Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

można rozbroić 1 czujke przy pomocy zamka szyfrowego?

Mario_1984 31 Lip 2007 16:03 1602 14
 • Poziom 9  
  Mam problem z zamontowaniem elektromagnetycznego zamka do futryn drzwi a chce zeby pomieszczenie było zabezpieczane cało dobowo. Czy jesli nie zamontuje tego zamka i ustawie w centrali czujke na 24 h czuwanie bedzie możliwość wejscia do tego pomieszczenia po wstukaniu kodu na zamku szyfrowym. a jednoczesnie po wyjściu i zatrzasnieciu dzwi samoczynnie sie zazbroił alarm.

  Z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi
 • Relpol
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A jaka to centrala i jaki zamek?
  Bo, jeśli centrala na to pozwala, można utworzyć strefę, do niej przypisać tą czujkę zawiesić MANIPULATOR CENTRALI w pobliżu drzwi i przed wejściem rozbrajać, a po wyjściu z pokoju uzbrajać strefę.
  Lub też, jeśli centrala na to pozwala, ustawić linię jako 24h i ZAMKIEM SZYFROWYM (a dokładnie jego przekaźnikiem) blokować tą linię - np. na jakiś ustalony czas.

  pozdrawiam - Maciej
 • Poziom 9  
  Chodzi o centrale alarmową Integra 64.
  Niestety manipuilator jest pare pokoji wczesniej a chodziło mi o to zeby przy samych dzwiach wprowadzić kod i wejść. Doczytałem ze w tym zamku szyfrowym jest taki styk który sie zamyka po wstukaniu tego kodu miał on być wykożystany do tego elektrozamka niestety ktoś nie dopatrzył i nie da sie zamontować elektrozamka w futrynach (nie wiem czy wina leży po stronie złych futryn czy zbyt dużego elektrozamka ). Styk ten chciałem wykożystac w taki sposób ze podczas gdy zwarłby sie po wpisaniu kodu zwarłby tą czujke która znajduje sie tym pomieszczeniu i można by było wejść bez wywołania alarmu. Czujka miała by miec 24 godzinne czuwanie. Niestety styk puszcza po jakichś 4 minutach gdzyż należy do cewki monostabilnej.

  Z góry dzieki:)
 • Poziom 24  
  To wykorzystaj elektrozworę !!!
 • Relpol
 • Poziom 31  
  Uzbrajanie można zrobić "po czsie bezczynności"
  A rozbrajanie, robisz klucz chwilowy przez szyfrator i powinno działać
 • Poziom 37  
  Nie prościej zastosować klawiaturę strefową? Będzie obsługiwała strefę do której przypiszesz tą jedną czujkę i po kłopocie. Dodatkowo będziesz miał informację o tym czy strefa czuwa.
 • Poziom 9  
  Jak wspomniał Maciej nie chciałem sie już wpuszczac w dalsze koszty wiec klawiatura strefowa odpada. Ale może rzeczywiście trzeba coś pokombinowac nad zmianą na inny elektrozamek. I bedzie po problemie. Niestety nie można zmienić ustawien na bistabilny. juz próbowałem myślałem o wykorzystaniu jakiejś z funkcji samej centrali ale nie jestem pewien czy to zadziała i sam nie wiem jak by to zrobić.

  Jak by można to było zrobić na wspomnianej wyżej elektrozwoże? czy chodzi o elektrozamek?

  Dziękie wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi:)
 • Poziom 24  
  Posłuże się gotowym przykładem


  Elektromagnesy służą do zabezpieczenia drzwi wykonanych z różnych materiałów (aluminiowych, stalowych, drewnianych lub szklanych) w systemach kontroli dostępu lub przeciwpo?arowych. łączą w sobie niewielki rozmiar, estetykę i się przyciągania co najmniej 510 kg. Trwałe i tanie w obsłudze zapewniają bezawaryjną pracę w różnych warunkach. Różnorodne elementy montażowe do elektromagnesów pozwalają instalowaa urządzenia na dowolnych typach drzwi.


