Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja Komputer-Komputr przez kabel USB

ast89 31 Lip 2007 18:13 4105 25
  • #1 31 Lip 2007 18:13
    ast89
    Poziom 12  

Witam. Poszukuję schematy kabla do komunikacji 2 komputerów za pomocą interfejsu USB. Będę tego używał do transferu pliów z laptopa do deskopa.

• #2 31 Lip 2007 19:09
    Gregory_bg
    Poziom 26  

Z tego co pamiętam kabel musi mieć tylko te same wtyki. Kiedyś był artykuł w chipie o tym, jeżeli mam gdzieś tę gazetę to Ci napisze. A czy nie lepiej to zrobić kablem rj-45? czy jest to akurat niemożliwe?

• #4 31 Lip 2007 19:27
    ast89
    Poziom 12  

RJ 45 próbowałem na kablu scrosowanym i w ogóle mi nie wykrywało nic.
    A co do połączenia 2PC pod USB wiem że samym kablem nie można tak więc proszę o schemat połączenia. (tego urządzonka)

• #5 31 Lip 2007 19:29
    oj
    Poziom 42  

Gregory_bg napisał:
    Z tego co pamiętam kabel musi mieć tylko te same wtyki. Kiedyś był artykuł w chipie o tym, jeżeli mam gdzieś tę gazetę to Ci napisze. A czy nie lepiej to zrobić kablem rj-45? czy jest to akurat niemożliwe?

To źle pamiętasz = taką radą szkodzisz porty USB

Nie opłaca się zrobić samemu taki kabel, potrzebne są konwertery FTDI

• #6 31 Lip 2007 19:39
    ast89
    Poziom 12  

A może ktoś by podrzucił schemat scrosowanego RJ 45 wraz z opisem krok po kroku jak odpalić taką sieć. (Być może wina leży po stronie kabla lub moich błędnych ustawień) Mam zaciskarkę i kilka RJ to mogę sobie przerobić. (Kabel kupiony w sklepie z komputerami)

• #7 31 Lip 2007 19:43
    m.rock
    Poziom 12  

Z tego co wiem, to są do tego specjalne kable. U mnie w serwisie też ostatnio o tym rozmawialiśmy i kiedyś nawet na sklepie mieliśmy taki kabel.

Jednak najlepszy byłby kabel krosowany:
    Wtyczka A:
    biało-pomarańczowy
    pomarańczowy
    biało-zielony
    niebieski
    biało-niebieski
    zielony
    biało-brązowy
    brązowy

Wtyczka B:
    biało-zielony
    zielony
    biało-pomarańczowy
    niebieski
    biało-niebieski
    pomarańczowy
    biało-brązowy
    brązowy

Powodzenia.

• #8 31 Lip 2007 19:53
    ast89
    Poziom 12  

Obok mnie w sklepie komputerowym też mają takie kable tyle że liczą sobie za sztukę ponad 100zł Tak więc alternatywą będzie Sieć. - tylko proszę o schemat kabla RJ 45 + ustawienia sieci krok po kroku.

OK. Biorę się za wykonywanie skrętki.

• #9 31 Lip 2007 19:58
    m.rock
    Poziom 12  

No to sporo sobie chcą. Ja ostatnio zrobiłem kilka takich kabli, majać praktyki w serwisie komputerowym. Tyle napewno za żaden nikt by nie zapłacił.

Mając kabel, zaciskarkę i końcówki RJ-45 to kilka minut roboty. Rozpiskę kolorów masz w moim poprzednim poście.

A co i jak podłączyć tutaj masz odpowiedni temat.

• #10 31 Lip 2007 20:12
    ast89
    Poziom 12  

Dobra kabelek juz jest. Biorę się za czytanie tego co mi podales.

Dodano po 5 [minuty]:

Ustawiłem na obu kompach ustawienia tak jak w postach i mam nadal komunikat " Kabel sieciowy jest odłączony"

Co dalej/??

• #11 31 Lip 2007 20:18
    tzok
    Moderator Samochody

ast89 napisał:
    Dobra kabelek juz jest. Biorę się za czytanie tego co mi podales.

Dodano po 5 [minuty]:

Ustawiłem na obu kompach ustawienia tak jak w postach i mam nadal komunikat " Kabel sieciowy jest odłączony"

Co dalej/??
    Dopóki masz komunikat j/w masz źle zrobiony kabel i ustawienia nie mają tu nic do rzeczy.

• #12 31 Lip 2007 20:19
    m.rock
    Poziom 12  

Zapewne masz XPeka, wiec radziłbym skorzystać z kreatora konfiguracji sieci (dostepny w Panelu sterowania).

Tylko dziwne, że masz ten komunikat skoro masz wpięty kabel.. Chyba, że masz dwie sieciówki?

