Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FLATRON LG F700B nierównomiernie rozciąga obraz w pionie

Manto 05 Nov 2003 11:25 2303 8
    Manto
    Level 11  
    FLATRON LG F700B nierównomiernie rozciąga obraz w pionie. Na przykład można to zauważyć na pulpicie - ikonki na górze ekranu są zbyt niskie (spłaszczone), a na dole ekranu są za wysokie (wydłużone). Próbowałem regulować to przez menu OSD ale tam chyba nie ma takiej funkci, która by to zmieniała. Czym to może byc spowodowane?
    Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Manto
    Manto
    Level 11  
    :cry: widze że chyba nikt nie wie w czym problem
    eugene
    Level 26  
    Nie napisales jak dlugo go eksploatujesz ? Wymien elka w pionie(przy scalaku) i ew scalak. Regulacja liniowosci moglaby byc w MENU serwisowym,lecz nie wiem czy ten model to ma.
    buzer
    Level 13  
    Nie znam tego monitora , niemam z niego schematu ale obiaw który opisujesz to zla liniowość w pionie w starszych modelach regulowalo się to na potencijomertze dolączonym do ukladu odchylania pionowego .
    Wnowoczesnych konstrukcjach robi się to za zwyczaj poprzez zmianę ustawien w trybie serwisowym monitoera.Może to być wina jakiegos kondensatora w aplikacji układu scalonego odchylania pionowego ale do tego trzeba schematu oraz opisu trybu serwisowego.Jak niemasz doświadczenia z naprawą monitorów to daj go lepiej do serwisu.
    Manto
    Level 11  
    eugene wrote:
    Nie napisales jak dlugo go eksploatujesz ? Wymien elka w pionie(przy scalaku) i ew scalak. Regulacja liniowosci moglaby byc w MENU serwisowym,lecz nie wiem czy ten model to ma.

Używam go dopiero 2 dni i nie znam się na elektronice. Czy powinienem zwrócić monitor do sklepu? I co to właściwie jest "MENU serwisowe"?
    remot
    Level 32  
    w takim razie oddaj do serwisu
    Manto
    Level 11  
    Ok, dzięki za pomoc. Najpierw do nich zadzwonie i zapytam czy wymieniliby go na inny od ręki. Tylko mam pytanie jak opisać im przez telefon w czym problem, tak żeby zrozumieli
    remot
    Level 32  
    Dokładnie tak jak zacząłeś.Brak liniowości pionowej.
    Pozdrawiam