Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX SR 505E & karta muzyczna

javman 31 Lip 2007 22:41 1868 7
  • #1 31 Lip 2007 22:41
    javman
    Poziom 10  

siemka...
    zastanawiam sie nad zmiana karty muzycznej ( aktualnie mam sb awe 64), a chcialbym zmienic na jakas ktora miala by wyjscie optyczne.
    chcialbym podlaczyc ampli pod wejscie optyczne, swiatlowodem aby byly jak najmniejsze straty i zaklocenia.
    jaka karte kupic, chodzi mi o cos taniego ale z optyką, sb audigy ma to spdif ale czy to jest napewno to czego ja potrzebuje ?
    a moze jakos inaczej moge podlaczyc sie z kompa do ampli ? chodzi mi o dzwiek z mp3 oraz z gier.. no i filmy..
    czy karta ktora bedzie kodowac mp3 na DD lub PLII jest mi potzrebna ? czy wystarczy taka ktora na wyjsciu optycznym bedzie miala sygnal stereo..
    ampli posiada najnowsze dekodery... nie ma tylko certyfikatu THX no i rzecz jasna DDHD i tych innych z HD
    Onkyo TX SR 505E & karta muzyczna

0 7
  • #3 01 Sie 2007 10:30
    javman
    Poziom 10  

w tym poscie co mi podales o ampli + komp ogolnie zeszlo na temat nf2, ale wczesniej ktos napisal ze na optycznym wyjsciu z karty bede mial taki sygnal jaki na nia bedzie wpuszczony, czyli jesli np. bede mial film zakodowany w 5.1 to pojdzie on w 5.1 i ampli go rozkoduje, a jesli mp3 bedzie stereo to bedzie stereo na glosnikach czy jakos inaczej ?
    a karta ktora poleciles za najnizsza cene owszem ma co nalezy. moge 100 zl dac na karte muzyczną . chcialbym je najoptymalniej wydac.
    a jesli bym chcial polaczyc za pomoca coaxial to na muzycznej musi byc ten spdif ? ogolnie jakie polaczenie bedzie najlepiej sie sprawdzalo z moim ampli ktore posiada m.in. :
    192 kHz/24-Bit DACs for All Channels
    Advanced 32-Bit Processing DSP Chip

czy sb audigy se za ok 70 - 80 zl ma na sobie to spdif czy nie ? bo roznie to pisza na necie

reszta na

http://www.eu.onkyo.com/products/product_en_5368468.html

0
  • #5 01 Sie 2007 20:32
    javman
    Poziom 10  

ok
    wiec z tego co wyczytalem wyjscie spdif jest na karcie i nie musze juz nic dokupywac, mysle wiec ze ten sb audigy SE nie bedzie najgorszym wyborem i jakos ampli bedzie z nim wspoldzialalo :)

a jeszce mam pytanko, bo gdzies czytalem ze te karty koduja sygnal stereo na 5.1 itd. ta tez to potrafi ? bo onkyo ma opcje podlaczenia np. na wejscie multi chanell poprzez kabel liniowy (zwykly elektryczny) badz tez przez wejscia optyczne 1 lub 2 a takze poprzez coaxial nr 1 i 2. fajnie by bylo jak bym tym optycznym wpial sie na multi chanell poprzez optical 1 i mial full 5.1 czy tam 7.1

ps. narazie nie mam tylu glosnikow :D

0
  • #6 01 Sie 2007 20:58
    Platon
    Spec od komputerów

javman - spdif to tylko protokól komunikacji, i niekoniecznie oznacza wyjscie optyczne (ktore nazywa sie TOSLINK). Są karty z koderami DD ale dosc drogie.

0
  • #7 01 Sie 2007 21:01
    jozcho
    Poziom 22  

Obsłuży bez problemu zestaw 5.1 a nawet 7.1 , ale nie posiada wyjścia optycznego takowe posada tylko pełna wersja Creative Sound Blaster Audigy ale ma swoją cenę .Różnica w dźwięku między wyjściem spdif a optycznym jest do rozróżnienia tylko dla wybitnych melomanów(':D').

0
  • #8 01 Sie 2007 21:22
    javman
    Poziom 10  

aha.. dzieki rozwialiscie juz wszystkie moje watpliwosci... i mysle ze to bedzie dobra karta bo teraz jak gram w NFS MW to zamiast milej muzyczki i odglosow jest jakies pierdzenie i zacinajaca sie muza... to chyba karta muzyczna bo nie sadze ze onkyo :D

0
  Szukaj w 5mln produktów