Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MPS-70 (głośniczki dodawane do W200i) - 3,5 mm mini jack?

kartam 31 Lip 2007 21:05 26757 37
  • #1 31 Lip 2007 21:05
    kartam
    Poziom 1  

Witam czy jest możliwa przeróbka ww. głośników na port mini jack? Co prawda one czerpią zasilaine z telefonu... ktoś próbował już to zrobić?

0 29
  • #2 26 Sie 2007 21:51
    fryc88
    Poziom 15  

usilowalem je rozebrac bez uszkodzenia ich, ale nie udalo mi sie to :( jesli bylbys w stanie otworzc je i zrobic foty, to bylbym wdzieczny, wtedy razem moglibysmy pomyslec cos

ja chcialbym rowniez przerobic klawiaturke od starych ericssonow model CHA-10 do mojego K800i, ciekaw jestem czy to sie da jakos :)
    w razie czego napisz na gg:5448788

0
  • #3 26 Sie 2007 23:21
    Dyrduch
    Poziom 24  

glosniki nie czerpia zasilania ich ruch odbywa sie za posrednictwem przeplywajacego produ przez cewkw umieszczona w polu magnetycznym, a taki prod wytwaza kazne urzadzenie z wyjsciem na jack`a. kupujesz koncowke cena ok 1zł ucinasz kabel, musisz jednak wiedziec kture kabelki ida bezposrednia do głosnika, wlutowujesz i gotowe. a mini jack ma jest mniejszy niz 3,5 mm

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15. [hefid]

0
  • #4 27 Sie 2007 07:45
    fryc88
    Poziom 15  

Hmm, tylko dziwną sprawą jest tom że głośniki we wtyku posiadają więcej niż 3 piny sygnałowe (L,P,GND), ale jednak nie wszstkie są zamontowane. Jest ich dokładnie 8 z 12, wg. pinoutu:

1 USB +5V in
    2 SP_REF
    3 Mic+/AUXIN_L
    4 Mic-/AUXIN_R
    5 DFMS/SP_L
    6 DTMS/SP_R
    7 VIDEO/STB
    8 VPPFLASH
    9 GND
    10 CTMS / USB DATA+
    11 CFMS / USB DATA-
    12 Charge In

Podłączone są piny 1, 4, 5, oraz 7-11, dlatego po tym, i po opisach tych pinów mogę sądzić, że głośniki jednak pobierają prąd z telefonu...
    Tym bardziej, że grają dosyć głośno i nie sądze, żeby było to możliwe do uzyskania bez jakiegoś miniaturowego wzmacniacza :S

0
  • #6 30 Lis 2007 16:11
    Koolo
    Poziom 16  

Dokładnie mam ten sam problem czy istnieje możliwość dokupienia wejścia Fast port i skonstruowania przejściówki na jacka 3,5 ??? Ciekawe jaką moc mają te głośniczki ? Chyba wyjście słuchawkowe z kompa. ich nie spali ?

0
  • #7 18 Sty 2008 12:23
    godot
    Poziom 10  

Witam!

Czy komus jednak sie to udalo?

pozdrawiam
    Marek

0
  • #8 24 Sty 2008 18:01
    Ern
    Poziom 10  

Cześć, właśnie przyszły mi te głośniczki. Przeciąłem kabel łączący je z telefonem. Okazuje się, że idzie nim pięć przewodów (w nawiasie numer pina):

grube:
    czerwony (12) + zasilania
    czarny (9) GND

cienkie:
    zielony (5) - kanał lewy
    niebieski (6) - kanał prawy
    przezroczysty (2) - nie mam zielonego pojęcia do czego może być. Może MUTE?

Teraz rzecz chyba najważniejsza - kolejność pinów jest dokładnie odwrotna niż u 'fryc88'. Widoczne we wtyczne piny to: , ,2,3,4,5,6, ,8,9, , ,12

Jak będę wiedział coś więcej to dam znać. Aha we wtyczce jest płytka z elementami SMD. Przez polipropylen, którym to wszystko jest zalane widzę 2 rezystory i (chyba) 2 kondensatory.

1
  • #9 24 Sty 2008 18:13
    godot
    Poziom 10  

Witaj,

przezroczysty moze byc oddzielna masa do audio, zeby nie laczyc z zasilaniem.

Marek

2
  • #10 24 Sty 2008 18:47
    Ern
    Poziom 10  

Rzeczywiście, przezroczysty to masa audio. Przynajmniej tak się zachowuje. Dzięki.
    Teraz pozostaje mi to jakoś ładnie sklecić. Zna ktoś może sposób na nieniszczące otwarcie tych głośniczków?

