Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jedna antena kilka dekoderów

31 Lip 2007 22:13 6118 16
  • Poziom 19  
    Witam serdecznie
    Pogrzebałem trochę po forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi
    Sprawa wygląda następująco

na dachu małego bloku ma być zamontowana antena zbiorcza do telewizji naziemnej
    ale niektórzy z lokatorów maja cyfrę+

i teraz pytanie czy da się podłączyć jeden talerz z 1 konwerterem żeby do każdego mieszkania wchodził sobie jeden kabelek gniazdko i jak ktoś będzie miał dekoder to sobie go podepnie i będzie działać tv satelitarna a jak nie ma dekodera to będzie miał w gniazdku TV naziemną

jakie są potrzebne urządzenia

chyba zrozumiale to opisałem
    zależy mi na odpowiedziach
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Tak można.Ale bedziesz potrzebował odpowiedni konwenter.Taki co ma tyle wyjść ile bedzie odbiorników sat.Poszukaj na allegro konwenterów o nazwie twin quatro itd.

Pozdrawiam...
  • Poziom 19  
    No dobra ale ten konwerter ma 4 wyjścia a jak to podłączyć tak 14 osób mogło korzystać z jednej czaszy i żeby do każdego mieszkania wchodził jeden kabelek z tv sat albo naziemna zależnie czy podłączymy bez pośrednio pod telewizor czy przez dekoder
  • Poziom 12  
    kolego ratuje cie tylko instalacja na multiswitchu
  • Poziom 40  
    W takim razie potrzebny jest multiswitch.
  • Poziom 12  
    Witam !!!
    Kolego, jeżeli chcesz zrobić instalacje zbiorczą Tv naziemnej i tv Sat to jedynym rozwiązaniem bedzie multiswitch. Najpierw zrób sobie projekcik i przeprowadz wywiad z mieszkancami, bo byc moze ktos ma w planach zalozyc sobie satke, a Ty nie uwzglednisz go w projekcie!!!
    Robilem juz sporo takich instalacji i sprawdzilem juz kilka multiswichow.
    Według mnie przy 14 gniazdkach, najlepszy chodz nie najtanszy bedzie multiswich 5/16 firmy Ankaro (400-450zł)!!!
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Znaczy tak
    wydaje mi się że profilaktycznie wszystkim pociągnę i tv naziemna i sat
    i jak ktoś będzie chciał to sobie podłączy dekoder
    bo tak komuś sie zmieni i będzie problem

a i jeszcze jedno pytanie jakich części jeszcze będę potrzebować aby zpiąć naziemną i sat razem
  • Poziom 12  
    Kolego do podłaczenia tv naziemnej i satki potrzebujesz tylko multiswitcha, poniewaz kazde takie urzadzenie posiada 5 wejsc, 4 dla konwertera Quatro i jedno dla anteny naziemnej!!!
    Od multiswitcha rozprowadzasz przewody do mieszkań i po klopocie, pamietaj, zeby gniazdka obslugiwały rowniez satke, czyli musi byc gniazdo tv/sa!!!

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Więc jeżeli jest 2 piętrowy budynek muszę na górze zamontować multiswitch
    i od niego do każdego mieszkania prowadzić kabelek czy mogę wyprowadzić 1 kabelek i przy każdym mieszkaniu zamontować trójnik i wprowadzić sygnał do mieszkania i tym samym kabelkiem iść dalej
  • Poziom 12  
    Od multiswitcha musisz wyprowadzic do kazdego mieszkania po jednym przewodzie inaczej nie bedzie dzialac!!!
    Na rozgaleznikach to mozesz wykonac instalacje zbiorczej TV naziemnej, ale to nie temat na ta chwile!!!
    Jeżeli bedziesz kupowal konwerter, wybierz GLOBO 6010Q (Quatro LNB)(
    średnica uchwytu 40mm, czestotliwosc wejsciowa 10,7-12,75 GHz, wspolczynnik szumow 0,2dB, ochrona przed wilgocia, dziala tylko w polaczeniu z multiswitchem, przelaczanie przez 13/18V i 0/22kHz)

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam, jezli chcesz zrobić instalacje jak nalezy to nie oszczędzaj , na multiswitch-ach , ani osprzecie , różniuca bedzie 200-300 złotych , ale przy tylku odbiorcach to nic . Osobiście proponuję sprzęt Telmor-a, Triax-a . Multiswitch np. Triaxa na 16 lokali to wydatek w granicach 550 złotych , konwerter około 60 . Ostatnio robiłem instalację na 24 lokale na multiswich-ach Telmora i byłem zadowolony, ale te były droższe . I mówie to z doświadczenia, potem, jak jakiś tuner niedziała , a przy multiswitch-ach typu : satmatrix , Viper itp . to doś czeste zjawisko , masz na głowie lokatorów . Dlatego nie warto oszczędzać .
  • Poziom 19  
    Fajnie
    Dzięki strasznie się popisałeś swoją wiedzą
    to mi strasznie dużo powiedziało dziękuje serdecznie

Dodano po 3 [minuty]:

Więc wszystko jasne
    a anteny do tv naziemnej najlepiej zamontować kierunkowe bo jak przypuszczam siatka się do tego nie bardzo nadaje
    jeżeli użyje 2 anten kierunkowych do tv naziemnej to czym mam je połączyć
  • Poziom 12  
    Witam!!!
    Kolego, dwie antenki kierunkowe łączysz zwrotnicą sygnałów antenowych!!!
    Koszt takiej zwrotnicy to wydated rzędu 20-25 zł.

Pozdrawiam
  • Specjalista elektryk
    Skąd wiesz, jakich potrzebujesz anten? Podaj nam:
    -Jakie nadajniki?
    -Jakie programy?
    -Jakie częstotliwości (kanały)?
    -Jaki jest odbiór tych kanałów na antenie siatkowej czy innej antenie w chwili obecnej?
    -Jaka jest odległość od nadajników?