznie drogie!
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    djgrabo napisał:
    dzieki za podpowiedz. moze jednak ktos zna rozwiazanie jak to kompletnie wylaczyc? drugi kluczyk ulegl uszkodzeniu (wpadl pod kosiarke) a dorobienie kluczyka z wbudowanym transponderem jest strasznie drogie!

Dorób nowy kluczyk, ale z pusta obudową, z tego uszkodzonego wydłub transponder i wklej do nowego
  • Poziom 11  
    problem w tym ze transponder wylatujac spod wirnika poszybowal w inna strone niz kluczyk...