0
  • #11 24 Sty 2008 19:05
    godot
    Poziom 10  

A czy ktos wie jakie napiecie jest podawane z telefonu?

0
  • #12 24 Sty 2008 22:24
    Ern
    Poziom 10  

Nie wiem czy to się przyda, ale u mnie głośniczki jadą w tej chwili na 5V i mam jeszcze zamiar podnieść to napięcie - tak może do 9V) - ponieważ przy większych poziomach sygnału przesterowują się. A potrafią zagrać na prawdę głośno :) Zupełnie się po nich tego nie spodziewałem - dźwiękiem deklasują komputerowe no name'y. Aha, pobierają dość spory prąd.

0
  • #13 30 Sty 2008 12:44
    godot
    Poziom 10  

Wydaje mi sie, ze przesterowuje ci z powodu zbyt wysokiego napiecia, a nie za niskiego.
    Telefony z reguly maja baterie 3-3,6 V, dlatego nie wydaje mi sie, zeby glosniczki byly zasilane z wyzszego napiecia.

Ja zalozylem jack'a 2,5 mm i podlaczylem do noki 5510, a zasilam z 3V.
    Gra ladnie, jak na rozmiary - glosno i nie przesterowuje.

0
  • #14 19 Lut 2008 14:51
    Ern
    Poziom 10  

Tak jak myślałem przyczyną przesterowywania się głośniczków (przy dość silnym sygnale z karty dźwiękowej) było zbyt niskie napięcie zasilania. Teraz głośniki działają zasilane napięciem 9V. Poprawił się bas.

1
  • #15 28 Mar 2008 14:45
    Master_Tarzan
    Poziom 13  

godot napisał:
    Wydaje mi sie, ze przesterowuje ci z powodu zbyt wysokiego napiecia, a nie za niskiego.
    Telefony z reguly maja baterie 3-3,6 V, dlatego nie wydaje mi sie, zeby glosniczki byly zasilane z wyzszego napiecia.

Ja zalozylem jack'a 2,5 mm i podlaczylem do noki 5510, a zasilam z 3V.
    Gra ladnie, jak na rozmiary - glosno i nie przesterowuje.

Kolego a jak wytłumaczysz fakt iż podświetlenie LCD w K750/D750/W800 pracuje na prawie 12V.

0
  • #16 28 Mar 2008 14:53
    godot
    Poziom 10  

Master_Tarzan napisał:

Kolego a jak wytłumaczysz fakt iż podświetlenie LCD w K750/D750/W800 pracuje na prawie 12V.

A co to ma do rzeczy?
    Jaka moc pobiera ten podswietlacz w porownaniu z kocowka mocy zestawu glosnikowego?
    Wszystko mozna zrobic, tylko po co?
    Jak wiesz napewno, ze jest tych telefonach przetwornica o duzej wydajnosci pradowej to, oswiec innych.
    Bo taka wyrwana wypowiedz, nic nie wnosi.

0
  • #17 28 Mar 2008 15:07
    Master_Tarzan
    Poziom 13  

godot napisał:
    Master_Tarzan napisał:

A co to ma do rzeczy?
    Jaka moc pobiera ten podswietlacz w porownaniu z kocowka mocy zestawu glosnikowego?

Bez urazy kolego ale nie rozume twojej wypowiedzi. Ja tylko skomentowałe woltarz baterii. Nic nie wspominałem o mocy. Wspomniałem tylko o możliwości zamontowania takiej samej przetwornicy jaka jest użyta w podświetlaniu LCD. Nie twierdze że takowa jest na wyjściu systemowym K750/D750/W800 jest taka przetwornica zainstalowana bo tego nie wiem. Ale wiem ze takie przetwornice są w podświetleniu LCD.

0
  • #18 14 Lis 2008 11:23
    GranFlash
    Poziom 2  

Na wstępie chciałbym się przywitać i przeprosić, że odświeżam dość stary temat ale mam mały problem z tym głośnikami od jakiegoś czasu.
    Któregoś dnia wtyk od nich po prostu się zniszczył i już dalej zatrzaski w nim nie chciały "trzymać" się w telefonie. Jedynym (dość głupim) sposobem byłoby trzymanie ciągle wtyku przy telefonie, żeby grał przez głośniki.