  SPECYFIKACJA

  Elektromagnes pojedynczy: 40x266x73 mm
  Elektromagnes podwójny: 40x532x73 mm
  Płyta zwierająca: 16x160x61 mm (podwójna dla modelu 281 z podwójnym magnesem)
  Siła przyciągania: 510 kg (1020 kg dla modelu 281 z podwójnym magnesem)
  Napięcie zasilania: 12 lub 24 V DC (+/- 10 %)
  Pobór prądu: 480mA przy 12 V lub 240mA przy 24V (wbudowany ogranicznik napięcia)
  Monitoring: przekaźnik suchy z diodą LED
  Dopuszczalna szczelina drzwi: 3 mm
  Montaż: otwieranie na zewnątrz - zwora montowana do ościeżnicy drzwi otwieranie do wewnątrz - montaż z użyciem elementów "L" i "Z" aluminium
  Obudowa: do otwarcia drzwi trzeba przerwaa obwód zasilania zamka zamek blokuje drzwi je?li jest podane napiecie.
  Uwaga: Do otwarcia drzwi trzeba przerwać obwód zasilania zamka. Zwora blokuje drzwi jeżli jest podane napiecie
 • Poziom 24  
  Rozumiem ze posiadasz Elektrozwore, Zamek Szyfrowy, Alarm z Czujka w pomieszczeniu...

  Teraz rozumiem ze chcesz zrobić ze Po wpisaniu Kodu na Zamku Szyfrowym Czujka Się Dezaktywuje i Drzwi się Otwierają ???

  Czy się mylę ?
 • Poziom 31  
  Spróbuj zrobić tak jak napisałem. Szyfrator na 100% da się przestawić w tryb bistabilny/monostabilny, zresztą do tego co napisałem nie ma potrzeby tego zmieniać
  A czy zwora steruje drzwiami czy elektrozaczep to tylko kwestia połączenia.
  Napisz jakie są efekty, bo sam jestem ciekaw.
 • Poziom 20  
  To może ja jeszcze trzy grosze dorzucę:

  Jeśli miałbyś możliwość zainwestowania w moduł przekaźnikowy 12V i przycisk wyjścia z pojedynczym stykiem NC to możesz zrobić:

  Szyfrator (styk NC) i przycisk wyjścia podłączyć szeregowo tak aby zasilić moduł przekaźnikowy. Jedną parę styków modułu wykorzystać jako linię typu klucz monostabilną w I64, drugą parę styków wykorzystać do zasilania elektrozamka lub elektrozwory jak podpowiedział "Nikspol". Będzie działać to w ten sposób że wpisanie kodu spowoduje chwilową zmianę stanu styków modułu przekaźnikowego i rozbrojenie strefy (zdjęcie napięcia z elektrozwory - wpuszczenie do pomieszczenia), natomiast przy wyjściu z pomieszczenia naciskasz przycisk otwarcia drzwi, moduł ponownie zmenia chwilowo stan styków i strefa się uzbraja a drzwi otwierają na chwilę. Warunek jaki musisz spełnić to taki żeby czujnik który jest w pomieszczeniu nie patrzył bezpośrednio na drzwi, ponieważ może się zdarzyć że centrala się uzbroi jak jeszcze będziesz "kawałkiem swojego ciała" w pomieszczeniu. Najlepiej byłoby żeby Pir był umieszczony na tej samej ścianie co drzwi ale nie przy nich samych.
 • Poziom 9  
  Dzieki koledzy za rady jednak jak wspomniał Maciej wczesniej zaczynam sie bawić w "Maggajweryzm:)". Spróbuje jednak poszukać bardziej pasownego elektrozamka.

  Dzieki i pozdrawiam:)
 • Poziom 20  
  Mario_1984 - ten sposób ktory ci podalem możesz zastosowac również gdy uzyjesz elektrozaczepu. jeśli będzie rewersyjny (zalecany) tonic nie zmieniasz w podlaczeniu w stosunku do elektrozwory, natomiast gdy zastosujesz elektrozaczep standardowy to tylko zasilasz go przez styki NO w module przekaznikowym.