Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwudrożny czy tańsze głosniki i 3drożny

VVisnia 31 Lip 2007 14:38 1148 2
  • #1 31 Lip 2007 14:38
    VVisnia
    Poziom 23  

Witam wszystkich. Jak w temacie.

Dylemat mam następujący - przymierzam sie do nagłośnienia samochodu (mercedes e220 coupe 1994 rocznik, czyli w124 po liftingu). Przymierzałem sie do nagłośnienia go poprzez umieszczenie 16,5 niski w drzwiach na dole (przełamałem się i stwierdziłem, że zrobię dziury), 10 cm średni nad deską (fabryczne miejsce) i gwizdek na plastiku, za którym leży lusterko (nie chcę dziurawić słupków, żal mi, a ten plastik przy lusterkach zdecydowanie łatwiej odzyskać).

No i wszystko pięknie ładnie, ale trafiło mnie, że może lepiej zamiast kupować 3 głośniki, to wstawić system dwudrożny, co przy takim samym nakładzie finansowym dałoby mi głośniczki wyższej klasy.

W oko z dwudrożnych wpadły mi między innymi phonocar HI-TECH 2/737 + 2/420 (na allegro 930 zł). Z trójdrożnych natomiast - koncepcji było wiele i żal się rozpisywać.
    Najważniejsza informacja jest taka, że mój kapitał na głośniki przód to 600-900 zł.

Proszę o wszelkie opinie Panowie (i Panie) bo kasy trochę ma wypłynąć. Powtarzam wszelkie - jeżeli ktoś ma propozycje co do innego sposobu zabudowy to słucham, jeżeli ktoś proponuje inne głośniki to również słucham.

Dodam, iż przód będzie wspomagany subem br apline swx - 1242d w bagażniku. Chociaż nie zaszkodzi jeżeli przód sam będzie potrafił dać trochę miękkiego dźwięku a nie stuki, bo w mesiu wiadomo - benzynka za tylnim siedzeniem i bas do środka przerzucić nie tak łatwo, chociaż type x powinien sobie poradzić.

Słucham głównie hh.

z góry dzięki

0 2
  • #2 31 Lip 2007 15:14
    crazy_88
    Poziom 42  

Weś porządny zestaw 2 drożny np dego lub nawet morel z nizszej serii ewentualnie focal zasil je odpowiednio a zobaczysz co potrafi dobry zestaw.

0
  • #3 31 Lip 2007 15:15
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

może nie jest to jakiś top ale możesz poszukać na balledro

dls-ów c36 są za 999

0