Pomyślałem, że jedynym wyjściem będzie po prostu ucięcie go i zastąpienie przez mini jacka, żeby w ogóle te głośniki się jeszcze do czegoś przydały.

Stąd moje pytanie, czy w ogóle jest możliwość bezpośredniego przylutowania tych kabli do mini jacka czy będę potrzebował czegoś jeszcze ?

Dodam, że w tych sprawach jestem nowicjuszem i stąd takie pytanie.

0
  • #19 14 Lis 2008 11:32
    godot
    Poziom 10  

Ja przylutowalem do jacka 2,5 mm, ale trzeba wyprowadzic zasilanie przewodem na inne zlacze.
    U mnie dzialaly na starej noki 5510, a zasilalem z dwoch ogniw LR6.

Mozna kupic przejsciowki do SE na jack 3,5 mm, tylko wtedy trzeba tez podac dodatkowo zasilanie.

0
  • #20 14 Lis 2008 11:45
    GranFlash
    Poziom 2  

czyli jacka lutować normalnie (prawy kanał, lewy no i masa) a czerwony i czarny kabel pod baterie. Szkoda, że nie ma możliwości poboru energii poprzez mini jacka...

Masz może kolego jakiś rozsądny pomysł co do opakowania tych ogniw podpiętych pod kable ? Żeby to było w miarę praktyczne i jakoś wyglądało.

0
  • #21 14 Lis 2008 12:19
    godot
    Poziom 10  

Ja standartowy barternik 2xR6 wsadzilem do ladnej obudowy, po sluchawkach tonsil, na obudowie umiescilem gniazdko jack mono 3,5 mm, a dodatkowo umiescilem tez zarowke z soczewka i wlacznik.
    Mam wiec uniewersalne zrodlo zasilania 3V z latarka;)
    (Zarowke wzielem z taniego radyjka na dwie R3, w sumie mozna cale radyjko, wykorzystac tez jako baternik, tyle ze R3 maja "mniej pradu" niz R6.

Baternik na R6, jest w miare zgrabny i mozna go przylutowac bezposrednio na przewod, wtedy bedzie najprosciej.

0
  • #22 24 Paź 2009 13:00
    Darek14Baran
    Poziom 20  

Sory że odgrzebuję temat ale mam problem z przerobieniem tych głośniczków. Otóż mam powyrywane niektóre ścieżki i 2 układy smd( pozaznaczane na zdjęciu) i tu moje pytanie czy mógłby mi ktoś pozaznaczac na zdjęciu gdzie co mam podłaczyc aby grały one pod jacka 3,5 ? Będę bardzo wdzięczny

Pomoże ktoś ?

0
  • #24 18 Lut 2011 19:49
    Fang1337
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za wkład w temat. Dzięki zamieszczonym opisom kabelków znów mogę cieszyć się dźwiękiem z MPS-70 mimo, że od lat już nie mam SE. Bardzo kompetentnie opisane!

0
  • #25 24 Lut 2011 02:07
    siersciaty
    Poziom 2  

Wiem, że powinienem pewnie przeszukać inne działy, ale nie wiem nawet czego dokładnie szukać. Otóż posiadam MPS-70 i postanowiłem je przerobić.
    Tylko ułożyłem sobie plan przeróbki dość skomplikowany, bo chciałbym to zrobić tak, żeby:
    -podłączać głośniki do baterii.
    -móc ładować tą baterię
    -móc zasilać głośniki z zasilacza
    -móc ładować baterię podłączoną do głośników

Chodzi o to, że miałem telefon SE P1i, podstawkę biurkową i głośniki. Podstawka miała 3 gniazda (ładowarka, komp, audio). Dzięku temu dało się ładować telefon, słuchać muzyki, albo zasilać z telefonu głośniki i słuchać muzyki.

Więc musiałbym mieć jakiś dość pokręcony zestaw, do którego z jednej strony podłączałbym zasilacz, w środku byłaby ladowana przez niego bateria, a z drugiej strony podłączone byłyby głośniki.

W związku z tym pojawiają się pytania:
    1. Czy takie ustrojstwo w ogole istnieje?
    2. Czy prościej jest (tak, przeczytalem wszystko co napisałem) kupić np. nokie 3310, mieć ją jako ładowarkę baterii, dwie baterie i ładne pudełko na baterie?
    2a. Czy takie pudełko na baterie z komórki da się znaleźć?

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak to zrealizować? W sumie chodzi też o to, żeby dało się w domu korzystać z zasilacza zamiast co chwila ładować baterię.