BTW. eRJotki wkłada się stykami do góry, tak jak na obrazku:
    Komunikacja Komputer-Komputr przez kabel USB

• #13 31 Lip 2007 20:24
    ast89
    Poziom 12  

Kabel jest na pewno dobrze zrobiony- według powyższego schematu (na poprzednim kablu był ten sam komunikat) W lapku również. Sieciówkę mam jedną w deskopie + modem SAGEM F@ST 800 do neo pod USB i 1 sieciówkę w laptopie + wifi ( sieciówa w laptopie napewno działa).[/code][/quote]

• #14 31 Lip 2007 23:09
    bogdan-pe
    Poziom 21  

Jeśli nie masz kabla skrosowanego, lub nie masz czym go zrobić, najlepiej jest posłuzyć się dowolnym switch`em. Wpinasz do niego obydwa kable a switch sam dokona przekrosu, jeśli będzie potrzebny. Jeśli chcemy łączyć komputery ze soba, switch jest zawsze potrzebny. A cena najtańszego to kilkanaście złotych (są takie trzyportowe). Wszystkie współcześnie kupowane switch`e same dokonują przekrosu. Z ich stosowania może wyniknąć jeszcze jeden pożytek, switch wzmacnia sygnał na bardzo długich liniach (komputery można oddalić nawet na ponad 100m (można się łączyć np. z innym domem lub mieszkaniem. Pozdr.

• #15 01 Sie 2007 00:03
    447988
    Usunięty  
  • #16 01 Sie 2007 21:37
    ast89
    Poziom 12  

Z tym WIFI to nie jest takie proste. Mieszkam ok 100m od koleji tak więc będą straszne zakłuceenia. Tak samo było w przypadku jak wziąłem sobie Liveboxa. to w ogóle nie miałem neta bo kolej mi ściągała.

• #17 01 Sie 2007 21:50
    447988
    Usunięty  
  • #18 01 Sie 2007 22:04
    ast89
    Poziom 12  

Ale chyba jednak zakupię ten kabelek USB.

• #19 01 Sie 2007 23:38
    PiatyElement
    Poziom 21  

kabel krosowy służy do łączenia komputera z urządzeniem sieciowym (switch, path-panel itp...) Do połączeń typu komputer-komputer służy kabel do linkowania ( posiada inny przeplot żył ) Bo z tego co tu zrozumiałem to co poniektórzy chcą łączyć komutery kablem krosowym a tak się nie da. Poproś w sklepie kabel do linkowania komputerów a już na pewno będą wiedzieli o co biega.
    ast89: cyt:"A może ktoś by podrzucił schemat scrosowanego RJ 45 " - podrzucić to Ci mogę schemat rozszycia żył w tym kablu, a kablem krosowym dopiero możesz krosować (łączyć) urządzenia - piszę Ci to bo wychdzą głupoty z tego co piszesz - gdzieś tam dzwonią ale nie wiesz gdzie.
    pzdr

• #20 01 Sie 2007 23:49
    tzok
    Moderator Samochody

cross-over to kabel komputer-komputer (ew. komputer-router, ale taki prawdziwy), switch-switch
    prosty to kabel komputer-switch
    roll-over to kabel konsolowy

• #21 01 Sie 2007 23:58
    PiatyElement
    Poziom 21  

Tzok - pomińmy "nazwy fachowe", a skupmy się na razie na "nazwach potocznych" i przeznaczeniem niektórych rzeczy ( np kabli w tym przypadku) bo niektórzy nawet tego nie wiedzą. Poza tym już widzę jak wchodzisz do sklepu i prosisz o cross-over - zakładam się ze w 8/10 sklepów sprzedawca strzeli karpia.
    pzdr.

• #22 02 Sie 2007 00:28
    tzok
    Moderator Samochody

straight-thru - prosty
    cross-over - z przeplotem (lub krosowany)
    roll-over - konsolowy

• #23 02 Sie 2007 00:36
    oj
    Poziom 42  

serwikom napisał:
    Do połączeń typu komputer-komputer służy kabel do linkowania ( posiada inny przeplot żył )

To jeżeli o taki kabel poprosi to dopiero oczy otworzą ze zdziwienia. Od kiedy taka nazwa kabla do łączenia LAN-LAN ma taką nazwę.

Prawidłowa potoczna nazwa to kabel skrosowany - taki służy do połączeń LAN (PC) - LAN (PC)

• #24 02 Sie 2007 00:37
    deviator
    Poziom 14  

Witam. Co do "nazw potocznych" to zamiennie stosowałem nazwę kabel z przeplotem i kabel skrosowany. Słowo skrosowany w znaczeniu potocznym wzięło się właśnie od cross over a nie od łączenia portów w szafie krosowniczej. Takie nazewnictwo funkcjonowało we wszystkich firmach dla których pracowałem i nie było żadnych pomyłek.
    A do kolegi ast89 pytanko czy obie sieciówki są na pewno sprawne?

• #25 02 Sie 2007 00:40
    447988
    Usunięty  
  • #26 02 Sie 2007 13:47
    ast89
    Poziom 12  

Witam. Kabelek ten co zrobiłem jest w 100% sprawny. Uszkodzona była zintegrowana karta sieciowa w komputerze, która nigdy nie była używana. Wymieniłem na podpinaną pod PCI i wszystko działa. Dziękuję za fachowe porady.

P.S. Co oznacza stwierdzenie cross-over dobrze wiem.[/b]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME