Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny schemat zasilacza 12V 5V

31 Lip 2007 12:18 2060 10
  • Poziom 10  
    Słuchajcie szukam już od dawna zasilacza który będzie zasilany z transformatora 12V i będzie dawał 12V i 5 V. Szukałem na elektrodzie to ciągle ino sie kłócą albo odsyłają do linków ktore też nic nie mówią. Prosił bym o tylko i wyłącznie schemat takiego zasilacza. prąd na wyjściu chciałbym by niebył większy niż 1A a jeśli by sie dało to fajnie by było jak by to był zasilacz +12-12 i +5V (ewentulanie jeszcze -5V) mój transformator posiada wyprowadzenia na zasilanie symetryczne.

PS. jak macie mnie odsyłać do jakiś linków albo pisać głupoty jak na niektórych linkach niepiszcie wcale. z góry dzięki :)
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Tan transformator ma jakąś nazwę (typ)?

A najprościej byłoby wykorzystać zasilacz AT(X).
  • Poziom 10  
    zasilacz jest to ts 12/004

Dodano po 1 [minuty]:

zasilacz ze starego kompa spoko dobra opcja ino ze to będzie chodziło 24 na dobe i czy kurcze ja sie wypłace potem za prąd :P

Dodano po 1 [minuty]:

a ten z linka co podałes fajny zasilaczek nie powiem ino że sie za części niewypłaca hehe coś prostrzego poprosze jak jest
  • Poziom 23  
    Ale to ile zapłacisz będzie zalezało od tego, jak obciązony będzie zasilacz. Przy pradach rzędu 1- 2A zasilacz ze starego kompa będzie miał juz większą sprawność niz zasilacz z trafem wiec tak naprawdę przy takim rozwiązaniu zapłacisz mniej.
  • Poziom 10  
    czyli twoim zdaniem najlepszy będzie zasilacz z starego kompa raczej starego nieposiadam ale nówkę mam
  • Poziom 23  
    Zdecydowanie lepszy: zasilanie, chłodzenie, stabilizacja, zabezpieczenia- wszystko w jednej obudowie.
    Najlepszy do takich celów był by stary AT z włącznikiem i cichym wentylatorem. Sam takiego używam.
  • Poziom 10  
    a słuchaj dorwałem teraz od kolegi zasilacz stary z dvd działa daje 5V i inne tam jeszzcze ino piszy niewiesz jak go wyciszyc w dzień niebęde słyszał go alew nocy :|
  • Poziom 29  
    domofon1988 napisał:
    a słuchaj dorwałem teraz od kolegi zasilacz stary z dvd działa daje 5V i inne tam jeszzcze ino piszy niewiesz jak go wyciszyc w dzień niebęde słyszał go alew nocy :|

Skoro piszczy to zasilacz impulsowy. Czasem udaje się go wyciszyć zalewając trafo jakąś substancją impregnującą, np: klejem lub stearyną, woskiem. Na podobnej zasadzie pracuje zasilacz komputera. Jeśli chodzi o moc to zasilacz komputera pobiera tyle mocy ile musi oddać. Jeśli będzie pracował bez obciążenia to z sieci będzie pobierał zaledwie ok. 2W czyli licznika na pewno nie ruszy.
  • Poziom 10  
    dzięki za konkretną odpowiedz :). bo wiesz co link to ino odsyłają gadają swoje niby piękne myśli a tyle to pomaga co .... jak by ci sie coś tam przypomniało to daj znać pozdrawiam :)
  • Poziom 29  
    domofon1988 napisał:
    dzięki za konkretną odpowiedz :). bo wiesz co link to ino odsyłają gadają swoje niby piękne myśli a tyle to pomaga co .... jak by ci sie coś tam przypomniało to daj znać pozdrawiam :)

Masz tu całą teorię zasilaczy z dużą ilością schematów z opisami.
    http://www.elektroda.net/pomoce/zasilacze.html