Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPS5462/06. za dużo wody w komorze zmywarki.

krisorek 31 Lip 2007 10:05 5016 5
  • #1 31 Lip 2007 10:05
    krisorek
    Poziom 9  

Witam. Jestem właścicielem zmywarki Bosch SPS5462/06 i mam z nią problem od jakiegoś czasu. Dzięki forum udało mi się dowiedzieć i naprawić usterkę. Problem był z wymieniaczem jonowym, który był po prostu zamulony i się zapychał. Rozebrałem wymoczyłem te granulki w roztworze solnym i wydawałoby się że jest dobrze, ale doszedł inny problem, zmywarka ma jakby za dużo wody. Chodzi o to że przy montowaniu płaszcza wodnego wyleciał mi jeden przewód i nie mam pojecia gdzie powinien być włożony. Na schemacie zamieszczonym w poscie z dnia 10 kwietnia nie widzę tego przewodu. Wezyk o który mowa wychodzi z dolnej cześci płaszcza. Tam są trzy cienkie weżyki, jeden wychodzi z wymieniacza jonowego i jest zaślepiony na końcu, drugi, o ile dobrze pamietam bo nie jestem teraz w domu zeby sprawdzić, wchodzi do osłony razem z weżami doprowadzającymi i odprowadzajacymi wodę i właśnie ten trzeci który nie wiem gdzie powinien być. Ma on ok 40-50 cm wychodzi z płaszcza wodnego i odchodził gdzieś w drugą stronę obudowy. Liczę na Waszą pomoc i z góry dzieki.

0 5
  • #2 31 Lip 2007 18:36
    zayzayer
    Specjalista AGD

krisorek napisał:
    wchodzi do osłony razem z weżami doprowadzającymi i odprowadzajacymi wodę

Ten do hydrostatu jest pod nim, albo nad nim :D Te wężyki mają różne średnice.

0
  • #3 31 Lip 2007 21:14
    krisorek
    Poziom 9  

ten do hydrostatu wychodzi w górnej części płaszcza wodnego, a mi chodzi o wężyki u dołu płaszcza. Tak, są różnej średnicy i do płaszcza wodnego są podłączone prawidłowo, problem w tym że podczas montowania płaszcza do zmywarki podłączając jeden z tych wężyków odłączył się z drugiej strony i nie wiem gdzie powinien iść. Przewód do hydrostatu jest podłączony prawidłowo. (przynajmniej tak mi się wydaje)

0
  • #4 01 Sie 2007 07:05
    zayzayer
    Specjalista AGD

Z tego co sobie przypominam, to koniec tego wężyka ma być koło pływaka ze styropianu po prawej stronie. Tym wężykiem wylewa się woda w przypadku jej nadmiaru i podnosi się pływak.

0
  • #5 01 Sie 2007 09:00
    krisorek
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedź
    Czyli jednak dobrze myślałem że to tam, bo to było właściwie jedyne miejsce do którego wystarczała długosć tego wezyka, tylko że podczas cyklu mycia przez niego leci woda, co prawda w niewielkich ilościach, ale wystarczająco żeby podnieść ten styropian i wyłączyć zmywarkę. Co może być w takim razie przyczyną tego, czy jest może potrzeba jakiejś regulacji poziomów wody? Wydaje mi sie że nie, ale już tracę głowe co moze byc przyczyną. Tak jak pisałem wczesniej w zmywarce podczas mycia jest zbyt duży poziom wody.
    I jeszcze jedno pytanie, czy to własnie ten hydrostat odpowiada za poziom wody w komorze, jesli tak to czy jego się jakoś reguluje, czy po prostu trzeba kupić nowy?

0
  • #6 01 Sie 2007 11:44
    zayzayer
    Specjalista AGD

Nic się nie reguluje! Jeszcze raz przeczyścić płaszcz. Elektrozawory, które są w nim też.

1