Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne "buczenie" w jednostce centralnej...

klubklen 05 Lut 2011 23:01 4692 37
    _Tomo_
    Poziom 10  
    Problem w lokowaniu "na ucho" buczenia jest taki, że ciężko usłyszeć skąd niski dźwięk dochodzi.

Ja np mam buczenie w nierównej sinusoidzie ;]

Też przeczyściłem wszystko porozkręcałem itp, ale najprawdopodobniej pomoże dopiero kupno obudowy. Co jest rozwiązaniem niepewnym i drogim.

Można się do tego przyzwyczaić (trudno), można wymienić kompa, można szukać przyczyny (jeszcze trudniej), albo założyć słuchawki i odpalić jakiś dobry kawałek.
    Adrian_1591
    Poziom 28  
    Hmmm.
    Głupie pytanie,ale może Ci w głośnikach buczy :?: :)

Dodano po 3 [minuty]:

Ogólnie jakiego rodzaju jest to buczenie :?:
    Takie jak blacha niesie (bzyczenie),czy takie przytłumione z "większym brzmieniem" :?:

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

Ile masz dysków twardych :?: (nie mylić z partycjami)
    Jeżeli więcej niż jeden,to możliwe,ze jeden i drugi dysk swoimi wibracjami wprowadzają w rezonans,
    stefan1219
    Poziom 10  
    Teraz, rano jak włączyłem komputer to usłyszałem jeszcze jedno takie "brzęczenie" z zasilacza włożyłem kredkę i ustąpiło, ale to był taki właśnie wyraźny brzęk a to co mam cały czas to bardziej podchodzi pod pisk.

Dodano po 5 [godziny] 59 [minuty]:

Widzę, że nikt już nie ma pomysłu ;> Pochodziłem trochę po necie i znalazłem problem taki jak ja mam, problemem był procesor... Dokładnie wysoka temperatura. Pisali, że powinna być około 20*C-35*C 40 max, ja mam ponad 70 :) Więc to jest chyba odpowiedź, ale dlaczego się przegrzewa? Pastę termoprzewodzącą (thermal grease 2) smarowałem jakieś 2/3 miesiące temu, schła około 24h ale dalej była świeża... Wyczyściłem i nasmarowałem jeszcze raz, poschnie z 48h i myślę, że starczy... Oby działało ;x

Dodano po 3 [minuty]:

Dyski mam 2, tak samo jak partycje, a co do tego "brzęczenia" to tak jak pisałem to bardziej jest pisk :/
    jankolo
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    stefan1219 napisał:
    a co do tego "brzęczenia" to tak jak pisałem to bardziej jest pisk :/

Pisk ten jest generowany przez drgające cewki. Popatrz więc na wszystkie cewki, które masz na płycie głównej i podczas pracy podotykaj je zapałką/wykałaczką. Jeżeli po dotknięciu pisk się zmieni albo zaniknie, oznaczać to będzie iż znalazłeś źródło dźwięku. Cewkę możesz "uciszyć" zalewając ją na przykład epidianem.
    stefan1219
    Poziom 10  
    Hmm, no tak, ale ja taką cewke mam tylko w zasilaczu na płycie głównej zauważyłem, że w miejscach gdzie powinny być cewki znajdują się "mini pudełeczkach", na których piszę "RH60" i nie wiem czy to z tym czy co? ;x Na płycie głównej jest chyba jedna taka cewka owinięta tym drutem ;x
    Adrian_1591
    Poziom 28  
    Jeżeli to piszczy cewka,to na pewno to ta w zasilaczu.
    :arrow: jankolo
    Czy taką cewkę tez można zalać klejem na gorąco,czy temperatury cewki podczas pracy mogą taki klej topić :?:
    stefan1219
    Poziom 10  
    No, niestety nikt nie miał racji :/ Piszę, aby było można zamknąć temat. Problem był w procesorze, a dokładniej w wentylatorku i radiatorze. Zaciski nie trzymały dobrze z płytą główną i w ten sposób odstawał trochę od procesora, pasta się nie stykała i nie przewodziła ciepła do radiatora, a gdy procesor się przegrzewa to komputer wydaje taki jakby ostrzegawczy "pisk". I to cała historia :) Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam :)
    ogur3k
    Poziom 33  
    Jednym słowem, komuś by się przydał laryngolog ;)
    Brzęczenie, buczenie z dysków twardych, zasilacza, potem z dysku C.
    A wystarczyło powiedzieć że alarm z płyty głównej się odzywa i piszczy...