Nie wiem, może wymagam za dużo, ale za każdą odpowiedź bardzo dziękuję.
    Najwyżej sam coś wykombinuję i się podzielę swoim wytworem ;]

0
  • #26 08 Mar 2011 20:50
    Nusu
    Poziom 8  

Witam po raz kolejny.

Niestety nie doczekałem się MPS-75... postanowiłem kupić MPS-100. Po przerobieniu głośniczków (jack/usb) okazały się CICHSZE od MPS-70. Nie wiem jaka była przyczyna. Później źle dobrałem zasilacz i wzmacniacze uległy spaleniu. Po rozebraniu MPS-100 okazało się że:
    - każdy głośnik ma swój wzmacniacz - nie jak w MPS-70 tylko 1
    - zostały zastosowane nowe głośniki z gumowymi membranami - MPS-70 piankowe
    - magnesy są ekranowane i 2x mniejsze niz MPS-70 - nie wiem dla czego tak.

Postanowiłem spróbować wymienić głośniki z MPS-100 do MPS-70... dźwięk był całkiem inny. Co prawda MPS-100 miały znacznie lepszy i głębszy bass ale reszta to niczego. Dla tego wróciłem do oryginalnych głośników - SĄ NAJLETSZE !!

Mój equipment:
    2x MPS-70
    1x MPS-100
    5x Chipsy Solone
    99x Innych rzeczy
    heheheheh

Oto efekt końcowy:

Podczas montowania MPS-70 w domu był pożar! Spaliły się wszystkie łatwo-palne roślinki :D czego następstwem był mój następny pomysł

MPS-70 PERPERTUM MOBILE !! (dynamo)

Filmik

Na youtube nie ma zacięć tutaj jest coś pomieszane z dźwiękiem
    http://www.youtube.com/watch?v=FRfknUgjquc

Schemat dla potrzebujących.

Pozdrawiam NUSU!

0
  • #27 19 Maj 2011 20:10
    siersciaty
    Poziom 2  

Witam.
    Postanowiłem przerobić sobie te głośniczki na jacka i akumulatorek 9V.
    Próby "na sucho" wyszły dobrze - podłączyłem prowizoryczną wtyczkę jack, przyłożyłem baterię, zagrało. Zacząłem lutować. Po zlutowaniu zrobiłem niestety błąd - przy pierwszej próbie przyłożyłem baterię odwrotnie (+ do -, - do +)
    Od tego momentu głośniki milczą. Czy to możliwe, że w środku coś padło przez chwilowe odwrotne podłączenie baterii? Bo nie wiem, czy warto jeszcze raz wszystko lutować i sprawdzać, jeżeli faktycznie spaliło się coś w środku.

0
  • #28 01 Lip 2011 16:25
    dzetix
    Poziom 18  

Witam podłączyłem wszystko według rozpiski i niestety nie grają..cisza zasilam to napięciem ok4v co może być nie tak ? przy poruszaniu kabli tylko po cichu pryknie i to wszystko.

0
  • #29 02 Lip 2011 00:35
    siersciaty
    Poziom 2  

@dzetix
    Postaraj się dokładnie zlutować kable. Mam wrażenie, że przewody Sonego są zrobione tak, że każda nitka miedzi z osobna jest oblana jakimś przezroczystym plastikiem, nie wiem jak to określić, ale trzeba przylutować samą końcówkę kabla, tak, żeby zakończenia tych niteczek były w lucie, a nie za nim.
    Bo mi, zanim popsułem, też trudno było podłączyć tak, żeby łapały. Sposobem "na okrętkę", czyli skręcając kable ze sobą, w ogóle nic nie uzyskałem.
    Mam nadzieję, że jasno tłumaczę.

0
  • #30 12 Gru 2011 21:45
    Spydy
    Poziom 8  

Jestem tutaj nowy.
    Sory że odkopuje temat ale potrzebuje pomocy.
    1 raz bawię się usb. I chciałbym zrobić sobie takie głośniki.
    Tylko nie wiem jak podloczyć je do wtyczki usb.
    Mogby mi ktoś przedstawic to na schemaci jak mam je podłonczyć do usbe i jak do jacka na kolorach:

grube:
    czerwony (12) + zasilania
    czarny (9) GND

cienkie:
    zielony (5) - kanał lewy
    niebieski (6) - kanał prawy
    przezroczysty (2) - nie mam zielonego pojęcia do czego może być. Może MUTE?

0
  Szukaj w 5mln produktów